Akumulator Seat Leon

Akumulator Seat Leon

11 Sie 2011, 11:15

Witam
Mój akumulator jest już praktycznie wyczerpany, auto postoi 2 dni i już nie odpala a po naładowaniu go 15 minut już chodzi więc czeka mnie niedługo wymiana akumulatora.

Posiadam Seata Leona 1.9 TDI i powiedzcie mi jaki akumulator był by do niego najlepszy?
Na akumulator mogę wydać 200-300 zł a najlepiej tak za 250 :)

I jeszcze jedno pytanie czy mogę sobie po prostu tak odpiąć stary i podłączyć nowy bez podtrzymywania żadnych kabli?, oraz czy w akumulatorach teraz jest też kwas od razu? Pytam bo kolega mi mówił, że nie wiadomo czy będzie kwas :)

Pozdrawiam :)
magik22
Początkujący

Miejscowość: Gdańsk
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Akumulator Seat Leon

12 Sie 2011, 08:34

to kolega robił sobie jaja z Ciebie że nie ma kwasu,chyba że miał na myśli lepszy aku który nie ma kwasu tylko żel.powiedz ile km robisz między odpalaniami bo jeśli np odpalasz i jedziesz 1km to podpowiemy Tobie akumulator mniejszej pojemności żeby przez ten 1km zdarzył się naladowac a jeżeli robisz np. Odpalasz i jedziesz 30km i gasisz to podpowiemy większej pojemności bo i tak się zdarzy doladowac musisz w obu przypadkach patrzeć na moc rozruchówa pod literką A im więcej tym lepiej.
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany

Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy od: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2002

12 Sie 2011, 10:49

Od odpalenia jeżdzę najmniej 15-20 km :)
magik22
Początkujący

12 Sie 2011, 13:20

aha.to wmiare ok.napisz ile km ma ta twoja jednostka i rocznik bryki to inni forumowicze napiszą jaki aku bo ja niestety nie mam czasu szukać w necie.
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany

Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy od: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2002

12 Sie 2011, 18:43

seba145 napisał(a):aha.to wmiare ok.napisz ile km ma ta twoja jednostka i rocznik bryki to inni forumowicze napiszą jaki aku bo ja niestety nie mam czasu szukać w necie.

Przejechane 170-180 tyś rok 2000 140 koni :)
Najlepiej tak do 300 zł :)
magik22
Początkujący

12 Sie 2011, 18:59

Seba - rozumiem że chcesz pomóc ale jak nie masz pojęcia o czymś to daruj sobie.

Do Leosia 1.9 TDI wystarczy w zupełności akumulator np taki: [link wygasł]
[link wygasł] - jeżdżę na Topli od dwóch lat i problemów zero, nawet poniżej -30 odpala bez problemów.
[link wygasł]
Centrę 72Ah/ 680A miałem w Mondeo 1.8 TD i również świetnie się spisywał.
[link wygasł]
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Typ: Van
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...
    Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi
    Na wystawie "Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi", Audi museum mobile prezentuje dwanaście samochodów typu coupé, wyprodukowanych od lat trzydziestych ubiegłego wieku, aż ...

• Re: Akumulator Seat Leon

13 Sie 2011, 01:27

stasiowski121 napisał(a):Seba - rozumiem że chcesz pomóc ale jak nie masz pojęcia o czymś to daruj sobie.

Do Leosia 1.9 TDI wystarczy w zupełności akumulator np taki: [link wygasł]
    [link wygasł] - jeżdżę na Topli od dwóch lat i problemów zero, nawet poniżej -30 odpala bez problemów.
    [link wygasł]
    Centrę 72Ah/ 680A miałem w Mondeo 1.8 TD i również świetnie się spisywał.
    [link wygasł]

Dzięki za rady, to wybiorę albo ten Topla , albo Centra :)
    A powiedzcie mi taką rzecz jeszcze , czy im więcej A w akumulatorze to oznacza też, że auto będzie troszkę więcej paliło? Tak wnioskuję z tego, że skoro musi się bardziej naładować to też i musi skądś tą energie brać :)
    magik22
    Początkujący

13 Sie 2011, 08:10

Nie prawda. Nie będzie paliło więcej, co najwyżej akumulator może być niedoładowany, w Twoim przypadku pojemność ~ 70 Ah i prąd rozruchowy ~650A jest optymalna do rozruchu z szczególnym uwzględnieniem sezonu zimowego. Z resztą jeśli się obawiasz to sprawdź jaki typ masz alternatora bo są dwa - dające 12V/120A oraz 12V/90A.
    Ja jeżdżę na takim - [link wygasł] i złego słowa na niego powiedzieć nie mogę. Kupowałem go dwa lata temu a wówczas gwarancja była na niego na okres 3 lat.
    "... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
    stasiowski121
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

13 Sie 2011, 11:05

stasiowski121 napisał(a):Nie prawda. Nie będzie paliło więcej, co najwyżej akumulator może być niedoładowany, w Twoim przypadku pojemność ~ 70 Ah i prąd rozruchowy ~650A jest optymalna do rozruchu z szczególnym uwzględnieniem sezonu zimowego. Z resztą jeśli się obawiasz to sprawdź jaki typ masz alternatora bo są dwa - dające 12V/120A oraz 12V/90A.
    Ja jeżdżę na takim - [link wygasł] i złego słowa na niego powiedzieć nie mogę. Kupowałem go dwa lata temu a wówczas gwarancja była na niego na okres 3 lat.

A to Ty już masz z wyższej klasy:)
    No nic to pewnie zdecyduję się na zakup tej Centry bo słyszałem o niej dość dobre słowa, ponoć BOSH też były dobre, ale zaczęły padać :) Mam tylko nadzieję, że jak czasami nie będe jechał w zimie 4 dni i odpale auto na 4 - 5 dzień to ruszy :D
    magik22
    Początkujący

13 Sie 2011, 11:08

hmm ten topla co podałeś w pierwszym poście jednak mnie ciekawi, bo ma wskaznik naładowania akumulatora :)
    magik22
    Początkujący

13 Sie 2011, 13:54

Tak, chyba wszystkie tople posiadają ten wskaźnik. A ja mam aż taki duży bo w zimie po postoju na dworze przez noc przy nieraz -30*C coś musi obrócić silnik 2.5 TDI.
    Wcześniej miałem Centrę, miałem też akumulator firmy Varta i też był dobry, choć miał krótszą żywotność niż Centra - po 5 latach już wyraźnie gorzej kręcił, a przed zbliżającą się zimą wymieniłem go na centrę. Przy kombajnie mam dwie centry po 170 Ah każda i po postoju przez całą zimę na dworze (głupota poprzedniego właściciela że zostawił podłączone akumulatory na zimę) w kombajnie nie rozładowały się, dalej trzymają prawidłowo prąd co mnie wielce zaskoczyło.
    stasiowski121
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

13 Sie 2011, 14:39

stasiowski121 napisał(a):Tak, chyba wszystkie tople posiadają ten wskaźnik. A ja mam aż taki duży bo w zimie po postoju na dworze przez noc przy nieraz -30*C coś musi obrócić silnik 2.5 TDI.
    Wcześniej miałem Centrę, miałem też akumulator firmy Varta i też był dobry, choć miał krótszą żywotność niż Centra - po 5 latach już wyraźnie gorzej kręcił, a przed zbliżającą się zimą wymieniłem go na centrę. Przy kombajnie mam dwie centry po 170 Ah każda i po postoju przez całą zimę na dworze (głupota poprzedniego właściciela że zostawił podłączone akumulatory na zimę) w kombajnie nie rozładowały się, dalej trzymają prawidłowo prąd co mnie wielce zaskoczyło.

hm to tak jak byś miał wybierać między Centrą a Toplą to co byś wybrał ? :) Bo muszę się zdecydować do niedzieli a jestem zielony zupełnie w tym temacie :D A i jeszcze jedno jak mi przyjdzie ten akumulator to muszę go naładować całego ciągle czy co jakiś czas robić przerwy chwilowe? :)
    magik22
    Początkujący

14 Sie 2011, 16:00

Zamówiłem już tą Centrę za 270 zł, tylko powiedzcie mi teraz czy mam go naładować raz a dobrze czy z przerwami ? :)
    magik22
    Początkujący

14 Sie 2011, 18:34

Akumulator jest naładowany - nie trzeba go ładować, od tego jest alternator.
    stasiowski121
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

15 Sie 2011, 13:46