A1 miał być system....

A1 miał być system....

18 Mar 2015, 10:10

Jak się niedawno dowiedzieliśmy, na A1 nie będzie póki co elektronicznego poboru opłat dla wszystkich samochodów. Niestety - zostaną bramki tak jak dotychczas. Jedynym usprawnieniem będzie to, że powstaną ... dwie nowe bramki :)
Obiecany elektroniczny system poboru opłat dla wszystkich samochodów będzie najwcześniej w 2018 roku :) Pod koniec 2017 miałyby zacząć sie testy. Ale czy to czasami nie są znowu obietnice jak to w Polsce bywa?
Jednakże jest tego jeden plus - na oddawanych do ruchu autostradach nie będą budowane bramki i przejezd nimi będzie za darmo. np. A2 z Łodzi do Wawy i A4 z Krakowa do wschodniej granicy.
Jest też zła strona - w wakacje i święta nadal będzie się stało w korkach do bramek i wielu kierowców będzie albo jechało z ryzykiem stania w kilku kilometrowych korkach albo będzie szukało dróg alternatywnych. Niestety wielu kierowców woli jechać autostradą, stać w kilometrowych korkach żeby zapłacić ( paranoja ) niż poszukać drogi alternatywnej. Niestety - za większością polskich kierowców stoi fakt, że autostradą można "pocisnąć" gaz i nadrobić czas stania w korku do bramek jadąc zamiast 120 220 km/h...Ale to jest Polska i polscy "kierowcy".
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 13348
Zdjęcia: 1141
Rejestracja: 12 Gru 2006, 15:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
  Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti