Akcyza a kupno samochodu

Akcyza a kupno samochodu

13 Gru 2010, 11:50

Witam miałem zamiar kupić samochód od komisu po przyjechaniu na miejsce i obledzinach pojazdu jak doszło do kupna okazało się ,że samochód jet własnością znajomego właściciela komisu i ja mam kupić od francuza popytałem się jeszcze czy nie był kradziony itp. Gość wydawał się być w porządku dał mi namiary na siebie z dowodu osobistego w wrazie W. Zaczołem go rejestrować zrobiłem tłumaczenia i zaraz jak to zrobiłem opłaciłem skarbówkę i tam na drug dzień jak byłem odebrać dokumenty pani kazał mi napisać oświadczenie że to ja kupiłem samochód od francuza. Pojechałem zrobić przegląd i do skarbówki gdzie odmówiono mi. Okazało się że data na dowodzie przekreślona (nie znam francuskiego a na tłumaczeniu nie zwróciłem uwagi na ten fakt) jest data sprzedania a ja kupując go myśłałem że to data wyrejestrowania bo dowód ścięty miał róg. Gość w skarbówce powiedział że jest prawie rok różnicy od sprzedania go na dowodzie a tym co wpisane było w umowie ja tłumaczyłem mu że samochód stał nieużywany bo nie maiłem pieniędzy i jeszcze miał parę defektów.Ale nic to nie dało. Po wielokrotnych rozmowach z US i właścicielem pojazdu dogadaliśmy się on zwrócił mi wszystkie poniesione koszty i pieniądze za pojazd. Pan w skarbówce domyślił się że to jest jakiś handlarz i to niemądry. I mówił mi że niech mi odda pieniądze a później niech się sam martwi co dalej z samochodem drugi raz go w kraju nie zarejestruje.
I teraz sedno oddałem mu dowód rejestracyjny, w UC jestem tam wpisany że kupiłem tam samochód czy z tego tytułu nie będę miał jakiś problemów że go później nie zarejestrowałem? Wiem że jeśli chce zwrot to muszę napisać podanie i papiery umowy sprzedania lub że samochód znajduje się poza granicami kraju. Chodzi mi że nikt nie powinie mieć do mnie już żadnych pytań? Czy będę miał problemy. I jak to załatwić jeśli mam takie mieć?
rafalpg
Nowicjusz
 
Posty: 6
Rejestracja: 09 Kwi 2007, 21:11

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM
  Nissan rozszerza ofertę cenionego modelu Qashqai o wersję z zaawansowanym silnikiem benzynowym DIG-T 163. Nowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 jest zgodny z rygorystyczną normą emisji spalin EURO 6 i zapewnia ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti