2.5 TDI - opinie o silniku Audi

28 Wrz 2008, 14:50

Panowie wiele słyszałem o tych silnikach montowanych m.in. w Audi A4. Wiem, że te 150KM były tragiczne. Strasznie awaryjne. Kiedyś słyszałem, że trochę je zmodernizowano i te 180KM są całkiem inne. Konkretnie interesuje mnie Audi A4 2.5 TDI 180KM Quattro. Proszę o opinię jakie jest spalanie w tym aucie, jaka dynamika i właściwosci jezdne (dla mnie bardzo ważne, lubię auta raczej sztywno zestrojone i dobrze trzymajace się drogi). Jeszcze jedno, czy takie auto może być alternatywą dla aut marki BMW słynących ze świetnych, sportowych właściwości jezdnych?
mistrz27
Początkujący
 
Posty: 146
83

28 Wrz 2008, 19:46

No panowie eksperci nikt nie słyszał o Audi A4 z 2.5 TDI?
mistrz27
Początkujący
 
Posty: 146
10

28 Wrz 2008, 20:11

Silnik w A6 2,5TDI to chyba najbardziej nieudana konstrukcja Audi. Zależy na jaki egzemplarz się trafi, ale z reguły w większości przypadków wyrabiają sią wałki rozrządu, tzn krzywki robią się jajowate. Znane też są częstsze usterki w postaci padającego przepływomierza. Ten silnik to istna skarbonka. Droga jest wymiana smego rozrządu (ponad dwa razy tyle co w 1.9 TDI). Jeśli tak bardzo chcesz diesla to dobrym silnikiem jest 1,9 TDI cześci i koszty eksploatacji są sporo tańsze.
Generalnie o silniki na turbinie trzeba dbać i pamiętać o kilku ważnych zasadach użytkownia wtedy powinne służyć długo i bezproblemowo.
Jeżeli bardzo chcesz 2.5 TDI to szukaj po 2004 roku i z udokumentowanym przebiegiem i udokumentowanym serwisem.
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
13

28 Wrz 2008, 23:22

mistrz27 napisał(a):No panowie eksperci nikt nie słyszał o Audi A4 z 2.5 TDI?


Jeżeli dasz łaskawie ludziom z pracy wrócić...

Co do tematu to w pełni zgadzam się z Kacprem, zapomniał on jednak o wysokim zużyciu paliwa w stosunku do osiągów. Ponoć po 2003 roku poprawiono te silniki, niewlując m.in. wadę z rozrządem. Co do porównania BMW to sam sobie odpowiedzieć chciałeś ;) - nie ma porównania.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
6

30 Wrz 2008, 18:08

Czyli silnik 2.5TDI 150 KM i 2.5TDI 180 KM(montowana później) to rozumiem jest ten sam nieudany silnik bez modyfikacji zwiększającej bezawaryjność? A tak przy okazji co sądzicie o napędzie quattro. Nigdy takim nie jeździłem. Jak to się prowadzi po zwykłej szosowej nawierzchni?
mistrz27
Początkujący
 
Posty: 146
20

30 Wrz 2008, 23:24

Quattro ponoć jedeno z najlepszych rozwiązań 4x4. Co do TDI 2.5 to po 2003 roku chyba były te wersje 180km i one ponoć były mniej awaryjne, ale ogólnie to ten sam parch.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator - prawo jazdy kat. "B" + przyczepa
    Jak ciężką mogę ciagnąć przyczepę mając prawo jazdy kategorii"B"? Czy mogę jechać z przyczepą kempingową? Czy przyczepa musi posiadać hamulec najazdowy? Jak policzyć czy jazda z przyczepą jest zgodna z prawem?

02 Paź 2008, 19:38

jiGsaw czy jest odczuwalna różnica w napędzie ogólnie 4x4 od zwykłego podczas normalnej jazdy po suchej nawierzchni? Bo auta z tymi napędami mają większe spalanie a zimy u nas łagodne. Także jakie walory prowadzenia takiego auta w normalnych warunkach?
mistrz27
Początkujący
 
Posty: 146
3

02 Paź 2008, 21:46

Nie mam doświadczenia, ale z tego co wiem to na pewno mimo wszystko lepiej się trzyma, dużo lepsza trakcja przy ruszaniu itp.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
2

02 Paź 2008, 22:16

To nie jest stały napęd na 4 koła.
Aktywuje się tylko w potrzebie.
Niektórzy twierdzą, że takie auto pali mniej niż FWD.
zupazkota
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 219
Miejscowość: GOP
2

13 Sty 2011, 10:52

jiGsaw napisał(a):
mistrz27 napisał(a):No panowie eksperci nikt nie słyszał o Audi A4 z 2.5 TDI?


Jeżeli dasz łaskawie ludziom z pracy wrócić...

Co do tematu to w pełni zgadzam się z Kacprem, zapomniał on jednak o wysokim zużyciu paliwa w stosunku do osiągów. Ponoć po 2003 roku poprawiono te silniki, niewlując m.in. wadę z rozrządem. Co do porównania BMW to sam sobie odpowiedzieć chciałeś ;) - nie ma porównania.


Moi mili, jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A4 B6 ,, Małysz" 180KM Quattro. Auto mam z 11.2002r nigdy w życiu mnie nie zawiodło!!!!! nawet przy mrozach - 30 C!!!!! auto jest dynamiczne, komfort jazdy niesamowity, spalanie przy mojej jeździe waha się od 8.2 - 10. jestem nawet w stanie wybaczyć mu 10,3 l /100 KM no ale wtedy prędkość zamyka się przy 230KM/h!!!!! i co najpiękniejsze można więcej:) tylko drogi mamy do dupy!!!! napęd 4x4 niejednokrotnie wyprowadził mnie z poważnych tarapatów!!!!!!! w skali od 1-10 daje 12:):):):)
tomek1810
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Polska
61

13 Sty 2011, 11:12

Fabrycznie nowy ma vmax 226km/h. Te silniki lubią nie trzymać mocy, ale nawet jak Twój trzyma to i tak szybciej nie pojedzie jak 230 na pewno. No i ciesz się, bo dobrze trafiłeś. Ponadto gratuluję debiutu z takim kotletem.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
1

13 Sty 2011, 11:27

mistrz27 napisał(a):Jeszcze jedno, czy takie auto może być alternatywą dla aut marki BMW słynących ze świetnych, sportowych właściwości jezdnych?


Bardzo dobry kierowca wyciśnie z BMW więcej (chociażby Stig z Top Gear który na M3 wykręcił lepszy czas niż Audi RS4 i Mercem C AMG mimo że M3 ma najmniejszą moc :) ), jednak normalny kierowca - każdy z nas tak mi się wydaje - szybciej poleciałby w Audi bo jest łatwiejsze do opanowania (no może oprócz MajkaPZM bo on ma jakieś w miarę regularne doświadczenia na torze). Jednak precyzja i komunikatywność układu kierowniczego i zawieszenia na pewno będą lepsze w BMW bo to BMW robi lepsze - Allroad jest jeszcze wyżej zawieszony niż normalne A4 więc i środek ciężkości ma wyżej.

2.5 TDI to jak rosyjska ruletka - albo dobrze trafisz i nic się nie będzie działo, albo będziesz narzekał... Najfajniejszy silnik w Audi i VW to 1.8T (pomijam mocniejsze, bo one lubią łyknąć) - spalanie 1.8T w mieście (Warszawie) oscyluje w okolicach 11 litrów, na trasie pewnie mniej.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka
0

13 Sty 2011, 12:19

znajomy ma audi a4 2.5v6tdi 180km quattro w automacie , powiem tak auto kopa ma ale jak na te 180km to żadna rewelacja bo zwykłym fordem mondeo 2.0tdci 130km za nim pogonie (może audi z manualną skrzynią trochę lepiej idzie)auto prowadzi się bardzo dobrze ,zawieszenie zestrojone sztywnie ,spalanie w około 10-13L zależy od stylu jazdy fajny dźwięk silnika jak to V6.Jeśli chodzi o awaryjność to tylko turbina mu padła a tak to nic, rozrząd drogi bo w przedziale 2000-3000zł,Ogółem polecam te auto bardzo fajne;)
Czy ciemno, czy jasno płynie muza przez miasto ;)
Fiat Stilo 1.9jtd 115km 2002r
Opel Zafira Tourer 2.0CDTI 165km 2013r
pawel92
Początkujący
 
Posty: 150
Miejscowość: Białogard
Prawo jazdy: 04 03 2010
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Stilo 3d ,Opel Zafira
Silnik: 1.9jtd,cdti115,165km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
6

13 Sty 2011, 13:33

swojego czasu jezdzilem audi A6 z 2000r, 2,5TDI 150KM z automatyczna skrzynia biegow tiptronic. No i tak zacznijmy od spalania, nie ma mowy aby zejsc ponizej 8l, zima srednie spalanie oscyluje w granicach 10/11 litrow. Samochod ma przyspieszenie ale jak wczesniej ktos wspomnial, zadna rewelacja, dzwiek silnika jest swietny, co do usterkowosci to hmmmm, samochodem jezdzimy do teraz, ma przejechane okolo 230 000 i ok, problem z wymiana rozrzadu bo robocizna pochlania wiekszosc kosztow, trzeba rozebrac caly przod. I tyle, nic wiecej. Co do automatu to wsteczny bieg wysiada, no i nam wysiadl, koszt jakies 3000zl. Zawieszenie, wahacze, srednio co 15/20tys trzeba wymieniac, to tak z doswiadczenia. Najlepszego
someone27
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: poznań
8

13 Sty 2011, 13:34

To masz chipa w tym TDCI albo on ma naprawdę padnięte 2.5 TDI.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
6