Accord, Prelude, Vectra, Civic - auto do 9tyś.?

Które auto?

Honda Civic V Copue
4
44%
Honda Accord V
2
22%
Opel Vectra B
2
22%
Honda Prelude IV
1
11%
Razem głosów : 9

19 Mar 2009, 17:15

Witam
Powoli przymierzam się do kupna pierwszego własnego autka. Na ten cel chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 9tyś.
Jaki powinien być samochód? Przedewszystkim ładny, niezawodny z wmiare dobrym przyspieszeniem a zarazem wmiare tani w utrzymaniu :)

Silnik myślę, że od 1.4 do 1.8, maksymalnie 2.0, ale to już miło widziany gaz :) Jak już wcześniej wspomniałem będzie to pierwsze własne autko więc i opłaty będą dosyć spore.

Na oku mam kilka modeli i prosiłbym o opinie i wady tych autek. Ewentualnie co innego powinienem wziąść pod uwagę?

:arrow: Honda Civic V Coupe - silniczek 1.5 101KM - najczęściej spotykany. 1.6 raczej nie wchodzi w gre, ponieważ te jednostki są dosyć drogie i przedewszystkim rzadko spotykane. Co do wad to słyszałem o gnijących nadkolach. W środku trochę ubogi, ale jego sylwetka i podobnież niezawodne silniki nadrabiają tą wadę :)

:arrow: Honda Accord V - najlepiej silnik 1.8, ale częściej spotyka się 2.0 co jest dla mnie raczej gorszą opcją.

:arrow: Opel Vectra B 95-97r. - tutaj w grę wchodzą silniki 1.6 75KM, 1.6 16V 100KM ostatecznie 1.8. Samochód bez ocynku i podobnież największą bolączką jest gnijąca blacha i dosyć spore spalanie oleju.

:arrow: Honda Prelude IV - najmniejszy silnik 2.0 i tylko taki wchodzi w gre. Przyznam, że ten samochód najbardziej podoba mi się z wszystkich wymienionych, ale przez to, że jest raczej rzadko spotykany to jego utrzymanie będzie raczej drogie. Spalanie pewnie też będzie raczej spore.

:arrow: Fiat Marea - 1.6, Z ww. aut może i najgorsza opcja ale, w tej cenie można kupić dosyć młody rocznik i utrzymanie będzie bardzo tanie jak to przystało na fiata.

Jak ww. auta sprawują się na gazie? O japońcach czytałem dużo opini, że gaz im średnio podchodzi, ale również wiele wypowiedzi było pozytywnych.
Ople raczej z gazem problemu nie mają bo bardzo dużo Vectr można spotkać z gazem.

Także, który samochód będzie najodpowiedniejszy i jak z tym gazem?
dyymianek
Nowicjusz
 
Posty: 16

19 Mar 2009, 20:00

Wiecie co jak wszedłem na Jakie auto kupić i patrze a tu nowa ankieta pierwsze co pomyślałem to : " Co ten piotrauto znowu wymyślił???"
A tu jednak nie piotrauto i to miłe zaskoczenie :D
Ale wracając do tematu.
Odstawiam za Accordem ponieważ zarówno jak i Civic robi bez większych awarii duże przebiegi mało awaryjny, jednak większy s silniejszy niż Civic co do mnie bardziej przemawia.
Ale to tylko moje zdanie.
stasiowski121
 

19 Mar 2009, 21:30

Powiem Ci tak, jeśli 'nie jesteś doświadczony' to się nie pchaj w prelude.
adelon
Początkujący
 
Posty: 62

19 Mar 2009, 23:03

No tej preludki najbardziej się obawiam. Napewno drogie to to będzie w utrzymaniu, dobrego mechanika znającego się na tym aucie też napewno łatwo znaleść nie będzie więc stawiam to auto raczej na końcu. Vectra wydaję się taka całkiem przystępna, nieduże silniki i z naprawą i częściami nie powinno być problemu. A pozatym takie 1.6 powinno mi wystarczyć bo obecnie i tak jeżdzę Puntem 1.1 55KM :)
Accord jest bardzo ładny, ale zarazem dosyć duży i do 9tyś nie ma zbyt dużego wyboru ładnych egzemplarzy jak to ma miejsce przy Vectrze.
Pozatym autem zazwyczaj będę jeździł sam więc tez jakieś wielkie nie potrzebne.
dyymianek
Nowicjusz
 
Posty: 16

20 Mar 2009, 18:42

A co możecie powiedzieć o automatycznej skrzyni w Accordzie? Bo też bardzo często jest spotykana, chociaż nie jestem przekonany do automatów.
dyymianek
Nowicjusz
 
Posty: 16

22 Mar 2009, 20:32

Jeszcze zastanawiałem się nad Fiatem Bravo, w tej cenie można dostać wmiare młody rocznik - 97-99r. Jaki będzie lepszy silnik 1.6 czy 1.8GT?
dyymianek
Nowicjusz
 
Posty: 16
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Z linii montażowej zjechał milionowy Tiguan w Wolfsburgu
    W ubiegłym tygodniu z linii montażowej zjechał milionowy Tiguan wyprodukowany w zakładach w Wolfsburgu. Był to biały Tiguan z pakietem R-Line i silnikiem 1.4 TSI o mocy 118 kW (160 KM). Tiguan jest najpopularniejszym SUVem ...
    Elektryczny autobus BYD kursuje w Warszawie
    W pełni elektryczny autobus BYD K9 kursuje już w stolicy. Miejskie Zakłady Autobusowe testują ekologiczny autobus chińskiej firmy BYD (Build Your Dreams) aż do 18 czerwca. Autobus kursuje na linii 222 przebiegającej przez ...