5-letnia laguna czy 8-latni leon lub golf ?

24 Cze 2009, 21:28

witam zastanawiam sie nad kupnem, auta do 20-21 tys. i mam do wyboru
golf IV 2000-01r. 1.9TDi
seat leon 2000-01r. 1.9TDi
reanult laguna II 2004r. 1.9dci ( od znajomego po okazyjnej cenie )

co byscie wybrali na moim miejscu birac pod uwage to ze nie mam wiecej kasy zeby ladowac w auto (np. jakies zawieszenie lub cos w tym stylu) tzn. oprocz podstawowych rzeczy takich jak oleje itp. ?

rozwazam rowniez opcje kupienia tych aut w benzynie i przerobieniu ich na LPG ale zebym sie zamknal w 20-21tys.
papkin
Początkujący
 
Posty: 129

25 Cze 2009, 08:49

bierz Lagune
silnik jest b. oszczędny i dynamiczny, nie dawno szukałem właśnie w tej cenie (ale za 20 dostaniesz rocznik 2001), jeździłem kilkoma egzemplarzami i jeździ się świetnie, zresztą to sobie ocenisz
nie kupiłem, bo roczniki 2001-2 są felerne, ale później się już uporali z tymi problemami
jak masz okazje kupić coś w tej cenie to kupuj, tylko, żeby to się nie okazało, że to jakiś paść, a znajomy chce ci go wcisnąć, bo nie ma co z nim zrobić, Golfa w roczniku 2000 za 20tys bedzie ci ciezko znaleźć, jak już to zajeżdżone
tomek84
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: kraków

27 Cze 2009, 06:27

Najbardziej podoba mi się Leon.
Lecz w Twojej sytuacji jak masz okazję za tę kasę wziąć ten rocznik Laguny i to znane auto od znajomego,to pewnie na nią bym się zdecydował.
Chociaż pewnie w perspektywie czasu za jakieś 4 lata może ona przy odsprzedaży być mniej warta od tego Leona w TDi... :smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

27 Cze 2009, 08:28

Ja bym tu się zastanawiał nad Leonem i Laguną, z całym szacunkiem dla Golfa, ale ten samochód stał się tak denny, że każdy syn sołtysa go ma :twisted: Wracając do tematu to jeśli masz od znajomego fajny samochód w niezłej cenie to jest to dobra propozycja. Ale weź Lagunę do diagnosty. Bo wiesz w życiu są przyjaciele i yyy przyjaciele :cool:
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [C] 147 GTA / S3 8L / Impreza GD WRX / Golf IV R32
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment C - silnik benzynowy o mocy ponad 200KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Alfa Romeo 147 3.2 GTA - 250KM - Audi S3 ...