Astra G czy VECTRA B - PB + LPG

22 Maj 2014, 07:15

Przegladajac ogloszenia itd jednak musze zmienic decyzje..

Wersja 3 drzwiowa tez wchodzi w gre. Wole lepiej doposazone auto niz 5 drzwi. W sumie to ja bede siedzial na fotelu kierowcy a reszta niech sie martwi..

Reszta zostaje taka sama.. :-)

Edit:
Taka sama -czyli wolalbym auto lepiej doposazone jak np. Klimatronik, el szyby, el lusterka - to sa priorytety..
Fajnie by bylo gdyby miala tempomat ale to nie jest obowiazek..

Np taka:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
-> Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje. <-
m4rtin3k
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 147
Miejscowość: Gliwice
Prawo jazdy: 0- 0-2010
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: 2.0 TFSi
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014
0

22 Maj 2014, 10:28

Wyglada bardzo fajnie na zdjeciach, tylko dziwne ze nie ma zdjec konsoli srodkowej. W polaczeniu z niskim DEKLAROWANYM przebiegiem i niska cena cos mi tam smierdzi.
Dodatkowo ESP raczej nie ma tylko kontrole trakcji (to nie to samo w wypadku astry).
No i te elementy obnizajace... wizualnie fajnie, ale na naszych drogach to moze byc tragedia, o parkowaniu pod kraweznik mozesz zapomniec.
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
0

22 Maj 2014, 16:11

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Dzwonilem tutaj.
Gosciu mowi ze jest handlarzem. Z gory mi to powiedzial.
Jak zapytalem o gaz to na moje ucho zaczal krecic ze roznie z ludzmi bywa, jedni kupuja, drudzy sprzedaja itd. Mowi ze jak przyjade to niby bez auta nie wyjade :-) oczywiscie slodzil jak to handlarz..
Jak zapytalem co jest do roboty - to powiedzial ze na chwile obecna nic ale cos moze sie zepsuc bo powiedzial ze te polskie drogi itd..

Do sandomierza troszke za daleko zeby podjechac tak zeby poogladac bo mam ok. 300km


Macie jakies inne typy?


------ edit:

Z forum AG gość sprzedaje autko..
Co możecie powiedzieć na temat tej sztuki: [link do oferty na Allegro wygasł] ?


------ edit 2:

znalazłem w Gliwicach coś takiego:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
-> Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje. <-
m4rtin3k
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 147
Miejscowość: Gliwice
Prawo jazdy: 0- 0-2010
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: 2.0 TFSi
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014
0

22 Maj 2014, 17:39

O tej pierwszej ofercie zapomnij, jesli rzeczywiscie rozmowa tak wygladala. Poza tym kolor najgorszy z mozliwych jesli chodzi o utrzymanie (chyba ze bedziesz co tydzien pucowal, jak przed zrobieniem tych zdjec, zaloze sie ze teraz juz wyglada inaczej), i komentarz "nie bierze oleju" swiadczy o tym ze handlarz nie wie do konca co sprzedaje. Te silniki po prostu biora olej i juz i nie ma w tym nic zlego. Poza tym nowy gaz - to co sie musialo posupac ze ktos sprzedaje auto z nowym gazem??

2. autko - opis dosc wyczerpujacy za co plus, ale jak widze "klima do nabicia" to od razu widze 4cyfrowy rachunek za jej naprawe - w przeciwnym wypadku nikt by o tym nie wspominal tylko ja nabil i napisal ze klima dziala super. Poza tym autko jak jest na gwincie to moze byc twarde, widac zreszta ze jest mocno zglebowane. Dla niektorych to plus, ale dla mnie raczej minus.

No a trzeci... sprowadzony, 1. wlasciciel, cena bardzo niska - swietny potencjal na szrot roku, choc moze byc calkiem inaczej.


Reasumujac - z tych 3. srodkowy jako tako wypada, gdyby tylko nie ta klima i "oryginalne dodatki"
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
0

22 Maj 2014, 17:45

Yankee napisał(a):2. autko - opis dosc wyczerpujacy za co plus, ale jak widze "klima do nabicia" to od razu widze 4cyfrowy rachunek za jej naprawe - w przeciwnym wypadku nikt by o tym nie wspominal tylko ja nabil i napisal ze klima dziala super. Poza tym autko jak jest na gwincie to moze byc twarde, widac zreszta ze jest mocno zglebowane. Dla niektorych to plus, ale dla mnie raczej minus.


Wypytam gościa jeszcze o to i tamto i napiszę.
Jest to gość którego ludzie znają na forum - więc również popytam co i jak.
Co do klimy to podpytam o co chodzi i od gaz też jeszcze chętnie popytam.

Co do gwintu - ja sam chciałbym auto obniżyć, ale nie dużo, bo później problemy są jak za nisko jest.. Aczkolwiek o zawieszenie również podpytam i dam znać..

Wolę kupić auto od kogoś z forum kogo ludzie znają, niż od handlarza, który bajeruje na każdym kroku, a nie wiadomo czy auto nie jest na złom..
-> Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje. <-
m4rtin3k
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 147
Miejscowość: Gliwice
Prawo jazdy: 0- 0-2010
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: 2.0 TFSi
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014
0

22 Maj 2014, 17:51

Fakt, to duzy plus ze auto ma historie na forum.
Jak Ci gleba odpowiada to ten egzemplarz moze byc godny polecenia.

Co do klimy to ja mialem kiedys podobna sytuacje i sie umowilem ze sprzedajacym ze pojedziemy do serwisu i jak wszystko bedzie ok (przede wszystkim szczelnosc, bo jak cos jest np ze sprezarka to po nabiciu tez nie bedzie dzialac, a nieszczelnosc moze wyjsc dopiero po czasie) to od razu kupuje samochod. Zapytaj czy na to pojdzie, jak zacznie krecic to duza szansa ze z klima jest powazniejszy problem.
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017
1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pogoń za najlepszymi czasami w symulatorze - Formuła E
    Dwaj kierowcy Audi: Daniel Abt i Lucas di Grassi, już 13 stycznia wystartują w trzeciej rundzie bieżącego sezonu Formuły E, która odbędzie się w Marakeszu, w Maroku. Jednak zanim zawodnicy staną na linii startu kolejnego ...
    Wyższy poziom bezpieczeństwa - Dacia Duster
    Duster jest wyposażony w szereg systemów, które przyczyniają się do lepszej ochrony pasażerów. Samochód ma wzmocnioną konstrukcję: nowe podłużnice o większej grubości (+0,2 mm) wykonane ze stali ...

22 Maj 2014, 21:29

[link do oferty na Allegro wygasł] - ładnie musiała dostać skoro przód krzywo poskładany i z lewej strony połowa auta ma inny odcień..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

22 Maj 2014, 21:31

Barol napisał(a):http://allegro.pl/opel-astra-g-ii-2-0-16v-z-gazem-super-stan-warto-i4241556844.html - ładnie musiała dostać skoro przód krzywo poskładany i z lewej strony połowa auta ma inny odcień..


Jestem pod wrażeniem.. jak dla mnie - to szare i tyle ;)
Ale dzięki za sugestię..
Co prawda pisał w opisie, że niby pies itd.

edit:

Barol - a może Ty podrzuciłbyś jakieś propozycje, które Twoim zdaniem są warte "zachodu" ?
widzę że z górnego śląska jesteś...
-> Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje. <-
m4rtin3k
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 147
Miejscowość: Gliwice
Prawo jazdy: 0- 0-2010
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: 2.0 TFSi
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014
0

22 Maj 2014, 22:04

Tak jest a dokładnie Jaworzno :wink:

Poniżej kilka linków:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - pomijam opis "jak nowa" i przedni zderzak mi sie coś nie podoba.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - pomijam przebieg..
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - ładny kolorek tylko szkoda że bez gazu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

22 Maj 2014, 22:11

Ta pierwsza - to 16km ode mnie. Pojade zobaczyc na dniach. Postaram sie wziac kogos znajomego ktory sie zna..

Reszta - troche slabe.. chcialbym te 1.8 i min. 115KM miec zeby auta nie pchac ale zeby tez spalanie mnie nie zjadlo.

Ale dzieki bardzo za propozycje.
-> Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje. <-
m4rtin3k
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 147
Miejscowość: Gliwice
Prawo jazdy: 0- 0-2010
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: 2.0 TFSi
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014
0

22 Maj 2014, 22:15

Powiem szczerze że już wcześniej przeglądałem ogłoszenia to bardzo ciężko jest kupić ładną Astre,większość albo bita od handlarzy albo z nieszczęśnym 1.6 16V..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

22 Maj 2014, 22:20

Cos w tym jest.
Moj wujek zna tego handlarza z pyskowic wiec sprobuje z nim tam pojechac i pogadac..

Dzieki wszystkim za dotychczasowe uwagi, sugestie etc... :)
-> Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje. <-
m4rtin3k
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 147
Miejscowość: Gliwice
Prawo jazdy: 0- 0-2010
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: 2.0 TFSi
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014
0

23 Maj 2014, 07:08

Zobacz na to [link do oferty na Olx wygasł] troche tanio ale wygląda ładnie.

Tak pomijając Astre może zainteresuje Cie taki Seat [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] znam troche to auto i wiem że właściciel o niego dbał,do tego wygląda bardzo ładnie i praktycznie każdy zwraca na niego uwage.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

23 Maj 2014, 08:41

Dzięki Barol za propozycje.
Cały czas oglądasz 1.6 - 84KM .. - zmień w wyszukiwarce na 1.8 :D :ok:
Co do seata - podziękuję.
-> Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje. <-
m4rtin3k
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 147
Miejscowość: Gliwice
Prawo jazdy: 0- 0-2010
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A4 B8
Silnik: 2.0 TFSi
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014
0

23 Maj 2014, 08:50

Własnie w przeglądarce nie mam ustawionej pojemności więc wrzucam co sie trafi lepszego :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0