2 modele do oceny astra g II 1,6 lpg vs. seat cordoba 1,9tdi

11 Lut 2014, 18:27

A4 faktycznie z mega trwałą odmianą silnika TDI. Sąsiad miał Octavię właśnie taką z 90KM. 400 tys i jak zapomniał rano na mrozie poczekać aż świece zagrzeją ,to ciapa przekręcał kluczyk i ...zawsze zapalała za 1 razem !!! Zwykła pompa,najczęściej brak dwumasy itp.Jak jest kompresja to zapali. :D
Nie przekreślałbym tego Audi ale trzeba zachować czujność. Znając różne A4-ki i oglądając foto,mogę z czystym sumieniem założyć że to auto ma też spory prawdziwy przebieg. Ale czy to je dyskwalifikuje? Moim zdaniem nie. A4 z tamtych lat ,to naprawdę solidne auto (miałem w dieslu A3 -97) i przebieg ze 400 tys o niczym nie świadczy. Z resztą moja Laguna w benzynie ma 300 tys i co z tego? Jeździ i wygląda nieźle,a co dopiero Audi.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lut 2014, 20:36

A4 już na zdjęciach widać że wizualnie kiepsko wygląda,jeszcze od handlarza to ile za nią dał? 5000zł?
Skąd jesteś to coś sie poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Lut 2014, 00:24

44-321
śląsk
od tego kodu max 50km.

Jutro ją biorę na warsztat, wybadać nie zaszkodzi bo po sąsiedzku.
Przejażdżka była, motor ładnie chodzi.... zobaczymy co z tego wyniknie. Dość wypasiona jest a facet mówi, że cena do negocjacji w granicach rozsądku. Wiem, że w auto muszę trochę włożyć ale ten motor to dokładnie to czego szukam. Jeszcze kombi...

Wiem, że okazji w motoryzacji zwłaszcza jak sie ma mało czasu nie uświadczę ale:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł][from]=1800&cubicCapacity[to]=2000&location[distance]=50&location[postcode]=44-321&location[type]=1

Ciężko jest coś znaleźć w rozsądnej dla mnie cenie.
fenwind
Początkujący
 
Posty: 105
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Corolla e11 G6R
Silnik: 4AFE 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

12 Lut 2014, 07:18

Zobacz na te linki:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - mój faworyt,sprzedawca wydaje sie być uczciwy.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Lut 2014, 08:04

Szkoda że mieszkasz daleko ode mnie.Wczoraj dowiedziałem się od znajomego mechanika ,że dzisiaj przedpołudniem będzie do sprzedaży Corolla E11-z 98 którą odprzedaje jego stały klient. Auto 5d hatchback (ten dłuższy) ,silnik 1,4-86KM i 3 letnia sekwencja! Sprzedaje facet pod 70 -tkę,bo kupił sobie już Zafirę II.Cena tzn będzie chciał za nią dostać 5k. Auto jest w świetnym stanie i od kilku lat wszystko przy nim robi mój znajomy. Uważam ,że to okazja. Szkoda.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

12 Lut 2014, 11:11

Skoro naprawde dobra okazja to moim zdaniem warto raz przejechac kilkaset kilometrow zamiast kilka(nascie) razy jezdzic po 50 :)
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus NX - najpopularniejszy SUV Lexusa w Polsce
    Zaprezentowany w 2014 roku model NX stanowi 40 proc. całkowitej sprzedaży japońskiej marki. Ma 4 640 mm długości i 1 645 mm wysokości. Pod maską może pracować jeden z dwóch napędów. Pierwszy to hybryda z 2,5-litrowym ...
    Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...

12 Lut 2014, 20:36

Też jestem tego zdania,jeśli naprawde warto to ja bym sie nie zastanawiał.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Lut 2014, 11:57

Trochę więcej o tej corolli? Wyposażenie etc? Bo to 400km miałbym do przejechania i na słowo honoru niestety nie uwierzę.

Gdybym to był tylko ja to jeszcze pół biedy ale moja gorsza połowa twardo mnie ciśnie w to audi :D

edit: %#$%^ teraz przez Was nie będę spał po nocach bo corolle ogladałem tylko z d4d 90km i zapomniałem w ogóle o tej benzynie z gazem... Już przeglądałem internety i kurwica mnie lekka wzięła ;(
fenwind
Początkujący
 
Posty: 105
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Corolla e11 G6R
Silnik: 4AFE 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

13 Lut 2014, 13:18

Nie wiem nic o wyposażeniu ,natomiast wiem że gościu wymieniał na górkę...Rozrząd mu kumpel wymieniał w zeszłym roku itp. Do wyprania jest tapicerka bo jest jasna ,a auto chyba wiśniowe. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Lut 2014, 15:37

Panowie jeśli któryś z Was da radę przekonać moją kobitę do tej corolli (albo nawet jakiejś innej) to stawiam czteropak. Wyślę gdzie trzeba tylko proszę o elaborat na parę linijek albo i więcej dlaczego to jest rozsądniejszy wybór bo mi się już kończą opcję i jak to zwykle bywa kobita mnie po prostu nie posłucha...

help :(
fenwind
Początkujący
 
Posty: 105
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Corolla e11 G6R
Silnik: 4AFE 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

13 Lut 2014, 16:53

Umie liczyć pieniądze ???
Ale swoją drogą ,to auto śliczne nie jest. Kobiety kupują auto sercem i wzrokiem. :) Ciężko będzie ,bo jak jej postawisz obok siebie Corollę E11 i np Audi A4 albo nawet Peugeot'a 206 ,to nawet na Toyotę nie spojrzy i żadne argumenty nie przemówią do niej . Ciężki temat o ile nie beznadziejny... :yes:
Jakbym mojej starej zabrał Lagunę i podstawił E11,to przez kwartał musiałbym się żywić na mieście... i inne sprawy też tam załatwiać. :wink:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Lut 2014, 17:23

Zdziwię Cię :D Nie o wygląd chodzi. Użyj normalnych argumentów jakbyś gadał z kimś poczytalnym :) Mnie siępo prostu nie słucha. Zawsze i wszedzie.
fenwind
Początkujący
 
Posty: 105
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Corolla e11 G6R
Silnik: 4AFE 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

13 Lut 2014, 17:30

Zaproś ją do wyszukiwarki gdzie wpisz Toyota Corolla E11-opinie :)
Generalnie ta Toyota to jedna z najmniej awaryjnych opcji na samochód w tym przedziale cenowym. Koszty utrzymania zadbanej Corolli są na najniższym poziomie dla kompaktu.Auto nie jest w zakupie najtańsze ale też łatwo odsprzedawalne. Stylistycznie jest cieniutki i osadzone w innej epoce ale za to prostota mechaniczna i prawdziwa japońska trwałość ,rekompensują w pełni trącanie myszką przez wnętrze kabiny.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Lut 2014, 21:05

Jeżeli jeździłeś czymś innym to musisz zobaczyć jak jeździ sie tojką... bedziesz mega pozytywnie zaskoczony gdy nic się nie popsuje przez kilka lat a w trasie spalisz 6l. pb normalnie jadąc...
Do tego jeżeli pociwiczysz jazdę 16V to nauczysz się jak spalać mniej paliwa niż konkurencja i nie wiele wiecej niż zacne tdi.

Twoja żona powinna porozmawiać z moja bo mieliśmy okres prób w stylu a4, ople itp...jest już wyleczona :D

ogólnie nic tańszego w obsłudze nie znajdziesz.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Lut 2014, 20:02

Witam serdecznie :)

Musze sie pochwalić, że kupiłem autko i jestem mega zadowolony :)
[link do Tablica wygasł]

Auto od pierwszego właściciela z papierami i fakturą. Cena 6500 do tego jeszcze komplet opon zimowych + letnie.

Facet po podpisaniu umowy nawet się trochę wzruszył :) Na stacji diagnostycznej nie mieli się do czego doczepić... byli nawet lekko w szoku, że autko sie tak dobrze trzyma.

Audi wypadło z obiegu bo facet nie był w stanie naprawić klimatyzacji od ręki. Spuścił mi nawet cenę do 6800 ale podziękowałem.
fenwind
Początkujący
 
Posty: 105
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Corolla e11 G6R
Silnik: 4AFE 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999