Astra G z końca produkcji

Astra G z końca produkcji

25 Maj 2016, 15:31

Witam kolegów,

http://dixi-car.pl/uzywane_info.htm?id=3496
jaka jest wasza opinia o tym egzemplarzu?

Wiem, że za te pieniądze mógłbym mieć znacznie nowocześniej wyglądającą Astre H, ale nie zależy mi ani trochę na wyglądzie. Chce kupić auto, zagazować je i po prostu w miarę bezstresowo eksploatować auto - czy tak astra zapewni mi spokój , dobrą współprace z LPG i w miare tani serwis (zamierzam wszystkich wymian/napraw dokonywać na bieżąco, ogólnie dbać o to auto, ale dobrze by było jakby odwiedzanie mechanika nie było zbyt częstą koniecznością).

Pytanie numer 2, jeżeli nie ta Astra to czy kupienie Astry H 1,6 115 KM (za około 25 tys. złotych) i zagazowanie jej będzie dobrym pomysłem?

pozdrawiam :)
midazolam
Obserwowany

Prawo jazdy od: 11 01 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam

Re: Astra G z końca produkcji

25 Maj 2016, 16:41

20k za Astrę G :shock: Ja rozumiem, że to młody rocznik i mały przebieg, ale obok m.in Octavii Tour (I gen) z podobnych lat jest to IMO sroooogie przepłacanie. Taką Astrę możesz mieć za 5-7k, a za 10 będzie już w bdb stanie.
Ja bym się rozejrzał za następcą, którego za 20 też kupisz
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

25 Maj 2016, 19:17

Więcej jak 10k nie jest warta. Za 20k tak jak radzi kolega wyżej, spokojnie kupisz młodą Astre H.
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Maj 2016, 19:21

Opel astra h + gaz hmm... to już lepiej według mnie 1.8 125 KM . Silnik znany z poprzednich generacji , trwały i dobrze dziala z gazem :)
Paweł83
Początkujący

Prawo jazdy od: 16 12 2014
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Alfa Romeo 166
Silnik: 2.4 JTD
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

25 Maj 2016, 19:25

Dokładnie tak, 2.0T jest też spoko ale będzie starsza, choć za to pewnie bardzo fajnie wyposażona.
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

25 Maj 2016, 19:45

Dziękuje za rady, w takiej sytuacji będe szukać Astry H :)

Ten 1,6 gorzej współpracuje z gazem czy nie polecacie go ze względu na osiągi? W.w. jest łatwiej dostać z przysalonowych komisów z gwarancją, co byłoby dla mnie dość znaczną zaletą
midazolam
Obserwowany

Prawo jazdy od: 11 01 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Skoda Popular - samochodowa ikona ze sportowym sukcesem Skoda Popular - samochodowa ikona ze sportowym sukcesem
    Dokładnie 80 lat temu rajdowy duet Zdeněk Pohl/Jaroslav Hausman ukończył ŠKODĄ Popular legendarny Rajd Monte Carlo na drugim miejscu w klasie o pojemności silnika poniżej 1500 cm3. Prekursor dzisiejszej ŠKODY ...

• Re: Astra G z końca produkcji

25 Maj 2016, 20:32

Z tym, że pamiętaj, że w Polsce panuje kult ... cen z otomoto, za 10 000 zł? - 7-letni samochód z praktycznie żadnym przebiegiem?
    Panowie, ja rozumiem, że można sobie pisać, ale choć odrobinę rozsądku i analizy trzeba zachować.
    Wiem, że G się dawno skończyła, ale nie w Polsce - a to jest rocznik 2009, i tego nie można pomijać, i porównywać do rocznika np. 2002 za 5-7k.
    I nie, że polecam - tak tylko piszę w nawiązaniu do Waszych ciekawych analiz.

Koniu - to wykaż się, ja chętnie popatrzę na te Twoje podpowiedzi młodej (2008 rok?) Astry H za 20k (oczywiście bezwypadek - no bo jak można by polecać komuś samochód powypadkowy ... i w dobrym stanie).
    Sprawdź sobie auto z Danii (szkody, przebieg) na stronce:
    www.samochodyzdanii.pl
    tomekdk
    Aktywny

Miejscowość: Dania
    Prawo jazdy od: 20 01 1998
    Auto: Mazda 3, 2010 r.

25 Maj 2016, 20:59

tomekdk napisał(a):Z tym, że pamiętaj, że w Polsce panuje kult ... cen z otomoto, za 10 000 zł? - 7-letni samochód z praktycznie żadnym przebiegiem?
    myślenie nie boli.
    Miałem na myśli to, że taką samą tylko starszą Astrę kupisz już za 10k w bdb stanie i nie warto przepłacać za to, że auto jest z 2009r a konstrukcyjnie 1998.
    Posługując się sloganem reklamowym - skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? :naughty:
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Awatar użytkownika

25 Maj 2016, 21:41

mike - wszystko możesz kupić starsze, tańsze, w niższej cenie, a ta G kosztuje 20k, właśnie dlatego, że nie jest starsza, tylko właśnie rocznik 2009, i z niskim przebiegiem, różnicę w przebiegu widać gołym okiem. Poza tym pewnie doskonale dostrzeżesz też różnicę w samochodzie rocznik np. 2002 i 200 000 km przebiegu, a takim samym ... tylko z rocznika 2009 i 53 000 km przebiegu ... nie mów, że dla Ciebie są identyczne.

Gdyby analizować tym tokiem, to jak ktoś chce kupić A4 B7 ... to co, polecamy A4 B6 rocznik 2000? - no bo tańsze, i praktycznie to samo, i ile można oszczędzić.

Generalnie to ta Astra nie ma jakiejś bardzo złej ceny - jeśli chodzi o rocznik i przebieg, tylko ma średnią historię - pod kątem, tak jak piszesz, konstrukcyjnym. I teraz pytanie - na czym komuś zależy, bo jeśli na tym, żeby bezawaryjnie jeździć, to ciężko będzie znaleźć coś lepszego jeśli chodzi o ten rocznik i przebieg.
    Miałem Astrę G, jeździłem nią od przebiegu 44 000 km do 80 000 km, bezawaryjnie, mnie się fajnie nią jeździło.

Z drugiej strony - klasa B urosła, ta Astra ma podobne wymiary do Corsy D ... i teraz wszystko zależy od własnych priorytetów, ale takie proste pisanie, które przeczytałem na początku tej dyskusji ... bezsens totalny, ani to pomocne, ani miarodajne, szczególnie w dziale "Jakie auto kupić?" ... no nic, czekamy na te oferty, które zaserwuje Koniu ;)
    Sprawdź sobie auto z Danii (szkody, przebieg) na stronce:
    www.samochodyzdanii.pl
    tomekdk
    Aktywny

Miejscowość: Dania
    Prawo jazdy od: 20 01 1998
    Auto: Mazda 3, 2010 r.

25 Maj 2016, 23:10

mike1735 napisał(a):Posługując się sloganem reklamowym - skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?

Jak nie widać różnicy? :mrgreen:
    10K+4k (wkład po zakupie) a 19 +może 1 tys..

Po pierwsze to różnice będą to i to spore...
    M. in. zmatowiałe, pożółkłe lampy, wywalone sporo rzeczy w zawieszeniu do roboty, mogą być ogniska korozji, zapieczone hamulce, wycieki oleju, jakieś drobnostki ale też kosztowne, np problemy ze stacyjką, przetarte przewody, zgnity układ wydechowy
    Ja wiem że między autem z 99 roku a 2002 nie ma wielkich różnic ale 9 lat różnicy to wg mnie spory okres..
    Nikt za 10k nie odda zrobionego na tip-top auta prosto z serwisu mechanicznego, lakierniczego, prosto od elektryka itd..
    i to jeszcze na markowych podzespołach wywali w auto 5 tys po czym zgarnie 10k..

Różnica to przebieg..tutaj 50 000 a w tym za 10 tys 250 000...
    w tym aucie za 20k to pewnie jeszcze siedzi oryginalne zawieszenie..

Dla mnie niestety to nie to samo, o ile można się zastanowić czy warto kupić za takie pieniądze to jednak auto mimo że konstrukcyjnie 98 rok ale składane 8-9lat później i to w stanie niemal salonowym będzie w lepszej kondycji.

Nie bez powodu to auto tyle kosztuje..na giełdzie klasyków kiedyś latała oferta Passata B5 96r. realny przebieg 30 tys! za 21 000 zł i też można pomyśleć kretyn auto z początku produkcji i to jeszcze silnik bodajże 1,6..
    Tylko że pewnie te za 8k to całe malowane i do wkładów wielo-tysięcznych to jest ten problem..
    Lovato34
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Wlkp
    Prawo jazdy od: 18 08 2002
    Przebieg/rok: 14tys. km
    Auto: VW Golf 4
    Silnik: 1,8T
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2000

26 Maj 2016, 00:10

Takie gadanie a się mogę założyć że nikt z was jakby stał przed zakupem takiej Astry tyle by za nią nie dał.. kolega niedawno kupił Astrę H 1.8 140km,2005rok za 14k,auto sprowadzone z Niemiec z przebiegiem 190tysięcy i wiecie co? Auto jest w świetnym stanie.. co prawda było puknięte z przodu ale jest dobrze poskładane.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: jest kilka ;)

26 Maj 2016, 08:39

Za 20 tysięcy można kupić Fiata Bravo z tego samego rocznika, a auto jest nowocześniejsze, można znaleźć auto z polskiego salonu, silnik 1.4 16V jak ktoś lubi zamulać, albo dołożyć te 2 tysiące i będzie 1.4T. Osiągi, wyposażenie itd. wszystko na plus.
    Ossy
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy od: 07 01 2010
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: Volvo S60
    Silnik: 2.4T
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2002

26 Maj 2016, 08:51

Ladne rzeczy tu sie dzieja :naughty:
    Przeciez takie auto jest niesprzedawalne za wiecej niz 7-8tysiecy. Dobry target dla emeryta jezdzacego od swieta na dzialke. I obojetnie ile ta astra nie bedzi miala przebieg to bedzie taki sam parnik z lat 90.
    Co mu po roczniku 2009, gdy w srodku czujesz jak w 97?
    I w sumie ja nie wiem co tam jest tanie w utrzymaniu, skoro taka pierdola jak lozysko kosztuje 500zl z robota, bo to czesc zespolona z piasta i czujnikiem abs.

Bravo to jest dobry kierunek :ok:
    :naughty:
    959
    Aktywny

Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: E320 CDI
    Paliwo: Diesel
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Ostrzeżenia: 2

26 Maj 2016, 09:00

Astra G Classic czy Octavia Tour to takie modele, które były tanie w salonie i jeszcze szybciej spadała ich wartość przez to, że oferowano równorzędnie następce.
    Jakiś się klient trafi, który nie ma bladego pojęcia o samochodach i dla niego auto to tylko narzędzie do przemieszczania się. Dodatkowym plusem jest to, że auta są z reguły bdb stanie, bo najczęściej kupują je osoby spokojne i mało jeżdżące.
    Większość osób będzie szukać czegoś współczesnego, bo to wyposażenie, bezpieczeństwo, komfort i w cale im się nie dziwię.

959 jak Astra nie jest tania w utrzymaniu to co wg Ciebie jest? :?
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Rok produkcji: 2000

26 Maj 2016, 10:23

Tomek, Lovato nie podejmuje z wami dyskusji, bo po pierwsze obaj macie swój świat i swoje kredki, a po drugie nie ma sensu robić off top. Jc zapraszamy na PW :ok:
    Barol napisał(a):Takie gadanie a się mogę założyć że nikt z was jakby stał przed zakupem takiej Astry tyle by za nią nie dał
    no dokładnie
    959 napisał(a):Przeciez takie auto jest niesprzedawalne za wiecej niz 7-8tysiecy. Dobry target dla emeryta jezdzacego od swieta na dzialke. I obojetnie ile ta astra nie bedzi miala przebieg to bedzie taki sam parnik z lat 90.
    Co mu po roczniku 2009, gdy w srodku czujesz jak w 97?
    historyczna chwila, ponieważ pierwszy raz zgadzam się z kolegą 959 :mrgreen:
    mike
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca