Akumulator

13 Paź 2010, 12:10

Witam.

Mam problem z akumulatorem. Jest on następujący, zakupiłem dość dawno temu akumulator do samochodu i nie używałem go. Chciałem włożyć go do samochodu i niestety, pokazały się kontroli i gdy chciałem już zapalić samochód wszystko zgasło i prąd był po około nie całej minucie. Wykręciłem akumulator i zaniosłem go z powrotem do domu i podłączyłem do prostownika. Ładował się około 10h i mimo to, gdy podłączyłem go do samochodu sytuacja była podobna, zapaliły się kontroli, a gdy chciałem odpalić silnik wszystko się wyłączyło i w pojeździe nie było prądu przez około 1 minutę. Co może być z tym akumulatorem? Czy powinienem go ładować dłużej? Parametry akumulatora: 35Ah 250A 12V.

Wie ktoś może jak go naładować czy może jest on uszkodzony?
Calus
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Barcin

13 Paź 2010, 12:15

Calus napisał(a):Wie ktoś może jak go naładować czy może jest on uszkodzony?

Ładowanie nic mu juz nie pomoze.On juz skończył zywot.Twoim błędem było to ze go trzymałes w domu nie uzywając.Wystarczylo od czasu do czasu zalozyc do samochodu zeby mogł popracować to moze jeszcze coś by z niego było...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

13 Paź 2010, 17:44

Dla pewności zmierz gęstość elektrolitu w każdej celi. Jeżeli nie masz areometru, to kupisz nawet w markiecie. Cena to około 8 zł.
Wynik tego pomiaru wsystko ci powie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczna zmiana pasa ruchu - martwe pole w lusterku
    W ubiegłym roku nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną 480 wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących(1). Manewr ten wykonujemy tak często, że łatwo możemy zapomnieć się i nie skontrolować wcześniej ...