30K rodzinne kombi LPG

Re: 30K rodzinne kombi LPG

25 Wrz 2016, 15:27

Yankee - może być też tak, że dla Ciebie coś nie jedzie, a dla kogoś jedzie ;) - to trzeba chyba samemu sprawdzić.
A właśnie, 2 dni temu jechałem ze znajomym C5-tką rocznik 2008 i byłem trochę rozczarowany jakością wnętrza.
Sprawdź sobie auto z Danii (szkody, przebieg) na stronce:
http://www.samochodyzdanii.pl - poradnik.
tomekdk
Zaawansowany

Miejscowość: Dania
Prawo jazdy od: 20 01 1998
Auto: Mazda 3, 2010 r.

25 Wrz 2016, 18:06

Tomek, pewnie masz rację :)
Ale porównując 2.0 w C5 i Mondeo ten drugi wydaje się zdecydowanie dynamiczniejszy mimo podobnej mocy. Niestety tu i tu brakuje 6. biegu.
Materiały w C5 wyglądają super. ale jak się ich dotknie i posłucha to jest już dużo gorzej. W Mondeo szału nie ma, ale wszystko wydaje się być porządnie spasowane, dużo lepiej niż w C5 (przy czym w mondeo oglądałem raczej wyższe wersje titanum z alcantarą itp., w bazowych może to gorzej wyglądać).
Ciszą przy prędkościach autostradowych prowadzi C5 (ale rozpedzałem się na autostradzie tylko dieslem w exclusive, więc benzynka może być dużo głośniejsza).
Yankee
Aktywny

Prawo jazdy od: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1,4 T-jet 120 KM LPG
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2007

26 Wrz 2016, 22:56

Oglądałem dzisiaj meganke siostry ( kombi 1.5diesel 2010 ? ) i mówię : nie, chyba jednak laguna ( w sumie jeszcze nią nie jeździłem) - większy bagażnik a ten to wygląda na mały. Dzwonię więc do poleconego mechanika renault który coś tam sprowadza i mi mówi że na papierze meganka ma większy bagażnik od laguny... sprawdzam i rzeczywiscie - różnica ok. 20l ? Trochę mnie to zdziwiło i sprawiło, że faworytem laguna przestała być -_-.

co powiecie o S-max ?
prydlich
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 09 1980
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam

27 Wrz 2016, 12:38

Nie wiem czego oczekujesz, ale dla mnie Laguna ma spory bagażnik >500 l...

S-max to już inny segment, auto rodzinne, ale ma chyba 7 miejsc, więc z dodatkowym rządem siedzeń bagażnik na pewno będzie mniejszy.
Poza tym auto wygląda jak wygląda oc przłoży się na gorsze osiągi i większe spalanie, a przy prędkościach autostradowych dużo dużo większe spalanie
Yankee
Aktywny

Prawo jazdy od: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1,4 T-jet 120 KM LPG
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2007

28 Wrz 2016, 19:54

Czy do Alfy 159 można wsadzić dobrą instalację lpg? pytając czy można chodzi mi o to czy warto i czy nie robi ona problemów.

chodzi o silnik 1750 200km

np:
[link wygasł]
prydlich
Nowicjusz

28 Wrz 2016, 22:08

Ciężko, bo jest FSI
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Odśnieżarka? Zachowaj bezpieczny odstęp! Odśnieżarka? Zachowaj bezpieczny odstęp!
    Niskie temperatury i opady śniegu powodują, że na ulicach często pojawiają się odśnieżarki i posypywarki. Chociaż nie są pojazdami uprzywilejowanymi, zachowanie pewnych środków ostrożności przez innych uczestników ...
    Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją
    Żeliwa są obecnie najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji tarcz hamulcowych. Decyduje o tym stosunkowo prosta technologia odlewania, dobre właściwości termiczne i łatwa obróbka. Niestety, jak większość ...

• Re: 30K rodzinne kombi LPG

28 Wrz 2016, 22:21

Dodatkowo nie ma sensu podchodzić do AR z tym silnikiem bez 45k PLN w kieszeni
    Invi
    Zaawansowany

Prawo jazdy od: 04 03 1924
    Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
    Silnik: 2.5T/2.0
    Typ: Sedan/Limuzyna

12 Paź 2016, 23:31

hey, co sądzicie o ogłoszeniu :
    [link wygasł]

podany nr vin :vf1ktbg0639813975 ciekawe czy składany z kilku czy z jakąś ciekawą historią. Zadzwonię jutro i się przekonam
    prydlich
    Nowicjusz

26 Paź 2016, 20:45

hey, postanowiłem odświeżyć trochę temat.

Nadal poszukuję samochodu do 30k +-2k. Fajnie by było gdyby w tej kwocie zmieścił się pakiet zimowy.

W zasadzie ograniczyłem swój wybór do

1) laguny III 2.0T
    2) audi a6 c5 2.4
    3)citroen c5 3.0 v6.

do wszystkich LPG

takie krótkie wtrącenie.
    Wiem, że część samochodów jest sprowadzanych i nie wiadomo co się z nimi działo, ale ... próbując znaleźć samochód z Polski/pierwszy właściciel to zostaną jakieś 2 modele :) dodatkowo, znajomi mają samochody z niemiec/szwajcarii i od 2lat nie narzekają. dlatego nic nie skreslam

zacznę od końca :

3) c5 3.0 v6 w zasadzie poza budżetem ale ...
    [link wygasł]

2) duży plus na cenę - za 20k można dostać bez problemu np:
    [link wygasł]

1) plus na wygląd i silnik
    [link wygasł]

Nie miałem okazji jeździć jeszcze c5 i laguną.
    Chciałbym się dowiedzieć czy warto dorzucić 10k do laguny/c5 względem a6.
    Dodam, że używam teraz focusa mk1/corsa z 2012 roku więc pewnie skok i tak będzie.
    najbardziej zależy mi na: komforcie, spalaniu, kosztach utrzymania.

ps. jest jakaś opcja by sprawdzić nr vin dostarczony od sprzedawcy ? w internecie pełno płatnych dekoderów ale coś im nie ufam ...

pozdrawiam !
    prydlich
    Nowicjusz

26 Paź 2016, 20:55

Trudno o dobre c5 z dieslem czy podstawowymi benzyniakami, a tutaj v6 z wypasem.

Serio a6 c5? Myślałem, że walnąłeś czeski błąd, a Ty tak na serio. Jak dla mnie nie warto w tym budżecie, no chyba że s/rs4 ew... Allroad.

Laguna ok, ale znów z Radomia, zresztą Audi podobnie
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

26 Paź 2016, 21:30

Tutaj masz auta ze Szwajcarii:
    http://www.samochodyzeszwajcarii.pl
    http://www.autazeszwajcarii.pl/auctions
    Do Szwajcarów dochodzi cło i VAT, bo nie jest to państwo UE, także ten kraj radziłbym Tobie zdecydowanie odpuścić (jak z USA).

Poza tym zależy kto co lubi, znajomi pewności nie mają, że w środku siedzą poduszki powietrzne.

A spróbuj sobie poanalizować ile wyniesie sprowadzenie C5 z 2010 z silnikiem 3.0 ... no to jak to? - handlarz to altruista, może czarodziej?

Także ja bym polecał trochę bardziej ostrożne podejście. A wczoraj komuś analizowałem jakieś auto z Danii ... "pierwszy właściciel" ... okazało się, że właścicieli było 4 :D
    Sprawdź sobie auto z Danii (szkody, przebieg) na stronce:
    http://www.samochodyzdanii.pl - poradnik.
    tomekdk
    Zaawansowany

Miejscowość: Dania
    Prawo jazdy od: 20 01 1998
    Auto: Mazda 3, 2010 r.

Re: 40-45K rodzinne kombi LPG [EDIT]

18 Lis 2016, 23:05

Hey, postanowiłem nie zakładać nowego tematu ponieważ założenia w zasadzie mam te same a jedynie$$$ mogą się zwiększyć ( mogą co nie znaczy muszą :) )

*gdzie? głownie miasto ale przeważnie w godzinach poza-szczytowych.
    *po co ? pojazd na codzienne dojazdy do pracy głownie w okresie zimowym ( lato rower <3 bo do pracy 10km ). 2 razy w roku wyjazd nad Bałtyk ( z Warszawy ) + 1 w roku w zimę na nartki ( gdzieś daleko na zachód ).
    *kto? głównie sam do pracy a czasem z rodziną 2+1+mały pies ;)
    *ile? 10-15tkm rocznie
    *na ile ? chciałbym autkiem pojeździć tak z 5 lat minimum bez jakiś większych niespodzianek. generalnie nie lubię zmieniać aut jak rękawiczek ideałem było by min 8 lat
    *manual / miło by było lpg
    *2 strefowa klima
    Szukam samochodu głównie bezawaryjnego, potem spalanie , a na koniec ceny części.

skłaniałem się do laguny ale szukam w miarę sensownego modelu od jakiegoś czasu i brak ;) dodatkowo przyjrzałem się i ten bagażnik nie jest do końca taki duży - wydaje mi się że porównywalny ze starym samochodem focusem mk1 w kombi.
    C5 w zasadzie wszysto sprowadzane i cięzko dorwać silnik 1.8 / 2.0 a jak już są to w jakiejś bidnej wersji.
    Mazda 6 2.0/2.5 pojawiła mi się przez moment i nawet już ta rdza tak mi nie straszna jak to, że w moim miasteczku to ulubiony samochód który lubi w nocy znikać. brr !
    Ostatnio pojawiła się opcja by budżet zwiększyć i szukałem innych modeli np:
    opla insignie:
    http://otomoto.pl/oferta/opel-insignia- ... yExFX.html
    wygląda fajnie ale jak mówia turbo żyje, turbo pije a że bezpośredni wtrysk to instalacja przy moich przebiegach będzie zwracać się latami :)

Dowiedziałem się w trakcie długich poszukiwań ( nie wiem czy mit czy nie ) że 1.8 tsi po 2012 z vaga nie bierze oleju i coś z tym rozrządem zrobili dlatego ... Skoda Superb. Niestety też bez lpg. czy jest wogóle sens szukać kombiaka ew. liftback'a po 2012r z takim budżetem ?

Podoba mi się peugeot 508 ale benzyna tez jedna i chyba pomyłka

Ostatnio nawet byłem skłonny kupić wypasioną astrę j z 2011 roku z pewnych rąk ale zostałem uprzedzony :)

Czy znajdzie się jakaś dobra dusza co nakieruje i rozwieje wątpliwości :<?
    pozdrawiam !
    prydlich
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili