Almera II 1.5dCi gorąca nie odpala, silnik chimeryczny.

Almera II 1.5dCi gorąca nie odpala, silnik chimeryczny.

19 Cze 2012, 00:01

Witam. Wyraźnie zauważalną usterką jest brak możliwości odpalenia auta gdy silnik jest gorący. Po zatrzymaniu silnika muszę odczekać kwadrans. W tym czasie gdy próbuje odpalić silnik, to osiąga max 400 obr/min. i gaśnie. Po za tym mam wrażenie, że mój K9K to meteopata. Każdego dnia inaczej brzmi, zmienia mu się trochę moment obrotowy, ale po wyżej 2k obr./min. ma zawsze moc. Na prawdę, wygląda to jakby jego praca zależna była od ciśnienia atmosferycznego i wilgotności powietrza.
W załączniku przesyłam obraz z szybkiej diagnozy. Bardzo mocno zastanawia mnie parametr 0B(ciśnienie w kolektorze dolotowym). Niestety nie miałem baterii w laptopie więc nie mogłem dokonać pomiarów przy pełnym obciążeniu silnika, ale:
Myślę, że parametr 11 to wyrażany w procentach poziom otwarcia przepustnicy zasilającej turbosprężarkę. Poziom jej otwarcia między 800rpm a 2000rpm zwiększa się o ponad 14%, a ciśnienie w kolektorze dolotowym zmienia się jedynie o 4 kPa. Turbosprężarka oraz zawór recyrkulacji spalin mają 3 m-ce. Turbosprężarka podczas pracy wydaje dźwięki wręcz idealne, żadnego stałego, głośnego gwizdu. ECU nie rejestruje żadnych błędów.
przekrent
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Cze 2012, 20:05
Prawo jazdy od: 01 01 2005
Auto: Nissan Almera II dCi

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
  Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti