Alfa 159 czy BMW (e90 lub e60). ok 35k zl

01 Lut 2014, 02:04

dzida napisał(a):i powracając do tematu
- mam 35k
- na BMW wymienione w temacie mi nie starcza
- kupuje przez to alfę, bo można upolować coś ładnego
- jestem za biedny na BMW i możecie mi tak mówić, bo za tą kwotę chcę jeździć, a nie doprowadzać do stanu używalności auto

lub jak się boje Alfy

- kupuję Hondę Accord VII z silnikiem 2,2


Generalnie autor chce kupić ten samochód za granicą z tego co wyczytałem w temacie... To też troszkę zmniejsza potrzebny budżet na BMW. No ok...

Ale puenta :yes::

Jeśli autor Alfy się nie boi to niech ją bierze. Jeśli mu się podoba to proszę bardzo, kupuje się ją w końcu sercem :wink:. A my o AR 159 i tak nie dowiemy się więcej dopóki nie zarejestruje się ktoś obiektywny i szczery kto używa takiej na co dzień. Do tej pory coś tam już wiemy, więcej nie mamy co zgadywać.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

01 Lut 2014, 09:18

Za 35 tysi można kupić ładne BMW trochę starsze i będzie to lepszy pomysł niż AR.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

01 Lut 2014, 13:01

no takie e46 czy e39 na pewno będzie lepszym wyborem od 159, bo auta są jeszcze proste i tanie w serwisie
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

01 Lut 2014, 13:48

dzida napisał(a):no takie e46 czy e39 na pewno będzie lepszym wyborem od 159, bo auta są jeszcze proste i tanie w serwisie



dzida gdzie tanio i prosto serwisuje sie beemki?
fygfy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 195
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0ci 143KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

01 Lut 2014, 14:08

miałem na myśli w porównaniu do e90 i e60
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

02 Lut 2014, 12:19

Tyle ze e46 nie jest zadna konkurencja dla alfy :P
Konkurencja jest wlasnie e90, uwazam ze to lepsze auto, ale tez duzo drozsze od ar159 i koszty serwisu beda porownywalne. Za 35 tys bralbym mimo wszystko alfe, bo bmw dostanie za ta kwote gole albo wyjezdzone. Za 45 tys natomiast o alfie bym juz wcale nie myslal.

Za to koszty serwisu beda nieporownywalne w przypadku e60, ale to juz auto z gornej polki wiec nie ma co sie dziwic - tutaj trzeba myslec nie tylko o koszcie zakupu, ale czy bedzie autora stac zeby takie auto utrzymac.
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hybrydy dominują na rynku aut na prąd
    Polski rynek zelektryfikowanych samochodów zupełnie nie przypomina już tego sprzed kilku lat. W tym roku wybór hybryd i samochodów elektrycznych obejmuje ponad 130 modeli z wszystkich segmentów. ...
    Nowa fabryka Audi w meksykańskim San José Chiapa
    Budując nowy zakład produkcyjny w meksykańskiej miejscowości San José Chiapa, Audi jeszcze bardziej wzmacnia pnącą się w górę sprzedaż na rynku północnoamerykańskim. Położenie kamienia węgielnego w stanie ...

02 Lut 2014, 14:16

Od jakiegoś czasu poszukiwałem samochodu. Alfa romeo co prawda trochę starsze bardzo mi się podobało. Odwiedziłem jednego mechanika, odradził mi alfę, wręcz mnie wyśmiał. Zacząłem weryfikować informacje w internecie. Również 8 na 10 opinii negatywnych, psuje się wszystko. Nadal nie wierzyłem, dziś rozmawiałem z mechanikiem/ elektrykiem, też odradził. Niezależnie czy starsze modele, czy nowsze ze 159 włącznie. Najbardziej daje do myślenia to, że starszych alf już nie ma. Niemieckich samochodów z początku lat 90-tych i starszych jest od groma. Ogłoszenia sprzedaży starszych alfa romeo można policzyć na palcach jednej ręki. Dlaczego? W tej chwili gdyby ktoś polecił mi samochód tej marki odebrał bym to jako zwykłą złośliwość.
matiziakk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: matiz, bmw e34
Silnik: 0,8 / 3.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

02 Lut 2014, 14:51

Generalnie to trzeba sie z toba zgodzic - za 15 lat pewnie juz niewiele 159 bedzie jezdzic, a e46 mimo ze sporo starsze bedzie pewnie krolowac na wioskach, bo bmw to nieporownywalnie trwalsze auto. Choc jesli chodzi o nowsze modele to cykl zycia na pewno bedzie sie skracal, za duzo elektroniki.

Niezaleznie od tego, jesli mialbym kupowac auto na 2-3 lata, a nie na 15, to wolalbym 5-letnia dobrze wyposazona alfe romeo, niz 9-letnie gole bmw. e60 bedzie juz 10-letnie i koszty duzo wyzsze niz w alfie nawet jak psuc sie bedzie duzo rzadziej.

Btw jezeli ten mechanik twierdzi ze 159 ma trwalosc poprzednikow to ma niewielka wiedze na temat tego modelu.

ps zeby nie bylo - jak dla mnie najlepsze auto to e60, potem e90 i na koncu alfa. No ale rynek dzieki stereotypom ksztaltuje ceny tak, ze i tak oplaca sie brac alfe majac ograniczony budzet.
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

02 Lut 2014, 20:19

A w czym AR 159 przewyższa E46? Bo za te pieniądze można mieć piękne E46 330Ci w mpaku, które nadal jest pełnoprawnym autem klasy premium średniej, czego o 159 AR nie powiem.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

02 Lut 2014, 20:52

bezpieczeństwem jak to w przypadku nowszych konstrukcji ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

02 Lut 2014, 21:29

w czym AR 159 przewyższa E46? Bo za te pieniądze można mieć piękne E46 330Ci w mpaku, które nadal jest pełnoprawnym autem klasy premium średniej, czego o 159 AR nie powiem

Wiemy już, że nie widzisz nic poza BMW więc już styknie tych komentarzy :yes:
Zgadzam się z przedmówcą, że nowsza konstrukcyjnie alfa jest lepsza. Przyznaję, nie jest to idealne auto, ale w tym przypadku nowszy rocznik to dużą zaleta ( tak, wiem, rocznikiem się nie jeździ )
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Lut 2014, 01:17

dzida - ciężko jednoznacznie to stwierdzić, bo E46 już wypada dość dobrze pod tym względem, ale możesz mieć racje.

mike1735 - interesują mnie konkrety, nie znasz odpowiedzi na pytanie to nie pisz, bo to forum publiczne i zaśmiecasz. Nie masz wiedzy, raczkujesz to czytaj i pytaj.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

04 Lut 2014, 16:52

dzieki za rozsadne odpowiedzi (a tym, ktorzy pisza, ze mnie nie stac na bmw radze popukac sie w czolo). usiadlem, zastanowilem sie i jednak wybor padnie na bmw e90 - moze bedzie poczatkowo drozszy niz alfa, ale koszty utrzymania oraz spadek wartosci sprawi, ze koniec koncow wyjde na tym na plus. co prawda e60 ladniejsze ale drozsze w utrzymaniu i na takie auto jeszcze przyjdzie czas, a poki co mam 25 lat i nie ma sobie co robic zbyt wielkich zobowiazan finansowych.
jesli 35k nie wystarczy to doloze do 40k - za 9k euro mozna juz znalezc ladne sztuki na mobile.de. auto i tak nie bedzie jezdzic po Polsce bo mieszkam za granica, wiec licze, ze kilka ladnych lat mi posluzy.
Vogelmann
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: VW Passat B4 kombi

04 Lut 2014, 17:19

Powodzenia w szukaniu zadbanej sztuki - to wazniejsze niz wybor modelu ;)
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

05 Lut 2014, 14:45

jeszcze jedno pytanie - co sadzicie o lexusie IS220D? wyglada calkiem przyzwoicie i slyszalem tez ze to auto jakoscia porownywalne do bmw. jakie jest wasze zdanie na temat tego auta?
Vogelmann
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: VW Passat B4 kombi