Astra I

Astra I

25 Paź 2010, 18:36

Witam.

Szukam samochodu w granicach 3000 - 4000 zł benzyna + LPG. Najbardziej zastanawiam się nad Astra I. Tu przykładowe linki:
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

Samochód będzie użytkowany głównie na trasy na wyjazdy na weekend, natomiast w średnim stopniu po mieście.
Warto się za takimi Astrami rozglądać?
Z jakim silnikiem najlepiej szukać?

Może polecacie coś innego w tej cenie?
Michal777
Nowicjusz

Miejscowość: Katowice

Re: Astra I

25 Paź 2010, 18:44

Astra to fajne auto za fajna kasę. Szkoda tylko ze blachy słabo się trzymają i szybko korodują :( ogólnie auto dobrze znosi gaz, miałem kiedyś 1,4 z gazem, nie miałem powodu do zrzędzenia.
Nesil
Początkujący

Miejscowość: Suwałki
Prawo jazdy od: 05 05 2009
Auto: Seat Ibiza 07rBMW e30 325Turbo
Silnik: 1.9 TDI,M50b25 turbo

25 Paź 2010, 18:58

Dobrze że napisałeś że linki są przykładowe bo ja żadnego z tej trójki bym na żywo nie chciał widzieć bo coś za tanio stoją a wszyscy wiemy jak takie okazje wyglądają.No niestety dużym minusem w Astrze I są blachy,gniją w bardzo szybkim tempie.Jeśli chcesz szukać aśki z gazem to poszukaj silników 8V (8zaworówki) które na ogół dobrze go znoszą.Ja w tej kwocie poszukał bym Audi 80 B3,auto praktycznie nie do zdarcia i bardzo wytrzymałe.Najlepiej z silnikiem 1.8 90KM bo to już wmiare przyzwoicie pomyka.
np [link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

25 Paź 2010, 20:48

Dzięki za odpowiedzi.

A co możecie powiedzieć o takim czymś:
[link wygasł]
[link wygasł]
Michal777
Nowicjusz

Miejscowość: Katowice

25 Paź 2010, 21:00

Gdybyś mieszkał bliżej, to bym ci mojego Peugeota 405 zaproponował, jest w dziale Sprzedam auto.
dervu
Zaawansowany

Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Peugeot 106 XSi 16v
Silnik: 1.6 16v TU5J4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

25 Paź 2010, 21:29

Heh widze że znowu jest na tym forum poruszany ten komis z którego mam Lanosa :mrgreen: niewiem jak jest teraz ale gdy myśmy tam kupowali Lanka to wszystko było ok.Ale co do aut to tak:
Vectra - widać że podpicowana na sprzedaż (czyściutki silnik),ogólnie żle nie wygląda.Ale jak to Opel tu też są problemy z rudą.
Mercedes - 190 za te pieniądze?To chyba nie najlepszy pomysł.

zobacz jeszcze to [link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Felgi samochodowe - rozstaw i ilość śrub Felgi samochodowe - rozstaw i ilość śrub
    Przedstawiamy dwa parametry montażowe felg samochodowych (średnicę śrub i ich ilość) zarówno stalowych jak i aluminiowych. Są one na tyle ważne, że oba te parametry muszą być dokładnie takie same jak zalecił producent ...

• Re: Astra I

26 Paź 2010, 16:14

Z całym szacunkiem ale Audi 80 ani nie wygląda ladnie,ani nie widze żadnej przyjemności z jazdy. Poza tym musiałbyś do niego sporo dołożyc. Lanos wbrew pozorom to bardzo dobra propozycja.
    AutaCarmann
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków

26 Paź 2010, 16:22

AutaCarmann napisał(a):Z całym szacunkiem ale Audi 80 ani nie wygląda ladnie,ani nie widze żadnej przyjemności z jazdy. Poza tym musiałbyś do niego sporo dołożyc. Lanos wbrew pozorom to bardzo dobra propozycja.

Za 4 tyś chyba bardziej patrzy się aby auto było w stanie nadającym się do jazdy niż się podobało.
    Audi 80 B3:
    - silniki niezniszczalne ( omijaj 1.6 - za słaby i pali więcej niż 1.8) części powszechnie dostępne za grosze,
    - zawieszenie bardzo trwałe, części dostępne wszędzie za psie pieniądze dosłownie.
    - nadwozie pełen ocynk - nawet 23 letnie B - trójki nie mają problemów z korozją o ile warstwa lakieru nie była uszkodzona do samej blachy.
    - wygląda jak wygląda ale jak już pisałem, za te pieniądze dla mnie bardziej liczy się stan niż to czy się podoba czy nie, taka moja opinia.
    - auto nawet na LPG potrafi bezawaryjnie przejechać wiele setek tysięcy km.
    Mój wujek już 10 lat tłucze takową, lakier już zmatowiał, ale silnik dalej bez zarzutu, bez rdzy. Generalnie polecam.
    "... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
    stasiowski121
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
    Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
    Silnik: 2.5 TDI AXG
    Paliwo: Diesel
    Typ: Van
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1997

26 Paź 2010, 16:50

Dokładnie,Audi 80 w tej kwocie to jedna z lepszych propozycji a co do Lanosa to takiego w tej kwocie do jazdy nie znajdzie.
    Barol
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006