25-26 tys. zł - Audi A6?

24 Lut 2009, 16:16

Witam, czy za 25-26 tys. zł warto w ogóle pakować się w Audi A6? z rocznika 1999-2000? Chodzi mi o to czy w tej cenie można znaleźć coś sensownego?
Iwan
Iwan
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia

24 Lut 2009, 16:33

Za tą kase zdecydowanie wolałbym bmw e39 lub S80
Volvo
Początkujący
 
Posty: 236
Miejscowość: Piekło

24 Lut 2009, 16:43

Ale ja nie. Moim zdaniem Audi bije te samochody pod względem wyglądu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Myślałem też nad silnikiem 1,9 TDI 110/130KM więc auto byłoby również bardziej ekonomiczne. Ogólnie zastanawiam się nad Audi A6 i VW Borą inne samochody raczej nie wchodzą w grę. Kwestia tego czy da się wyrwać za tą kasę jakieś w miarę zadbane Audi?
Iwan
Iwan
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia

24 Lut 2009, 17:01

No wiesz jesli kupisz z silnikiem 1.9TDI a celuj w wersje 130 konna to o konkurencje dla tego samochodu raczej trudno,piec gwiazdek .Raczej celuj w samochod nie z pierwszych lat produkcji ,te maja nizsza jakosc.Ten samochod to b.dobry wybor ale tylko z silnikami 1.9 TDI pamietaj o tym!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Lut 2009, 17:33

130 konnego tdi nie kupisz za 25k, tylko 110km
2.5 tdi to juz skarbonka, wiec lepiej sie nie pchac :)
a w tych pieniedzach powinienes juz cos wyrwac
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

24 Lut 2009, 17:38

Wiem, wiem 2,5 TDI się psują i ogólnie uznane są za nie udane konstrukcję. Dlatego chcę 1,9 TDI. Chciałbym 130KM, ale tak jak już wspomniano w tej cenie ciężko takiego znaleźć. Pierwszych lat produkcji tj. do którego roku? mnie tak czy inaczej nie stać na powyżej 99-00 r.
Iwan
Iwan
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jazda na suwak - czy teoria idzie w parze z praktyką?
    Minął już ponad miesiąc od wejścia przepisów nakazujących jazdę na suwak. Sprawdziliśmy jak to wygląda w rzeczywistości poruszając się w Warszawie w godzinach szczytu czy faktycznie kierowcy respektują tą zmianę. Jazda ...
    Gdzie nie warto tankować LPG? Wysokie ceny Autogazu!
    Miałem okazję w weekend wybrać się w góry a dokładniej w Karkonosze. Podróż oczywiście z Warszawy trasą A2 następnie A1 i S8, a dalej kawałek A4. Ceny w Warszawie LPG były na poziomie 2,10 - 2,18zł. Jednak na ...

24 Lut 2009, 17:44

kupuj co sie trafi lepszego
szukaj poprostu w rocznikach 97-00 :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

24 Lut 2009, 17:56

[quote="Iwan"]Ale ja nie. Moim zdaniem Audi bije te samochody pod względem wyglądu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Myślałem też nad silnikiem 1,9 TDI 110/130KM więc auto byłoby również bardziej ekonomiczne. Ogólnie zastanawiam się nad Audi A6 i VW Borą inne samochody raczej nie wchodzą w grę. Kwestia tego czy da się wyrwać za tą kasę jakieś w miarę zadbane Audi?[/quote]
Wygląd to kwestia gustu ale bmw e39 lub mercedes w210 bije takie audi właściwościami jezdnymi na głowe :)
Volvo
Początkujący
 
Posty: 236
Miejscowość: Piekło

24 Lut 2009, 18:52

Volvo napisał(a):Wygląd to kwestia gustu ale bmw e39 lub mercedes w210 bije takie audi właściwościami jezdnymi na głowe :)


Ale spalaniem też :roll:
Iwan
Iwan
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia

24 Lut 2009, 19:09

Akurat powiem wam,że BMWE39 jest Beemka szczegolnie wydarzona i jest sie nad czym zastanowic,ja BMW nie lubie ale ten model akurat to jest Ho Ho! :wink: Omijac nalezy szerokim lukiem silniki2.5 tds :twisted: Godny polecenia jest silnik 2.9 common rail.Coz to BMW to jest to :shock: Jest sie nad czym zastanowic to genialne zawieszenie,to jest majstersztyk wsrod zawieszeń!Akurat ty chcesz przeznaczyc tyle kasiary,że w tych widelkach bedziesz mial duzy wybor wsrod tych bryczek.Nie lubie BMW bo to bryczki przereklamowane podobnie jak VWageny i wspolczesne Mercedesy ale nad tym modelem ja musze mlasnac i obetrzec usta z cieknacej slinki! :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Lut 2009, 19:21

Jeżeli już masz kupować to a6 to broń boże nie bierz 1.9 110ps. To musi być straszny muł. Ja jechałem 2.4 w benzynie, automat i to naprawde bez rewelacji sie zbierało. 130ps to już absolutne minimum. A co do Bory to lepiej wziąć Seata Toledo-ta sama technika w ładniejszym opakowaniu.
Volvo
Początkujący
 
Posty: 236
Miejscowość: Piekło

24 Lut 2009, 19:53

110 ps ma 12s do 100 km/h więc nie jest źle. Co do Bory to z wyglądu i wykończenia wnętrza podoba mi się bardziej od Toledo/Leona. Ja bardzo zwracam uwagę na detale, bo przecież można by też powiedzieć "to samochód i to samochód", ale tu właśnie detale decydują o wyborze.
Iwan
Iwan
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia

25 Lut 2009, 14:12

Iwan napisał(a):
Volvo napisał(a):Wygląd to kwestia gustu ale bmw e39 lub mercedes w210 bije takie audi właściwościami jezdnymi na głowe :)


Ale spalaniem też :roll:

Grubo się mylisz! BMW E39 2.0D lub Mercedes E200CDI potrafi zejść niżej niż 1.9 TDI!!!
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

26 Lut 2009, 00:21

Być może, nie mniej silniki 1,9 TDI od VW są bardzo chwalone, głównie za spalanie i... bezawaryjność, czy tu jest tak samo? :wink:
Iwan
Iwan
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia

26 Lut 2009, 13:26

Iwan napisał(a):Być może, nie mniej silniki 1,9 TDI od VW są bardzo chwalone, głównie za spalanie i... bezawaryjność, czy tu jest tak samo? :wink:

Myśle że awaryjność będzie na takim samym poziomie co 1.9TDI :lol:
Jednak silniki BMW i Merca będą chodziły znacznie ciszej, ponieważ są na CR. Ale za to będą bardziej wrażliwe na jakość paliwa.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów