Astra g czy corsa c?

Astra g czy corsa c?

16 Lut 2012, 17:31

Witam, jak w temacie zastanawiam się na takimi autkami w benzynie do późniejszego zagazowania. Autko będzie dla żony a koszty zakupu to max 13000zł. Dzienny przebieg to plus minus trzydzieści kilometrów. Ceny obu autek są podobne. Spalanie też nie różni się jakoś szczególnie. Bardziej myślę o kwestii bezpieczeństwa. Podobno części do corsy są droższe a mój mechanik twierdzi na dodatek że corsa jest bardziej awaryjna. Ja sam od kilku lat jeżdżę astrą g zagazowaną brc i uważam to autko za naprawdę bezawaryjne. Tylko kurcze drugie takie samo autko w rodzinie jest troszku mało ciekawe i dlatego myślę o corsie. Przez chwile myślałem jeszcze o stilo 3d ale za dużo złego się nasłuchałem i to od użytkowników stilonów. I co myślicie panowie nad tematem, czy warto jednak pomyśleć nad mniejszym zgrabniejszym autkiem czy skupić się nad astrą? Pozdrawiam
muszyna2
Obserwowany

Prawo jazdy od: 26 03 1992
Auto: astra g, 1,8 125KM

Re: Astra g czy corsa c?

16 Lut 2012, 21:53

A może corsa 1,7 w dieslu? Spalanie na poziomie 5l więc 2 razy mniej niż na gaz. Cena jest 2 razy większa więc koszty te same. No i miejsca w bagażniku nie zajmie.
pit85
Aktywny

Miejscowość: bydgoszcz

16 Lut 2012, 22:58

Kurcze nad dieslem myślałem też ale wydaje mi się że jednak trzeba liczyć większe spalanie bardziej powyżej 6 litrów a to już przy dzisiejszych cenach ropy a gazu bardziej skłania mnie do tego drugiego.
muszyna2
Obserwowany

Prawo jazdy od: 26 03 1992
Auto: astra g, 1,8 125KM

16 Lut 2012, 23:39

Też stoję przed takim problemem jak Ty obecnie. Ale nie rozumiem Twojego myślenia. Co mają rosnące ceny ropy? przelicznik zawsze jest 2:1. Ropa drożeje, a gaz jeszcze bardziej. Niedawno był po 2,45 a teraz już 2,8 a ma być ponad 3zł niebawem. Spalanie corsy w dieslu to 5,2 wg raportów, ale jak w mieście na odcinkach po 5 km będzie jeżdżona to faktycznie 6 pęknie. Jeśli to będzie faktycznie 15km to warto się zastanowić nad dieselkiem już.
pit85
Aktywny

Miejscowość: bydgoszcz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.
    Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie
    W designie zewnętrznym Nowej Dacii Duster pojawiają się zmiany podkreślające jej terenowy charakter. Zmienia się również wnętrze, w którym zobaczymy nową deskę rozdzielczą, nowe tapicerki, nowy zespół ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006