Amerykańce

10 Gru 2010, 20:23

Witam, ostatnio zacząłem się rozglądać za jakimś autkiem. Oglądając ogłoszenia moją uwagę przykuły Dodge Caliber, Chrysler 300c. 3-4 letnie samochody w cenie ok 20-40 tys z niewielkim przebiegiem i wypasione w środku. Dodam że nie mam żadnego doświadczenia ani znajomych, którzy mieli jakiś kontakt z tymi markami. Myślicie że warto uwzględnić te modele przy wyborze auta, czy lepiej wybrać sprawdzonego już niemca?
klingenthal
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Gdańsk

10 Gru 2010, 20:29

Dodge Caliber to pseudeo amerykaniec, gdyż jest on przeznaczony typowo na rynek europejski. Samochód zbiera średnie opinie- wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od samochodu. Do 40 tys. zł szukałbym czegoś innego. Za taką sumkę kupisz już samochód dobrze wyposażony z ładną stylistyką, które będzie miało "to coś" :wink:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

10 Gru 2010, 20:39

najbardziej interesuje mnie to żeby się nie psuło i nie rozleciało po 2 latach oraz wyposażenie, wygląd i komfort jazdy
klingenthal
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Gdańsk

10 Gru 2010, 20:46

W takim razie proponuję poszukać Volvo S60. Jesli trafisz na zadbany egzemplarzt, to bedziesz jeździć i jeździć.

Może jeszcze warto się rozejrzeć za Peugeot 607?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

10 Gru 2010, 21:01

Volvo super, o nim akurat sobie nie pomyślałem. Ale do moich poszukiwań pasuje super, piękne, oryginalne i luksusowe w przystępnej cenie. A wracając do pierwotnego pytania o Dodge Caliber? Rozumiem że nie polecasz...
klingenthal
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Gdańsk

10 Gru 2010, 21:20

Osobiście lubię markę Dodge. Niestety Caliber, który jak już wspomnialem miał być hitem na rynku europejskim okazał sie "niewypałem". Twarde plastiki, do tego średniej jakości, kanciasta karoseria, która nie każdemu się podoba. Osoby, które się już zdecydują na Calibra, nie narzekają na niego. Podobno silniki dobrze znoszą instalacje gazową.
Jednak gdybym miał do wyboru, Dodge Caliber a Volvo S60- bez wątpienia wybrałbym Szwedzki produkt :wink:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Samochody: pojazdy, które zrewolucjonizowały nasze życie
    Od czasów Henry’ego Forda i jego Modelu T, samochody stały się nieodłączną częścią naszej codzienności. Nie tylko umożliwiają nam dostanie się w każde miejsce, ale także dostarczają nam niezapomnianych przeżyć ...