Alternator - nowy, regenerować - Trójmiasto

Alternator - nowy, regenerować - Trójmiasto

27 Mar 2013, 15:21

Witam, Niestety nie jestem za bardzo specjalistą w dziedzinie mechaniki, lecz jestem trochę przezorny, oszczędny. Kiedyś się przejechałem na jednym z warsztatów więc, wolę się bardziej zorientować w temacie. Jakiś czas temu w moim nawalił mi alternator i tak się zastanawiam czy opłaca się go regenerować czy lepiej wydać kilka złotych i więcej i kupić nowy? U mnie nie gaśnie kontrolka ładowania. Czy dam radę sam ponaprawiać.
stig01
Nowicjusz

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2007
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Alternator - nowy, regenerować - Trójmiasto

27 Mar 2013, 16:25

Powinieneś rozejrzeć się na aukcjach i zobaczyć ceny w jakich są nówki. Jeśli nie są zbytnio wygórowane to myślę, że warto. Również jak jeździsz Bentleyem czy RoyceRollcem to obowiązkowo kup nowy. Z regenerowany jest tak, iż większość części jest wymieniana na nowe. Szukaj warsztatów jedynie, które wystawiają gwarancję, będziesz pewien jeśli chodzi o jakość. Jeśli nie znasz się na mechanice to raczej nie naprawiaj na własną rękę. Mam namiar na warsztat, który solidnie regeneruje w dobrej cenie, również wysyłkowo. Jak jesteś zainteresowany to mogę przesłać. Pozdrawiam
F1 FAN
RC Auto Fant
Janik
Nowicjusz

Miejscowość: wawa

28 Mar 2013, 14:21

Co to za warsztat? Możesz dać namiar? W jakiej cenie zregenerują? Jak z tą gwarancją? Skąd mam pewność, że nie wsadzą mi jakiegoś chińskiego bubla.
stig01
Nowicjusz

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2007
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel

28 Mar 2013, 17:04

Warsztat nazywa się polstarter i regenerują rozruszniki i alternatory. Co do ceny to nie mam pojęcia za ile naprawią, ponieważ nie wiem jaka usterka u Ciebie. Wydaje mi się, że może to być regulator, stojan lub koło pasowe. Wystawiają gwarancję, nie musisz się bać o chińskiego bubla, tylko nie pamiętam na ile. Przeważnie majster dzwoni i mówi co i jak. Generalnie ok.
F1 FAN
RC Auto Fant
Janik
Nowicjusz

Miejscowość: wawa

29 Lis 2016, 15:56

Jeśli kupujesz nowy poproś mechanika o konkretny model i kup najlepiej samemu.
januszkosik70
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 08 1981
Przebieg/rok: 48tys. km
Auto: audi a4
Silnik: 1,9 TDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wodorowa ciężarówka vs. ciężarówka z silnikiem Diesla Wodorowa ciężarówka vs. ciężarówka z silnikiem Diesla
    Toyota pracuje nad pojazdami na wodorowe ogniwa paliwowe od 20 lat. Program rozwojowy przyspieszył w 2014 roku, kiedy na rynku zadebiutowała Toyota Mirai. Potem przyszedł czas na wodorowe autobusy i wózki widłowe, ...
    Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013 Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013
    Nowy, miejski model Mitsubishi Mirage (w Europie znany jako Space Star) otrzymał tytuł "Car of the Year " za rok 2013, podczas gdy Pajero Sport wygrał w kategorii "Najlepszy samochód typu SUV 2WD z silnikiem benzynowym", ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Porównanie: BMW X5 e53, Mercedes ML w163, VW Touareg I, Volvo XC90 I
      Car audio, video 2007
      Ekobiegi - Toyota Prius i piknik IKEA
      Trajka prowadzona przez kobietę