Astra J Nagrzewające się tarcze i dziura w osłonie tłoczka

07 Lis 2012, 16:58

witam

Ostatnio miałem wymieniane klocki Ate przód + tył. Wszystko było zrobione prawidłowo. Z przodu tłoczki są na wcisk , natomiast z tyłu do wciskania z jednoczesnym wkręcaniem. Nadmiar płynu hamulcowego został odciągnięty ze zbiorniczka.
Po wymianie i przejechaniu kilku kilometrów stwierdziłem, że przednie felgi miały temperaturę otoczenia, natomiast tylne stalowe felgi były gorące, szczególnie lewa, przy której dodatkowo było czuć spalenizną.
Zdemontowałem więc u tylne koła i zaciski hamulców. O ile w prawym tym nieco mniej nagrzanym nie stwierdziłem nic niepokojącego, to w tej gumowej osłonie tłoczka koła lewego zauważyłem dziurkę powstała jakby w wyniku przegrzania - wygląda jak przepalona.

Nie mam pojęcia co spowodowało takie tarcie, a więc temperaturę w obu tylnych kołach. Klocki były wymieniane pierwszy raz, poza tym auto nie ma dużego przebiegu.
Domyślam się, że będę musiał wymienić tą gumową osłonę, bo sklejanie chyba nic nie da, a nawet jest nie wskazane.
Nie wiem czy ta osłona jest wklejana do zacisku, a może wciskana, czy jedyne wyjście to wymiana całego zacisku.

Boje się, że po wymianie znowu mi przepali nową osłonę.

[link wygasł]
Lezz
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 10
Miejscowość: Mysłowice

07 Lis 2012, 19:49

Trzeba zdemontować zacisk i sprawdzić czy tłoczek nie ma wżerów, czy dźwignia od ręcznego się nie zacina i linka od ręcznego chodzi w obie strony.
Osłona i uszczelka gumowa do wymiany do montażu używamy specjalnego smaru do tłoczków hamulcowych.
Droższe marki mają osłonę metalową ze stali nierdzewnej zabezpieczającą osłonę gumową przed spaleniem, z przodu są osłony chroniące gumy na sworzniach wahaczy.
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704

07 Lis 2012, 20:18

Problem w tym, że to elektryczny ręczny i nie wiem jak sprawdzić. Chcę wymienić reperaturkę. Sprawdzę tłoczek i ew. wkręcę i wykręcę kilka razy, żeby się rozruszał.

Układ hamulcowy ponownie zdemontowany, ustawiony, reperaturka wymienione i problem zniknął.
Lezz
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 10
Miejscowość: Mysłowice