Aplikacje ułatwiające życie kierowcom

Aplikacje ułatwiające życie kierowcom

15 Kwi 2013, 14:06

Znacie jakieś aplikacje na smartphone, które ułatwiają życie kierowcom? Ja ostatnio bardzo trafiłem na aplikację pkt (https://play.google.com/store/apps/deta ... NhLnBrdCJd) , kiedy musiałem znaleźć dobry warsztat w obcym mieście i okazała się bardzo przydatna. Wklejacie linki i opinie do swoich ulubionych aplikacji
karolove
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 06 1988
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Megane III RS
Silnik: 2000cm3 250KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

Re: Aplikacje ułatwiające życie kierowcom

02 Maj 2013, 10:07

Rozumiem,że są to aplikacje działające na system Android,tak? Napisz więcej szczegółów bo jestem ciekawy na czym to polega. Do tej pory korzystałem jedynie z GPS-u w telefonie i przyznam,że czasem się przydawał.
Laserwash
Początkujący

Auto: M3

08 Maj 2013, 11:11

Na ios chyba też jest dostępna. W każdym bądź razie korzystałem teraz podczas majówki i sprawdziła się rewelacyjnie. Wróżę jej spory sukces. PKT zrobiło kawał dobrej roboty.
karolove
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 06 1988
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Megane III RS
Silnik: 2000cm3 250KM
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 2009

12 Wrz 2013, 16:13

Ja polecam aplikacje "YANOSIK" . Informuje nas o wszystkich fotoradarach, oraz o tym gdzie stoi policja, ta aplikacja zastępuje nam CB Radio
Onaaa
Nowicjusz

Auto: Ford
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

14 Wrz 2013, 17:52

YANOSIK to aplikacja, która zależy od ilości użytkowników i ich chęci wrzucania info .. Jest dobra, ale do ideału jej daleko.. CB radiu zresztą też - powiedzą, że "ścieżka pusta" a tu za dwa km strzela do Ciebie suszarką - i co wtedy ?? 500 w plecy + CB w rowie..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Rok produkcji: 2007

16 Wrz 2013, 14:29

Wszystko zapewne jest w miarę fajne jak używamy tego wszystkiego w Warszawie, Krakowie czy tego typu miastach, ale czy większość z tych aplikacji sprawdzi się gdzieś np. w Pile albo Koninie, gdzie użytkowników będzie już stosunkowo mało?

Z większością takich aplikacji jest tak jak powiedział silvo44, ich użyteczność zależy od liczby użytkowników i ich chęci.

Jakiś czas temu ściągnąłem sobie aplikacje z aktualnymi cenami paliw, bo stwierdziłem, że czasem może się przydać - był to chyba Petro Kumpel czy coś takiego. Przyznam szczerze, że w małym mieście, jakim jest Jelenia Góra na ów czas aplikacja była niemal bezużyteczna, bo ceny nie były na bieżąco aktualizowane, a po co mi informacja o cenie paliwa sprzed miesiąca czy trzech tygodni, gdzie zdarza się, że różnice mogą być naprawdę znaczące.
Los_Dawidos
Aktywny

Prawo jazdy od: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody
    Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody ...
    Mazda CX-5, nowa generacja modelu Mazda CX-5, nowa generacja modelu
    W środę czyli w przeddzień salonu w Los Angeles, Mazda zaprezentowała zupełnie nową generację modelu CX-5. Ten kompaktowy SUV w 2012 roku dał początek nowej, wielokrotnie nagradzanej gamie modelowej marki, wykorzystującej ...

• Re: Aplikacje ułatwiające życie kierowcom

22 Paź 2013, 22:04

janosik to chyba najlepsza aplikacja jaką do tej pory znalazłem. Myślę, że nowsza wersja będzie liczyć po wprowadzeniu danych samochodu poziom. Albo rozszerzenie o rejestr autostopowiczów, skąd gdzie kogo można zabrać :).
    Garażer
    Początkujący

Auto: Opel Astra
    Rok produkcji: 1998

22 Paź 2013, 22:49

Do najprostszej diagnostyki błędów można sprawić sobie https://play.google.com/store/apps/deta ... rque&hl=pl , do tego dokupujemy za 30 kilka złotych OBD II z bluetothem i o dziwo..... działa na tym podstawowym poziomie
    Pozdrawiam
    wiemcokupuje
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 01 01 1994
    Auto: Audi A6
    Silnik: 3.0
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2008

10 Gru 2013, 12:55

Dla mnie najlepszą tego typu aplikacją jest nawigacja z umiejscowieniem fotoradarów i możliwych patrolów policji,to chyba doceni zawsze każdy kierowca.
    Alkomaty
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa

12 Gru 2013, 14:45

Zgadzam się, aplikacja o fotoradarach i patrolach policji zdecydowanie się przydaje. Wiadomo, nie zawsze sprawdza się w 100%, ale i tak jest całkiem użyteczna :)
    Donek
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 10 05 2005
    Auto: Toyota Avensis

23 Gru 2013, 13:54

ja kilka razy jechałem z yanosikiem i funkcjonowało rewelacyjnie. o wszystkich patrolach i fotoradarach wiedziałem dużo wcześniej - działało lepiej niż moje cb, które ma słaby zasięg
    alfarthur
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
    Prawo jazdy od: 06 05 2009
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: golf II
    Silnik: 1.8
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Rok produkcji: 1985

26 Gru 2013, 23:49

Tak ale domyslam sie ze yanosik potrzebuje stałego podłączenia do internetu? I tak jak koledzy napisali wszystko zalezy od uzytkownikow ich checi i aktywnosci.
    Sensei
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 01 01 2003

20 Mar 2014, 23:12

Kolejny "must have" dla kierowców: iCoyote . Pobieramy za darmo Asystent kierowcy ma ciekawa opcję pokazywania po której stronie ma miejsce zdarzenie, wg mnie super pomocne, wykorzystuję to zawsze w godzinach szczytu czyli korków :lol:
    marido
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18- 4- 0
    Auto: skoda fabia

27 Mar 2014, 13:39

Patrzę na swojego iPhone i patrzę, że mam około 20 aplikacji :d
    Ale wśród tych z których korzystam najczęściej są to przede wszystkim:
    Splashtop 2 Remote Desktop – świetna aplikacja dzięki której można sterować PC czy laptopem przez smartfona :) Mamy podgląd na pulpit - można więc otwierać pliki, przeglądać dysk, kasować pliki i robić inne akcje. Wielokrotnie już mi się przydawała.
    Cocktail Flow – jest to niezwykle przydatna apka - szczególnie na imprezkach :)
    Pomaga skonfigurować różnego rodzaju koktajle, drinki itp. :piwo:
    Wizz Air – jako osoba która lubi latać po taniości po Europie - często korzystam z tej aplikacji. W ten sposób udało mi się wyhaczyć bilet do Londynu za 250 pln w obie strony :)
    Jeżeli szukacie czegoś więcej to zaglądajcie od czasu do czasu na yourapps.info/aplikacje-na-iphona - witryna na której jest ponad 2 tys recenzji różnego rodzaju apek na smartfony.
    zachary
    Początkujący

Prawo jazdy od: 13 05 1998

17 Kwi 2014, 07:37

Tak właśnie patrzę i dużo kolegów piszących wyżej daje linki do aplikacji na systemy ANDROID ale może niech ktoś puść też coś na Apple jeżeli ma :)
    modest
    Nowicjusz

Zdjęcia: 0
    Miejscowość: Gdańsk
    Prawo jazdy od: 24 08 2013
    Przebieg/rok: 2tys. km
    Auto: Audi A4 B7 S-line
    Silnik: 2.0 TDI 140KM
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 2007