Aplikacje ułatwiające życie kierowcom

Aplikacje ułatwiające życie kierowcom

15 Kwi 2013, 14:06

Znacie jakieś aplikacje na smartphone, które ułatwiają życie kierowcom? Ja ostatnio bardzo trafiłem na aplikację pkt (https://play.google.com/store/apps/deta ... NhLnBrdCJd) , kiedy musiałem znaleźć dobry warsztat w obcym mieście i okazała się bardzo przydatna. Wklejacie linki i opinie do swoich ulubionych aplikacji
karolove
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 06 1988
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Megane III RS
Silnik: 2000cm3 250KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

Re: Aplikacje ułatwiające życie kierowcom

02 Maj 2013, 10:07

Rozumiem,że są to aplikacje działające na system Android,tak? Napisz więcej szczegółów bo jestem ciekawy na czym to polega. Do tej pory korzystałem jedynie z GPS-u w telefonie i przyznam,że czasem się przydawał.
Laserwash
Początkujący

Auto: M3

08 Maj 2013, 11:11

Na ios chyba też jest dostępna. W każdym bądź razie korzystałem teraz podczas majówki i sprawdziła się rewelacyjnie. Wróżę jej spory sukces. PKT zrobiło kawał dobrej roboty.
karolove
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 06 1988
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Megane III RS
Silnik: 2000cm3 250KM
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 2009

12 Wrz 2013, 16:13

Ja polecam aplikacje "YANOSIK" . Informuje nas o wszystkich fotoradarach, oraz o tym gdzie stoi policja, ta aplikacja zastępuje nam CB Radio
Onaaa
Nowicjusz

Auto: Ford
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

14 Wrz 2013, 17:52

YANOSIK to aplikacja, która zależy od ilości użytkowników i ich chęci wrzucania info .. Jest dobra, ale do ideału jej daleko.. CB radiu zresztą też - powiedzą, że "ścieżka pusta" a tu za dwa km strzela do Ciebie suszarką - i co wtedy ?? 500 w plecy + CB w rowie..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Rok produkcji: 2007

16 Wrz 2013, 14:29

Wszystko zapewne jest w miarę fajne jak używamy tego wszystkiego w Warszawie, Krakowie czy tego typu miastach, ale czy większość z tych aplikacji sprawdzi się gdzieś np. w Pile albo Koninie, gdzie użytkowników będzie już stosunkowo mało?

Z większością takich aplikacji jest tak jak powiedział silvo44, ich użyteczność zależy od liczby użytkowników i ich chęci.

Jakiś czas temu ściągnąłem sobie aplikacje z aktualnymi cenami paliw, bo stwierdziłem, że czasem może się przydać - był to chyba Petro Kumpel czy coś takiego. Przyznam szczerze, że w małym mieście, jakim jest Jelenia Góra na ów czas aplikacja była niemal bezużyteczna, bo ceny nie były na bieżąco aktualizowane, a po co mi informacja o cenie paliwa sprzed miesiąca czy trzech tygodni, gdzie zdarza się, że różnice mogą być naprawdę znaczące.
Los_Dawidos
Aktywny

Prawo jazdy od: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Sprawność kierowcy - co o niej decyduje? Sprawność kierowcy - co o niej decyduje?
    Statystyki wypadków bezlitośnie pokazują konsekwencje ludzkich błędów. Budowane z myślą o ochronie kierowców pojazdy, a nawet specjalnie projektowane drogi, które mają wybaczać uczestnikom ruchu ...

• Re: Aplikacje ułatwiające życie kierowcom

22 Paź 2013, 22:04

janosik to chyba najlepsza aplikacja jaką do tej pory znalazłem. Myślę, że nowsza wersja będzie liczyć po wprowadzeniu danych samochodu poziom. Albo rozszerzenie o rejestr autostopowiczów, skąd gdzie kogo można zabrać :).
    Garażer
    Początkujący

Auto: Opel Astra
    Rok produkcji: 1998

22 Paź 2013, 22:49

Do najprostszej diagnostyki błędów można sprawić sobie https://play.google.com/store/apps/deta ... rque&hl=pl , do tego dokupujemy za 30 kilka złotych OBD II z bluetothem i o dziwo..... działa na tym podstawowym poziomie
    Pozdrawiam
    wiemcokupuje
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 01 01 1994
    Auto: Audi A6
    Silnik: 3.0
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2008

10 Gru 2013, 12:55

Dla mnie najlepszą tego typu aplikacją jest nawigacja z umiejscowieniem fotoradarów i możliwych patrolów policji,to chyba doceni zawsze każdy kierowca.
    Alkomaty
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa

12 Gru 2013, 14:45

Zgadzam się, aplikacja o fotoradarach i patrolach policji zdecydowanie się przydaje. Wiadomo, nie zawsze sprawdza się w 100%, ale i tak jest całkiem użyteczna :)
    Donek
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 10 05 2005
    Auto: Toyota Avensis

23 Gru 2013, 13:54

ja kilka razy jechałem z yanosikiem i funkcjonowało rewelacyjnie. o wszystkich patrolach i fotoradarach wiedziałem dużo wcześniej - działało lepiej niż moje cb, które ma słaby zasięg
    alfarthur
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
    Prawo jazdy od: 06 05 2009
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: golf II
    Silnik: 1.8
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Rok produkcji: 1985

26 Gru 2013, 23:49

Tak ale domyslam sie ze yanosik potrzebuje stałego podłączenia do internetu? I tak jak koledzy napisali wszystko zalezy od uzytkownikow ich checi i aktywnosci.
    Sensei
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 01 01 2003

20 Mar 2014, 23:12

Kolejny "must have" dla kierowców: iCoyote . Pobieramy za darmo Asystent kierowcy ma ciekawa opcję pokazywania po której stronie ma miejsce zdarzenie, wg mnie super pomocne, wykorzystuję to zawsze w godzinach szczytu czyli korków :lol:
    marido
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18- 4- 0
    Auto: skoda fabia

27 Mar 2014, 13:39

Patrzę na swojego iPhone i patrzę, że mam około 20 aplikacji :d
    Ale wśród tych z których korzystam najczęściej są to przede wszystkim:
    Splashtop 2 Remote Desktop – świetna aplikacja dzięki której można sterować PC czy laptopem przez smartfona :) Mamy podgląd na pulpit - można więc otwierać pliki, przeglądać dysk, kasować pliki i robić inne akcje. Wielokrotnie już mi się przydawała.
    Cocktail Flow – jest to niezwykle przydatna apka - szczególnie na imprezkach :)
    Pomaga skonfigurować różnego rodzaju koktajle, drinki itp. :piwo:
    Wizz Air – jako osoba która lubi latać po taniości po Europie - często korzystam z tej aplikacji. W ten sposób udało mi się wyhaczyć bilet do Londynu za 250 pln w obie strony :)
    Jeżeli szukacie czegoś więcej to zaglądajcie od czasu do czasu na yourapps.info/aplikacje-na-iphona - witryna na której jest ponad 2 tys recenzji różnego rodzaju apek na smartfony.
    zachary
    Początkujący

Prawo jazdy od: 13 05 1998

17 Kwi 2014, 07:37

Tak właśnie patrzę i dużo kolegów piszących wyżej daje linki do aplikacji na systemy ANDROID ale może niech ktoś puść też coś na Apple jeżeli ma :)
    modest
    Nowicjusz

Zdjęcia: 0
    Miejscowość: Gdańsk
    Prawo jazdy od: 24 08 2013
    Przebieg/rok: 2tys. km
    Auto: Audi A4 B7 S-line
    Silnik: 2.0 TDI 140KM
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 2007