Alfa romeo 159 jtd czy warto kupic ?

31 Maj 2014, 15:51

Witam Was Forumowicze ! :D Szukam, rozgladam sie za alfa romeo 159 i chcialem was prosic o rady/porady , czy warto kupic , na co zwrocic uwage itd itp

Pieniazki jakimi dysponuje to okolo 25 tys zl, chcialbym samochod z roku 2006-2008 w silnikiem 1.9 jtd 150 km - ktory zamierzalbym zawirusowac na te 170 km

Co sa dzicie o tym modelu ? Czy jest awaryjny czy to mit ? Czytalem ze silniki 1.9 jtd uchodza za bezawaryjne, jednak ten mocniejszy 1.9 150 16 V brac od 2007 r produkcji - wiec mi to pasuje .
Auta szukam w skorce, i najlepiej z ksenonami mysle ze pieniazki mi na to pozwola

Na co zwrocic uwage przy zakupie, czego sie wystrzegac ? Milo by bylo gdyby kto mi pomogl kto posiada taki model ! pozdrawiam
dawid551
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Śląskie

31 Maj 2014, 17:39

159 to udany, w przeciwieństwie do 156, model. Jest wykonany z lepszych materiałów a przede wszystkim solidnie zbudowany. Nadal jednak newralgicznym punktem jest wielowachaczowe zawieszenie - należy je porządnie sprawdzić przed zakupem. Jednak dałbym spokój z najtańszymi egzemplarzami, porządne 159 to tak 28-30k
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Cze 2014, 18:52

Pięknie się prezentuje i jako że jest to stosunkowo "nowy " model to nie słychać nic o awariach,ewentualne koszty naprawy jednak będą wysokie. Musi być Alfa Romeo czy w grę wchodzą także inne marki?
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Benzyna, diesel czy hybryda? Jaki silnik wybrać?
    Wybór pomiędzy benzyną, dieslem, a hybrydą zależy od wielu czynników, takich jak indywidualne preferencje, styl jazdy, środowisko, w jakim poruszasz się i budżet. Przyjrzyjmy się każdemu rodzajowi silnika oraz ...