Ankieta - bardzo potrzebna pomoc

Ankieta - bardzo potrzebna pomoc

18 Gru 2010, 15:23

Witam serdecznie,

Piszę właśnie pracę mgr. na temat lokalnych środków transportu w ujęciu przemysłu spożywczego (metoda AHP i PROMETHEE - dla tych wiedzą o co chodzi).

W związku z tym byłbym ogromnie wdzięczny za przyznanie wag istotności dla poszczególnych wymienionych przeze mnie parametrów. Jak ważne wg. Was są poszczególne parametry auta dla lokalnego przewoźnika produktów spożywczych, bądź też samego przedsiębiorstwa które kupuje/dzierżawi auto dostawcze.

Potrzebuję dosyć sporej próbki dlatego też prosiłbym możliwie o jak najwięcej odpowiedzi. O co chodzi? Generalnie wymienię najważniejsze parametry wg. których potencjalny nabywca auta będzie je kupował. Chodzi mi o to byście przyporządkowali wagę (1-10). Co jest dla was istotne bardziej a co mniej?

1.6.1 Cena
1.6.2 Ładowność
1.6.3 Dostępność na rynku wtórnym/pierwotnym
1.6.4 Zużycie paliwa/gazu/ropy (wybór)
1.6.4 Zużycie paliwa/gazu/ropy (miasto)
1.6.5 Zużycie paliwa/gazu/ropy (autostrada/trasa szybkiego ruchu)
1.6.6 Prędkość maksymalna
1.6.7 Liczba pasażerów
1.6.8 Dostępność na rynku
1.6.9 Amortyzacja

Przykładowo czy właściciel sklepu spożywczego kupując auto zwaraca uwagę na cenę? Jeśli tak 7-10, jeśli jednak patrzy na coś innego - odpowiednio mniej. Poniżej podaję przykładowe wartości, które wg. mnie są istotne mniej lub bardziej.

Tak jak napisałem - potrzebuję sporej próbki, by możliwie najodpowiedniej wybrać te, na które przewoźnicy zwrócą największą uwagę:

1.6.1 Cena - 9
1.6.2 Ładowność - 10
1.6.3 Dostępność na rynku wtórnym/pierwotnym - 4
1.6.4 Zużycie paliwa/gazu/ropy (wybór) - 9
1.6.4 Zużycie paliwa/gazu/ropy (miasto) - 7
1.6.5 Zużycie paliwa/gazu/ropy (autostrada/trasa szybkiego ruchu) - 3
1.6.6 Prędkość maksymalna - 2
1.6.7 Liczba pasażerów - 4
1.6.8 Dostępność na rynku - 5
1.6.9 Amortyzacja - 6

PS. Mile wskazane jakiekolwiek uwagi. Może wiecie czy gdzieś tego typu ankiety były przeprowadzane? Dodatkowo gdybyście mieli uwagi do moich kryteriów - nie wahajcie się pisać.

Piszcie, pytajcie, z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

[ Dodano: 18 Grudzień 2010, 14:43 ]
http://www.ankietka.pl/ankieta/51475/is ... czych.html

Tutaj macie to samo tylko, w dużo prostszej formie. :)
Golic
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sprawdź swoje punkty karne online Sprawdź swoje punkty karne online
    Ministerstwo Cyfryzacji w ramach systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców udostępniło nową, wygodniejszą metodę sprawdzenia punktów karnych jakie mamy na swoim koncie za wykroczenia w ruchu drogowym. ...
    AMAZING PARTS - SKODA Octavia rozebrana na części AMAZING PARTS - SKODA Octavia rozebrana na części
    SKODA razem ze School of Form zorganizowała wyjątkowe wydarzenie AMAZING PARTS, podczas którego Nowa Skoda Octavia zostanie rozebrana na części, a z nich młodzi projektanci/studenci School of Form, pod okiem znakomitego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen Caddy - Lotto
      Renault Kadjar, przełączanie napędów
      Kandydatki na MISS, 66
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata