Assistance - Jaki wybrać?

29 Sie 2014, 22:11

Cześć, ostatnio wiele podróżuje po Polsce i obawiam się, że w końcu auto odmówi pewnego razu posłuszeństwa. Szukam assistance bez limitu km w holowaniu pojazdu w Polsce,a przynajmniej żeby było to 500km. W mbanku patrzyłem, że na holowanie w najdroższym pakiecie jest przeznaczone 1000 zł. No tylko kwestia ile kasuja za zaladowanie auta i potem od kilometra.Co polecacie ?
Andrew7826893
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

24 Paź 2014, 14:34

Gothaer koło 150 zl na rok. Holowanie 700 km jeśli kupisz tam tylko Assistance, jesli masz tam OC to bez limitu kilometrów
BRSiU
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 04 11 1997
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Ford
Silnik: 1.6
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Lis 2014, 10:57

Najlepiej jest samemu sprawdzić. Skorzystaj z jakiejś porównywarki (chyba Rankomat w tej materii jest najlepszy) i dobierz sobie. Wiesz sam czego potrzebujesz najlepiej a propozycja np. agenta nie musi być zawsze najlepsza dla Ciebie.
Maks86
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Mazda cx7

14 Gru 2014, 15:43

Mi w tych porównywarkach tanio wychodzi w Liberty Ubezpieczenia z dodatkowym mini assistance. Ten pakiet obejmuje podstawowe ubezpiezenie OC i dodatkowo bez żadnych dopłat pomoc informacyjną i serwisową. Nie wiem czy jest sens brać coś bardziej rozbudowanego. Ewentualnie bardziej się nad AC zastanawiam, żeby jakąś standardową wersję wziąć.
derek23
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

15 Gru 2014, 17:39

Z holowaniem trzeba uważać - dobrze czytaj warunki umowy. Holowanie może nie raz odbywać się ale pod warunkiem, że jesteś np. 50 km od miejsca zamieszkania. Może też być bez limiry km, ale zaholują cię do najbliższego, otwartego warsztatu. Pułapek jest wiele. JA miałem kiedyś ten sam problem, ale w końcu znalazłem coś co mi pasuje - Assistance w PZU. Jak się ma OC, to jest chyba mimi assistance, ale tam jest mało pomocy. Ja za 100 zł wykupiłem Assistance Premium i holowanie jest do 1000 km i do wskazanego miejsca. Nie wiem jednak, czy jest mozłiwośc wykupienia tylko samego assistance premium nie mając tam OC - warto zadzwonić i zapytać. Oprócz oczywiście 1000km holowania to jest masę innych pomocy, któe mogą sie przydać, jak jest się daleko od domu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Paź 2015, 11:33

Moto Albercik, to raczej rózne opcje a nie pułapki. Ja w starterze wykupiłam pakiet pl + eu za 199zł z holowaniem lub naprawą na drodze. Pakiet o tyle fajny, że można go rozszerzać.
Kinga34
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 05 05 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Volkswagen Passat b5
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Vision RS - innowacyjne wnętrze
    Usportowione i wykonane z produktów najwyższej jakości – takie jest wnętrze Skody VISION RS. Kompaktowy, oddający dynamicznego ducha model RS można już teraz obejrzeć na udostępnionych przez markę szkicach i ...

27 Paź 2015, 10:20

Kinga34 napisał(a):Moto Albercik, to raczej rózne opcje a nie pułapki.

Pisząc "pułapki" miałem na myśli nie czytanie dokładnie warunków umowy i późniejsze zdziwienie czy niesmak bądz zawiedzenie :) Agenci zazwyczaj mówią - ma pan/pani darmowe holowanie w razie stłuczki/wypadku za niewielkie pieniądze, a warto coś takiego mieć. Ale nie powiedzą już tego, że to holowanie może się odbyć dopiero jak się jest np. 50 km od miejsca zamieszkania bądz miejsca zarejestrowania samochodu ( to czasem też jest ważne, a o tym agenci nie wspominają ) itd.
Dlatego napisałem, że przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeczytać jej warunki i wybierać takie, które najlepiej będa pasowały.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Paź 2015, 13:10

MotoAlbercik napisał(a):Pisząc "pułapki" miałem na myśli nie czytanie dokładnie warunków umowy i późniejsze zdziwienie czy niesmak bądz zawiedzenie Agenci zazwyczaj mówią - ma pan/pani darmowe holowanie w razie stłuczki/wypadku za niewielkie pieniądze, a warto coś takiego mieć. Ale nie powiedzą już tego, że to holowanie może się odbyć dopiero jak się jest np. 50 km od miejsca zamieszkania bądz miejsca zarejestrowania samochodu ( to czasem też jest ważne, a o tym agenci nie wspominają ) itd.
Dlatego napisałem, że przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeczytać jej warunki i wybierać takie, które najlepiej będa pasowały.


Amen. I tu jest przewaga internetu, bo w wynikach porównania jest jak na dłoni podane jakie są limity, ograniczenia itp :) Kupując u agenta trzeba się wykazać asertywnością i koniecznie nalegać na pokazanie tego co mówi w OWU i wskazanie jakie są wyłączenia i limity.

Kupujesz AC/assistance/ubezpieczenie szyb/ubezpieczenie opon/NNW/BLS ? CZYTAJ OWU! :ok:
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

27 Paź 2015, 13:28

No, tu się zgadza :) A takich co nie czytają znam na pęczki. Kazdy mówi, ze albo nic się nie stanie, albo że wszystko to to samo tylko cena inna. Żaden z nich pewnie nie przeczytał ani jednej umowy ;)
Kinga34
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 05 05 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Volkswagen Passat b5
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

02 Lut 2017, 19:07

Jeżeli poniższy pakiet ubezpieczenia assistance jest dla Ciebie wystarczający, to polecam zalożyć sobie karte płatniczą w ToyotaBank:
-naprawa na miejscu zdarzenia lub holowanie,
-dostarczenie paliwa,
-otwarcie i uruchomienie pojazdu,
-transport roweru,
-informacja o postępowaniu w razie wypadku
Może nie jest za ogromny, ale kosztuje jedynie 8 zł. Dla mnie bardzo wystarczające w tej cenie!
Więcej informacji [reklama]
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 03 Lut 2017, 17:18, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
Lucy
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 11 11 1991
Przebieg/rok: 36tys. km
Auto: Škoda Fabia 1.6 TDI
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002