Alfa Romeo 159

25 Lut 2016, 11:32

Ze swojego doświadczenia powiem, że jeśli 159 to tylko w dieslu 1,9 150 km. Niestety. Też nad tym bardzo ubolewam, bo zdecydowanie wolę benzynowe silniki, ale lepiej mieć 159 z dieslem czy inne auto z benzyną :D

Jeśli chodzi o samą 159 to jest kilka rzeczy które warto wiedzieć o tym aucie.

1. Wbrew opiniom, samochód prawidłowo użytkowany jest na prawdę mało awaryjny, niestety, jeśli coś już jest do roboty to części są dość drogie. Przykłady wahacz przedni ok. 800 zł sztuka, termostat wraz z czujnikiem temperatury 300 zł, sprzęgło to wydatek rzędu 1000 zł (bez koła dwumasowego, z kołek koło 2200), podnośnik szyby koło 300 zł. Oczywiście mowa o częściach nowych renomowanych firm, nie chińczyków.

2. Samochody stojące w Polsce w komisach to w 95% szrot. Sporo czasu szukałem swojej belli w i ostatecznie pojechałem kupić auto do Niemiec osobiście. Sprawa jest prosta, samochody z podobnymi przebiegami (deklarowanymi przez sprzedawców) w Niemczech kosztują drożej niż u nas po sprowadzeniu i rejestracji (nie wspominając o prowizji sprzedawcy) więc są to auta albo bite i klepane, albo przekręcone o 300 000 km. Są wyjątki, ładne zadbane sztuki można kupić prywatnie od alfaholików ale zapłacisz za nie więcej niż za komisowy szrot.

3. Jakość jaką oferuje Alfa jest fantastyczna proporcjonalnie do ceny. Przyjemność z jazdy jest ogromna, auto prowadzi się pięknie, jest bardzo stabilne, ma jednak jedną wadę. Zawieszenie jest dość nisko, więc wysokie krawężniki są dla belli śmiertelne. Trzeba bardzo uważać bo co rusz wali się pokrywą. i można coś urwać. Zawieszenie jest wytrzymałe, ale twarde co powoduje dość duży hałas na wybojach.

4. Kupując 159 trzeba brać pod uwagę, że kiedyś w czasie sprzedaży będzie większy problem niż gdybyś kupił auto np. z Niemiec. Ludzie mają wbite do głowy, że Alfa się psuje i ciężko jest z tym walczyć.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam
equisetum
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 07 03 1987
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Alfa Romeo 159
Silnik: 1,9 JTDM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

25 Lut 2016, 11:33

Jak chcesz uzyskać fachowe informacje odnośnie Alfa Romeo warto zajrzeć na stronę forumową klubu. Tam masz szczegółowo opisane poszczególne samochody Alfa Romeo
Ostatnio edytowany przez noked, 26 Lut 2016, 13:09, edytowano w sumie 1 raz
noked
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 03 05 2007
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Citroen
Silnik: 2.0 benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

25 Lut 2016, 11:39

Czasem można trafić auto klubowe, wiadomo że cena będzie wyższa niż za komisowy szrot ale lepiej zapłacić więcej za pewne auto niż mniej za złoma złożonego z trzech i przystanku który co rusz będzie się psuł.
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

25 Lut 2016, 15:31

Ok dzięki za wypowiedzi myśle, że komuś innemu też się przydadzą, A ja się zdecydawłem na audi a4 b6 1.8T póki co się spisuje. Pozdrawiam.
pijocek
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 26 10 1996
Auto: -
Silnik: -

25 Lut 2016, 17:03

Z ciekawości ile dałeś i jaki stan, przebieg, rocznik oraz wyposażenie. Ewentualnie wrzuć fotki ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010