Astra F, rozrusznik kręci auto nie odpala

Astra F, rozrusznik kręci auto nie odpala

20 Paź 2014, 18:24

Witam serdecznie! Wszędzie szukałem ale nie mogłem znaleźć podpowiedzi na dolegliwość mojego auta. Posiadam astre f 1.6 benz+gaz. Od jakiegoś czasu auto odpalałem ciągle na gazie(z uwagi na blokujący benzyne immobilizer- po wymianie wkładu stacyjki jeszcze nie zakodowalem nowego kluczyka) i wszystko działało bez zarzutu. Ostatnimi czasy(właściwie po deszczu i dużej wilgotności) samochód kręci ale nie odpala. Otwieram maske, poruszam przewodami i za 2-3 razem w końcu odpala. Dotychczas wymieniłem świece, wyczyściłem cewke, ale dzieje się to samo. Proszę rady i pomoc!Pozdrawiam Jarek!
Sali1
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 02 2013
Auto: Astra F
Silnik: 1.6 75KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Astra F, rozrusznik kręci auto nie odpala

21 Paź 2014, 08:57

Jakimi przewodami ruszasz ? :mrgreen:
Pierwsze co powinieneś sprawdzić to świece. Jeżeli wymieniłeś je na jakieś tanie, mogło się okazać że szybko się popsuły. Niestety przy instalacji gazowej, świece bardzo się paskudzą, w efekcie czego źle albo w ogóle nie podają iskry. Sprawdź także przewody od nich i podłączenie do masy.
KonradD555
Redakcja - Virtual Tuning
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 110
Miejscowość: Stalowa Wola
Prawo jazdy od: 14 12 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Mitsubishi Carisma
Silnik: 1.8 GDI 120KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1998

Re: Astra F, rozrusznik kręci auto nie odpala

22 Paź 2014, 15:55

Świece są w porządku. Stare też w sumie wyglądały dobrze. Ruszałem przewodami na lini benzyna-gaz i tymi od cewki zapłonowej(wtedy samochód odpalał).
Sali1
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 02 2013
Auto: Astra F
Silnik: 1.6 75KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedziesz na majówkę? Umyj auto! Jedziesz na majówkę? Umyj auto!
    Utrzymanie w czystości szyb i świateł to obowiązek każdego kierowcy, ponieważ widoczność ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zapowiadana na majówkę zmienna pogoda powinna zmobilizować prowadzących auta do skontrolowania ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Nissan NV200 London Taxi, 3
      Ostrzeżenie o kolizji z pieszym z funkcją automatycznego hamowania, MINI
      Co to za część
      Can-am 1000 R