Adam Małysz marzy o 20 na Dakarze

11 Gru 2012, 09:39

Wczoraj w Warszawie podczas konferencji prasowej w hotelu Sofitel Adam Małysz i Rafał Marton oficjalnie zaprezentowali Toyotę Hilux przygotowaną przez zespół Overdrive Racing, którą wystartują w Radzie Dakar 2013.

Zdjęcie

W spotkaniu udział wzięli również: Witold Nowicki – Dyrektor Handlowy Toyota Motor Poland, Artur Olech, Prezes Zarządu Grupy Generali w Polsce, Andrzej Witkowski, Prezes Polskiego Związku Motorowego oraz Jean Marc Fortin właściciel firmy Overdrive, która przygotowała samochód do tego najtrudniejszego rajdu świata. Wszyscy zgodnie wierzą w kolejne sukcesy Adama Małysza, tym razem na polu rajdowym.

Dla Adama Małysza będzie to drugi start w tej imprezie. W ubiegłej edycji, będąc debiutantem w Dakarze, ukończył rywalizację na świetnej trzydziestej siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej.

- Jestem nowicjuszem w tym sporcie. Dwa lata treningów nie zrobią ze mnie od razu Mistrza Świata. Wiem, że długa i ciężka praca jeszcze przede mną. Cieszę się jednak, że zrobiłem duże postępy i są one widoczne. Jeśli ja sam widzę te postępy, to motywuje mnie to do kolejnej pracy. Wymarzonym celem na Dakar 2013 jest pierwsza dwudziestka – mówi Adam Małysz.

Zdjęcie

- Mamy tę komfortową sytuację, że jesteśmy dobrze przygotowani. Za nami pracowity rok. Myślę więc, że te założenia, aby w kolejnym Dakarze przyspieszyć, uda się zrealizować. Nauczyliśmy się jeździć szybciej. Tegoroczne rajdy pokazały, że Adam potrafi przejechać całe zawody naprawdę szybko. Dziś ściga się z najlepszymi zawodnikami. Do najwyższego poziomu mamy jeszcze trochę pracy przed sobą, ale jesteśmy gotowi na to, by na ten rajd pojechać i powalczyć o możliwie najlepszą lokatę – ocenia Rafał Marton.

Zespół zakończył już etap treningowy przed startem w rajdzie. Obecnie koncentruje się na przygotowaniach kondycji fizycznej i wytrzymałości. W tym roku Dakar po raz pierwszy startuje pięć dni później niż dotychczas, czyli piątego stycznia. Dzięki temu uczestnicy będą mogli spędzić sylwestra w domach. Podczas konferencji Adam Małysz wyjawił, że będzie to pierwszy od 17 lat sylwester spędzony z żoną.

- Nie wiem czy będę umiał zachować się w takiej sytuacji – żartował Adam Małysz. - Rzeczywiście od kilkunastu już lat nie byłem w ten dzień z rodziną. W tym roku dużo nie brakowało, by znów tak było. Jednak ustaliliśmy z Rafałem, że lecimy 2 stycznia. Nie potrzeba nam aklimatyzacji w nowej strefie czasowej, a ja więcej czasu spędzę w domu – nie krył zadowolenia nasz Orzeł z Wisły.

Przed startem w Rajdzie Dakar 2013 zespół podjął decyzję o zmianie samochodu na Toyotę Hilux Overdrive. Wybór nowego auta został dokonany w oparciu o zaufanie do marki Toyota jako producenta niezawodnych pojazdów, sprawdzających się w najtrudniejszych warunkach, do jakich należą trasy rajdu. Zespół pokłada w nowym samochodzie duże nadzieje.

- Toyota Hilux Overdrive jest samochodem lepszym, szybszym, pozwalającym bardziej się ścigać. Na pewno jest to auto bardzo mocne, przerastające moje pierwsze wyobrażenia. Żeby móc robić postępy i iść cały czas do przodu trzeba mieć maszynę z najwyższej półki, dlatego też cieszę się, że możemy współpracować z Toyotą - powiedział Adam Małysz. Również przedstawiciel Toyoty nie kryje zadowolenia z faktu, że team wybrał właśnie samochód tej marki.

POLECAMY Co słychać u Adama Małysza i Rafała Martona?

- Jesteśmy bardzo dumni, że Adam Małysz i jego zespół zdecydowali się wybrać samochód Toyota Hilux. To niezawodne auto, trwałe i wysokiej jakości, czego dowodem mogą być testy przeprowadzone kilka lat temu przez dziennikarzy BBC Top Gear. Próbowali go zniszczyć, podpalać, topić w oceanie, a samochód dzielnie znosił te próby i zawsze silnik odpalał. Wierzymy, że i tym razem Toyota dzielnie wesprze naszego mistrza i czekamy na sukces. Trzymajmy kciuki – powiedział podczas konferencji Witold Nowicki, Dyrektor Handlowy z Toyoty Motor Poland.

źródło: malysz.pl
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3783
Zdjęcia: 13081
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Niepokojące ślady oleju silnikowego pod samochodem?
    Wycieki oleju silnikowego i innych płynów eksploatacyjnych spotykają wielu kierowców. Początkowo każda plama pod autem może wyglądać niegroźnie, jednak bagatelizowanie tego problemu może nieść za sobą poważne ...