Antena - pozostalosci po oryginalnej (fotki)

Antena - pozostalosci po oryginalnej (fotki)

28 Sty 2016, 14:36

Witam.

Męcze się z tym od dawna dawna, pieniędzy na to wydałem bardzo dużo, o nerwach nie wspomne - efekt? Ten sam. Orginalna antena miała oczywiście przewód antenowy i jakieś dwa kabelki. Oryginalne radio to MCD z nawigacją więc albo te kabelki to od wzmacniacza albo od nawigacji. Jedynym słowem żeby nie zanudzać, musze odpiąć te dwa kabelki z kości przy nowym radiu - pytanie które to mogą być? Coś po prostu zagłusza niemiłosiernie auto i doszedłem do wniosku, że owe 2 kabelki siedzą w kościach i robią zamieszanie. Pomożcie bo już nie daje rady z tym...

Fotki -> kość brązowa i czarna (zdjęcie z obu stron) ->

http://i63.tinypic.com/8whyjd.jpg

http://i66.tinypic.com/2v0lgci.jpg

http://i63.tinypic.com/351fk8h.jpg

http://i68.tinypic.com/10ns2vd.jpg
MarcinATL
Nowicjusz

Auto: Golf 4
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Antena - pozostalosci po oryginalnej (fotki)

28 Sty 2016, 16:34

Sorry, ale to co napisałeś jest zupełnie niezrozumiałe - jak kabelki mogą zagłuszać auto ? Poza tym jeżeli nawet wychodzą z kostki, a nie są nigdzie podłączone to jaki może być ich wpływ na cokolwiek ?
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

28 Sty 2016, 18:46

Wiesz, kombinuje jak moge. TO idzmy madrzejszą drogą. Włożyłem radio, kable ogarnałem jak trzeba. Rewelacyjnie działa, ale jest problem. Nic nie ruszając, nad , doslownie nad radiem trzymam ręke - nie szumi, zabiore - lekko zaczyna szumiec - skad taka opcja?
MarcinATL
Nowicjusz

29 Sty 2016, 11:29

Ja bym się zastanowił nad kablem antenowym i samą anteną - czy nie jest już coś w tej instalacji skorodowane. JAk masz możłiwośc, to podepnij inną antene z innym, dobrym kablem. Nawet "na krótko", czyli poprostu wyciągnij radio, włóż kabel z anteną i antenę połóż gdzieś na dachu, na masce otp. I zobacz czy się polepszyło.
Jak masz możłiwośc, to spróbuj podłączyć pod tą instalcję co masz inne radio. Bo może to być wina samego radia.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Sty 2016, 14:05

Hm, radio wcześniej było oryginalne i odbierało jak na kenwoodzie obecnym. Rozpisałem się przed chwilą, ale wapie zeby się komus chcialo czytać, więc w skrocie: kabel antenowy + antena, wszystko dobrze polaczone = siedze po stronie pasażera - nie szumi. Lekko się wygne na strone kierowcy, pojawiają się szumy. Otworze drzwi, lekko zaszumi, zamkne, w miare okej. Przeciągne ręką po kokpicie od strony pasażera - szumy ustają, zabiore ręke - pojawiają się. Fajnie byłoby poznać przyczyny, ale mysle, ze rozwiązaniem na szybko i po taniości jest znalezienie czegoś co będzie działało na zasadzie ręki. Wtedy bym materiał albo coś innego położył na radio, nad radiem półeczka i spokoj. Pomoże ktos?
MarcinATL
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[SUV-C] Tucson I 2,0 CRDi / Freelander I 2,0 TD4 / X-Trail I 2,2 Di [SUV-C] Tucson I 2,0 CRDi / Freelander I 2,0 TD4 / X-Trail I 2,2 Di
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kompaktowy SUV - silnik diesla o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - napęd na cztery koła - modele z okolic 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: - Hyundai Tucson I 2,0 ...
    Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR
    Toyota zademonstrowała produkcyjną wersję hybrydowego crossovera C-HR na targach w Genewie w marcu tego roku. Świat poznał wygląd auta z zewnątrz i pierwsze szczegóły specyfikacji, jednak producent nie pokazał jeszcze ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Chicago Auto Show 2008
      Moto Piknik Tychy 2007
      Renault ALASKAN, bok
      XX Miedzynarodowy Zlot Fanow Volkswagena