Alfa romeo giulietta - opinie, czy warto

18 Maj 2014, 14:15

Kolego wyżej i po co te docinki ?
Bwm czyli bolid młodzieży wiejskiej ?
BMW Bedziesz Miał Wypadek ?
Bity Malowany Wyszpachlowany
Chyba to nie nawiązuje do alfy romeo ?
Ja już pisałem wiele , razy jak się kupi egzemplarz zadbany i nie będzie się oszczędzało na serwisie to nie będzie większych problemów .
I takie samochody kupuje się sercem a nie rozsądkiem .
kamil1201202
Początkujący
 
Posty: 141
Auto: Alfa Romeo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
3

18 Maj 2014, 16:37

Za to ten filmik nawiązuje do AR, według Geniodekta marki na poziomie BMW obecnie:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Tyle na temat tych kibli. Przecież oczywiste jest, że AR to bardziej skomplikowany odbajerzony FIAT, a Fiaty mają DOŚĆ problemów będąc autami do bólu prostymi, więc czego po AR można się spodziewać...? Niestety...

Genio - dla mnie jesteś kolesiem bez pojęcia o motoryzacji skoro nawet nie wiesz co wyznacza klasę auta (budowa układu napędowego i zawieszenia). Bo jak nie to, to co? Bajery wyposażeniowe? :lol: Nawet moja służbowa panda ma klimę, to znaczy, że jest w tej samej klasie co BMW 5er sprzed 20 lat? :lol: Twoja obecność w roli moderatora to obelga dla forum i fanów motoryzacji.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
3

18 Maj 2014, 17:27

Ten filmik jest trochę bez sensu. Alfa jakiegoś Cześka, który ratował się tackami do grilla, zamiast brać się za rudzielca jak należy. Każde auto od tego typu właściciela byłoby wrakiem :D
Poza tym równie dobrze możemy wkleić filmik z BMW E36, których 90% spotykanych na ulicy jest konkretnie pognitych i to nie koniecznie egzemplarze pospawane z trzech. To auto ma tak kiepskie blachy i tyle.
Ja tam do BMW, czy Alfy nic nie mam. Sam szukałem BMW, ale w tym kraju bez dobrej znajomości tematu nie da się kupić starszego BMW, które nie jest przystankiem. Już lepiej szukać Lexusa. Nieco inny target niż BMW w Polsce.
W alfie trochę boli fakt, że opinię faktycznie niezawodnych mają jedynie diesle. Ja bym wolał benzynkę i mimo że słyszałem, że dobrze serwisowany Twin Spark też daje radę, to bałbym się miny z rynku wtórnego.
Oktan
Początkujący
 
Posty: 76
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Laguna '96 -> Peugeot 407
Silnik: 2.2 160KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
1

18 Maj 2014, 17:30

To sobie wejdź na forum alfy i poczytaj trochę o tej korozji... samochody były wypuszczane jako nowe bez zabezpieczenia podłogi... marka premium pełną gębą, jakość za taką cenę...

Nie do pomyślenia nawet w Skodzie...

E36 jeżdżą na drogach już ponad 20 letnie egzemplarze... i jakoś nie przegniły na tyle by pójść na złom, gniją powypadki głównie. Aczkolwiek faktem jest, że blacha w E36 idealna nie jest, ale i tak dużo lepsza niż w MB C, czy Oplu/Fordzie. Lepiej wypada Audi na pewno.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
1

18 Maj 2014, 17:36

Oktan bardzo mądrze napisał .
Popieram w 100% .
Co do bmw to też trzeba uważać bo dużo jest od młodych gniewnych .
Ale tak to też spoko samochody i nic do nich nie mam
kamil1201202
Początkujący
 
Posty: 141
Auto: Alfa Romeo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
0

19 Maj 2014, 13:44

Marki na poziomie BMW- obecnie. Tak, tak twierdzę. Więc dlaczego pokazujesz filmik prezentujący kilkunastoletnią 156 katowaną przez jakiegoś cebulaka, który prawdopodobnie kupił ją bo była tańsza i młodsza od Vectry i "miała dużo bajerów".
I nie kwestionuję tego, że pod kątem użytkowym E36 i E46 są znacznie lepsze od 156, ale przecież autor pyta się o nowe Alfy Romeo, co go obchodzą stare modele ?
Zarzucasz mi, że nie wiem co stanowi o klasie danego auta. Otóż mylisz się, o tym czy samochód jest premium decyduje to, co kierowca odczuwa w trakcie jazdy nim, a nie jakaś konstrukcja napędu. Czy Dacia Logan jest premium w porównaniu z Jaguarem E-Type ? Jest przecież dużo nowocześniejsza. Golf VI diesel jest dużo szybszy i bardziej komfortowy od Rolls-Royce'a Corniche. Czy to znaczy, że jest bardziej "premium" ?
Kończę dyskusję, bo nie zamierzam czytać tego typu obelg, forum to miejsce na pomaganie innym a nie wyzwanie oponentów dyskusyjnych od "kompletnie nieznających się na motoryzacji".
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co zrobić po dachowaniu auta?
    W ramach kolejnego materiału z cyklu Piątek ze Szkołą Auto, instruktorzy doradzają, jak zachować się podczas dachowania samochodu. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Przygotowując się do drogi ...

19 Maj 2014, 13:53

Tylko właśnie konstukcja układu jezdnego i napędowego decyduje w głównej mierze co obiektywnie kierowca podczas jazdy może odczuwać. I tutaj nie wymyślono nic lepszego niż klasyczny układ napędowy, a każde auto FWD jest po prostu oszczędnością pieniędzy lub miejsca kosztem właściwości jezdnych i komfortu. Dlatego właśnie Audi FWD nigdy nie jest stawiane obok MB, czy BMW. Tym bardziej wadliwa AR nie może być stawiana, a wychwalanie 159 przed zachodem słońca mnie nie przekonuje. Za kilka lat będzie podobna opinia jak o 156 obecnie, może trochę lepsza. Nie ma takiej możliwości, żeby marka, która ideowo kieruje się oszczędzaniem na wszystkim w swoich wyrobach nagle z modelu na model przeszła o kilka półek wyżej z jakością. Jest to niewykonalne technologicznie lub finansowo, logiczne.

Golf bardziej komfortowy od Corniche... :unsure: Czy Ty siebie czytasz chłopie czasem?
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
0

23 Lip 2014, 22:16

Żenada ogarnia jak się czyta wypowiedzi co poniektórych.
Miałem okazje przetestować i nadal testuję różne marki aut. Akurat mam taką możliwość i powiem tak, Alfa 147 1,9 JTDM - rewelacyjne auto, totalnie bezawaryjne i ni jak imają się tej marki w moich oczach wszelkiego rodzaju dogryzki. Jeździłem nią 3 lata, przejechałem ponad 100kkm.
A ponieważ (o dziwo) właściciele marki BMW starają się być tutaj ekspertami powiem więcej :) obecnie od ponad roku jeźdżę BMW 2,0d z 2009 roku. Nie powiem że jest to zły samochód, ale do perfekcji jest mu daleko...a co do serwisowania...m.in. w tym "bezawaryjnym" niemieckim bolidzie na potęgę właściciele wymieniają łańcuchy rozrządu ponieważ pojawia się szum, a w gorszych przypadkach one po prostu bez zapowiedzi pękają niszcząc tym samym doszczętnie silnik. I nie mówimy tutaj o przebiegach 500kkm tylko 50kkm. To nie jest przypadek, to wady fabryczne jakich nie znajdzeicie nawet w marce TATA. Sam byłem już do tego zmuszony do tego rodzaju naprawy i nie mówimy tutaj o kilku set złotych. I wierzcie że warsztaty też są pełne aut DUMNYCH posiadaczy BMW :) tylko Ci często jak zapewne moi poprzednicy w wypowiedziach nie mają odwagi wspomnieć jakich usterek sami doświadczyłi u swoich :) bo są przecież właścicielem BMW!!! Żal ! :no: !!
young9
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: L-wo
4

23 Lip 2014, 22:42

Zacznijmy od tego, że TATA nie sprzedawała na polskim rynku chyba żadnego auta z autorskim z silnikiem na łańcuchu rozrządu. A do rzadkości nie należały sytuację, kiedy dwuletnia Indica miała przerdzewiałą całą podłogę. No i ta jakość wykończenia.. dlatego to nie jest dobry przykład.
Odgrzałeś kotleta, ale wniosłeś coś do dyskusji, dlatego nie mam ci za złe :wink:

PS: A co do Corniche vs. Golf: to była delikatna ironia :wink: No i komfort ma też swój specyficzny aspekt- komfort psychiczny.
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0

24 Lip 2014, 10:16

Ech, kolejna jakże dorosła i pełna rzeczowych argumentów dyskusja i to ktoś zabawił się w archeologa :roll: prawdy nigdy nie dojdziemy, bo każdy ma swoje racje i broni ich jak niepodległości. Fani audi będą jeździć po fanach BMW, że jeżdżą dresowozami a ci od BMW pytać "jak tam wasze drogie VW?" Prawda jest taka, że z motoryzacją jest jak z wiarą. Nie można komuś narzucić swoich poglądów czy wytłumaczyć ich w jakikolwiek sposób. Można tylko w pewien sposób kogoś pokierować :naughty:
Spoko, nie jestem kolejnym nawiedzonym obrońcą krzyża ani wyznawcą religii smoleńskiej. Jestem agnostykiem :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
3

24 Lip 2014, 13:44

Ile zarabiasz?

Alfa się nie psuje jak o nią dbasz i stosujesz części wysokiej jakości. Jeśli nie masz wysokich zarobków powyżej średniej krajowej grubo to nie kupuj bo szkoda oglądać zaniedbaną Alfe.
IPman
Początkujący
 
Posty: 88
Auto: Maserati 3200GT
Silnik: 3,2 368KM
Paliwo: Inne
1

24 Lip 2014, 18:00

Gość już dawno zapomniał o tym temacie, raczej już podjął decyzję i wybrał auto.
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0

24 Lip 2014, 18:12

Zamykam
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0