1 z 10 do 35k max 1 auto Wa-wa szybko potrzebne auto pomocy!

18 Lip 2009, 17:16

Witam serdecznie. Właśnie otrzymałem prawko i posiadam sporo gotówki na samochód. Chciałbym wymienić pare modeli i proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Chciałbym auto na pewno dynamiczne ale przede wszystkim by się dobrze prowadziło. Oczywiście nie było za bardzo awaryjne. Nie musi koniecznie być bardzo wygodne ale to też by sie przydało. Teraz przedstawie modele które wybrałem i bardzo proszę ponumerować które z nich byście wybrali na 1 miejscu które na 2 itp. Jednak nie znam sie na samochodach tak bardzo jak doświadczeni forumowicze a samochód to zakup na wiele lat (o ile nie trafi na złom po wypadku albo sprzedawca mnie nie zrobi w balona) Z góry Państwu dziękuje za udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie Kamil.

A oto wybrane modele (kolejność przypadkowa):

- Mini cooper rok 2002-2004 silnik benz 1.6 116 koni
- BMW 3 rocznik od 2002 do 2004 raczej disel 150 koni sedan
- Mercedes C również sedan od 2001r. też raczej disel
- Mazda 3 (dowolna wersja)
- SAAB 9-3 rok 2004 najnowsza wersja silnik 2,2 disel 125 koni (przyznam że sporo nad nim myślę)
- Peugeot 407 oraz Peugeot 307 cabrio
- Volvo s40 najnowszy model
- Opel Astra również najnowszy model

Wiem że te samochody zapewne bardzo się różnią od siebie i zapytacie czego oczekuje. Mieszkam w Warszawie a więc korki, trasa do pracy i oczywiście czasami wypad blisko nad wodę (sporadycznie) bagażnik może być mały bo zawsze mam mało bagaży. Nie podoba mi sie przepych typu skóra, drewno wole coś bardziej normalnego. Silnik ważne by miał dobre przyśpieszenie a spalanie w mieście by nie przekraczało 10l./100km. Przyznam że poważnie myślałem nad cooperem (wiem że niewygodny) ale prowadzi sie podobno wspaniale tylko obawiam sie spalania może ktoś wie ile wynosi w cooper i wersji s? A i bardzo zainteresował mnie saab chodz nieukrywam że każdy z tych aut podoba mi sie tak samo niemalże ;p więc teraz wybrać najlepsze

[ Dodano: Sob Lip 18, 2009 18:17 ]
Jeżeli dla kogoś będzie łatwiej to niech napisze jakiego na pewno nie brać :D albo model którego tu nie ma najlepiej za 30tysięcy rok minimum 2001 :) Czekam z niecierpliwością drodzy posiadacze aut. Mam też prośbę o bezpieczną jazde :) ponieważ jako przyszły kierowca patrząc co sie dzieje na drogach. Czuje że to ogromne bagno. Co 2 samochód wyprzedza na trzeciego po ciągłej linii bez kierunkowskazów na dodatek trzy razy z przekroczoną prędkością. Przyznam że zdarzało mi się jechać nawet szalone 150 160 ;] ale już przy 70 wypadki bywają śmiertelne a przy 50 raczej nie. Zresztą nawet najlepsi kierowcy mogą zginąć np. nasz polski wspaniały rajdowiec :( też przeliczył swoje możliwości. No i pasy :D z tyłu pasy z przodu też bo z tyłu jak nie będzie to pasazer zabije nas chdz bedziemy miec pasy z przodu :) napewno to wiecie ale nie zaszkodzi przypomnieć. Zapraszam do szkoły bezpiecznej jazdy z Międzylesiu. Warto sie sprawdzić jak samochód zachowuje sie na mokrej nawierzchni przy 40 a jak przy 60 :D i co zrobic w naglych sytulacjach. Pozdrawiam Państwa i prosze o jak najwiecej odpowiedzi odnosnie autka. Jak narazie u mnie nr1 mini cooper n2 bmw 3 i saab 9-3
KamilMilkowski
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa

18 Lip 2009, 22:45

w kwocie 35tys to znajdziesz wymienione auta, ale powypadkowe szroty ;)

Za 35tys w rozsądnym stanie możesz upolować:

Peugeota 407 ale z 1.6HDI
Saab 9-3 w benzynie (2.2 nie polecam, a diesel 1.9 w tej cenie w dobrym stanie nieosiągalny)
Mazda 3 - będziesz musiał się sporo nagimnastykować, aby znaleźć w tej cenie bezwypadkowy samochód
S40 - nieosiągalne
Astra III 2005r - osiągalne

Jak chcesz wiedzieć więcej i przejrzeć na oczy to zapraszam do dyskusji :)
Markowa odzież, pewne samochody
tradelux
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 318

19 Lip 2009, 10:07

Już pomijając cenę, to dla mnie:
1. Mazda 3
2. Volvo S40.

Jak chcesz wiedzieć więcej i przejrzeć na oczy to zapraszam na forum bezwypadkowe :)

Przejrzałem i dla mnie to forum jest śmieszne. Ktoś odradza kupno auta, bo był wymieniony amortyzator i szyba... . Sam u siebie wymieniłem szybę, bo miała od kamienia pęknięcie, a amortyzatory to chyba normalne, że się wymienia.
Ostatnio edytowany przez Dishman, 19 Lip 2009, 10:25, edytowano w sumie 1 raz
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

19 Lip 2009, 10:20

Ahoj!
Ja bym tobie radził kupić nowy samochód klasy B.

Borys
Borys68
 

19 Lip 2009, 12:58

Volvo s40 do 35tys. :???:
No nie wiem, samochód świetny ale za te pieniądze raczej nie...
Saab- ogólnie w porządku samochód, ale lepiej poszukać z silnikiem 1.9.
Mazda- świetne auto, tylko też nie wiem czy w tej cenie się coś znajdzie.
Volvo
Początkujący
 
Posty: 236
Miejscowość: Piekło

20 Lip 2009, 00:00

Dziękuje chociaż za tyle :D dużo mi to niepomogło ale myśl o nowym aucie też pojawia sie w mojej głowie. Lecz jakie? Mini cooper mi sie podoba najbardziej.. i teraz nie wiem

[ Dodano: Pon Lip 20, 2009 04:32 ]
Dobra. Decyzja ostateczna już teraz. Mini Cooper czy Fiat 500? Wydam niestety więcej ale warto. Tylko że mini może będzie w wersji s (szanse 50 na 50) ale za to rocznik 2002 max 2003 a fiat nowy albo roczny :) Co uważacie? Prosze o szybką decyzje bo już jutro mam zamiar zobaczyć swoje pierwsze mini..
KamilMilkowski
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe
    Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sprawa była prosta – na rynku były dostępne tylko samochody z silnikami spalinowymi. Wszyscy kierowcy robili to samo – wlewali do baku benzynę lub olej napędowy, które ...
    Ekologiczny wyścig Economy Run - Fabia wynik 2,6 l/100 km
    SKODA Fabia, kierowana przez Marka Tribulę oraz Martina Kedleca, spaliła średnio 2,6 l/100 km (emisja CO2 - 60,58 g/km) i dzięki temu wjechała na pierwsze miejsce podium w ekologicznym wyścigu Economy Run. Godne uwagi jest ...