1-sze auto do 7000, Opel Astra II/Vectra?

23 Kwi 2015, 18:27

Witam. Proszę o wstępną pomoc przy wyborze pierwszego samochodu. Autami nigdy się nie interesowałem, nadal nimi się nie interesuję, więc wiem na ten temat mało. Trochę jednak popytałem, poczytałem. Na tą chwilę w grę wchodzi coś do 7000 zł. Bardziej zainteresowałem się Oplem Vectrą B i Astrą II (choć nie wiem czy ze względnie dobrą Astrą II zmieszczę się w tej sumie).

- na jaką kwotę w przypadku tych aut zwracać bardziej uwagę? Tak żeby sama cena nie wskazywała, że coś jest mocno nie tak.

- które bardziej szczegółowe parametry będą ok - jaki silnik? Benzyna, gaz? Auta używałbym codziennie, ale bardziej po mieście. Jakiś dalszy wypad typu do 100, 120 km zdecydowanie rzadziej.

- ew. proszę o polecenie innych aut (ale nie 2/3 drzwiowych) mieszczących się w podanej sumie 7000 zł.

Z góry dzięki.
eljot86
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

23 Kwi 2015, 19:54

Astre z początku produkcji spokojnie znajdziesz,Vectra będzie poliftowa.
Unikaj silników 1.6 16v 101km bo one lubią pić olej.
Możesz poszukać już czegoś zagazowanego,zawsze to taniej wyjdzie.

Z mojej strony Citroen Xsara II,Mazda 323 BJ (tutaj uwaga na rdze),Peugeot 306.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Kwi 2015, 08:41

Z aut które wybrałeś,to Astra II z najprostszym silnikiem 1,6-75KM. Piszesz,że nie interesujesz się autami,no to musisz kupić auto z najmniej awaryjnym silnikiem,który jest najtańszy w naprawianiu i obsłudze. Nie jest demonem prędkości ale do normalnej jazdy po mieście się nadaje ,a i na trasie jak ktoś jedzie jak inni,to też daje radę. :) Poza tym 1,6 75KM ma kilka innych zalet. Przede wszystkim bezkolizyjny rozrząd czyli jak się zerwie pasek rozrządu to nie trzeba robić remontu silnika tylko założyć nowy pasek... Kolejnym plusem tego silnika w odróżnieniu od pozostałych benzynówek w tym modelu jest jednopunktowy wtrysk. Inne mają wielopunktowy. Co to oznacza? Oznacza to ,że jak chciałoby się założyć instalację lpg ,to kosztuje ona 1500 zł a nie 2500 jak w przypadku sekwencji.Tutaj sekwencji nie da rady założyć i to jest plus tego silnika. No i warto zauważyć,że silnik ten jeśli ktoś dba i wymieniał olej filtry itp zawsze o czasie ,potrafi przejechać bez remontu ponad 500 tys km. (znam taką Astrę na taxi ,która miała 720 tys i jeździła dalej).
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Kwi 2015, 08:26

Sekwencji nie da rady założyć do 1.6 75km :shock:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Kwi 2015, 12:01

Barol napisał(a):Sekwencji nie da rady założyć do 1.6 75km

A jakbyś chciał założyć sekwencję do jednopunktowego wtrysku..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Kwi 2015, 12:08

Bo ja wiem że się da i czytajac opinie użytkowników na innych forach również mówią że się da.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok
    Układ wydechowy o zmiennej długości to domena samochodów sportowych i aut o wysokich osiągach, choć zdarza się, że pojawia się on w sedanach, w których klekot Diesla nie licuje ze sportowym wizerunkiem producenta. ...
    Silnik V12 - Lamborghini
    Z mocarnymi jednostkami V12 kojarzy się również największy konkurent Ferrari, czyli Lamborghini. Włosi stworzyli dwie generacje swojej słynnej V-dwunastki. Skupmy się na pierwszej, bo to ona w dużej mierze ukształtowała ...

26 Kwi 2015, 12:44

Prze grzeczność nie skomentuję.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Kiedyś ktoś wymyslił tzw III gen. gdzie ściemniano ,że to sekwencja....Tylko naciągano na kasę naiwnych,bo i tak jest jeden wtrysk tylko zastąpiono go 4 wtryskiwaczami i leją tak samo jak jeden.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Kwi 2015, 13:01

No to ja już niewiem zgłupiałem :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Kwi 2015, 14:26

Dodam tylko,że w ofercie warsztatów montujących lpg jest instalacja II gen lub IV sekwencja. III gen nie ma nawet w ofercie,bo to było kłamstwo i naciąganie klientów... Po prostu ktoś wpadł na pomysł,że można zarobić więcej kasy wciskając laikom,że jest sekwencja dla jednopunktu.
Tłumacząc to obrazowo:
Jest szklanka piwa. Wkładasz sobie do niej słomkę i je pijesz.Zapłaciłeś za to 5 zł
Nagle przychodzi cwaniak sprzedawca i ci mówi,że masz taką samą szklankę z piwem za 7,5 zł i masz do niej włożyć 4 słomki i pić z nich jednymi ustami naraz. Wciska ci przy okazji ,że pije się lepiej niż z jednej i masz lepszą opcję picia piwa niż inni dookoła z jedną słomką...
Wypiłeś to samo piwo...
Tak mniej więcej było z III generacją instalek. Przez to szybko zniknęły z rynku jako głupota i chwyt marketingowy,który szybka został zdemaskowany.
Nie dziwię się,że mogłeś przeczytać to na jakimś forum,że się zakłada sekwencję. Tak to próbowano nazywać żeby kosić większą kasę ale sekwencją to nigdy nie było,bo silnik NIE BYŁ NA WIELOPUNKTOWYM WTRYSKU,to po co miałyby mu być potrzebne 4 wtryskiwacze zamiast 1 -ego..!
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Kwi 2015, 14:32

Pdstawa to obrazowy przykład :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14034
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004