Audi 100 C4 2.8 - remont silnika

03 Kwi 2011, 10:38

witam, przymierzam sie do kapitalnego remontu silnika w moim audi (kupno drugiego, pomimo że ta opcja byłaby bardziej opłacalne - odpada), w związku z tym mam pytanie do tych którzy robili już remont w swoich samochodach. Czy po remoncie silnika odczuliście znaczną poprawę? Na lepsze? Na gorsze? Zmieniła się kultura pracy silnika? Chodzi ciszej, czy może głośniej niż przed remontem? Jak z mocą? Poprawiły się osiągi?

Pozdrawiam
radeek9
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: lubelskie

03 Kwi 2011, 12:27

Trudne pytanie,po dobrym remoncie silnika następuje poprawa wszystkich parametrów,jeśli silnik przed remontem był padakowaty.Jeśli jednak zrobisz pseudo remont,mogą się poprawić tylko niektóre parametry albo może być jeszcze gorzej,gdy coś krochmalnie na drodze.Ja robiłem remonty silników 3 razy,porządne remonty,tylko to ma sens.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

03 Kwi 2011, 14:14

tia tyle że przy dobrym remoncie masz: splanowaną głowice, tulejowane cylindry, pierścienie z nadwymiarem (czyli większa komora spalania i w teorii przynajmniej doprężony silnik :wink: więc jak jest zrobione dobrze to poprawa nawet względem fabryki powinna być ;) (niewielka ale zawsze) do tego zależy co kolega włoży do silnika, większe zawory czy inny wałek rozrządu mogą zmienić charakterystykę silnika, i podnieść moc na wysokich obrotach czy też zmienić rozkład momentu ;)
ogólnie ja jestem zwolennikiem remontu ;) pomimo że dużo droższy to wiesz na czym jeździsz a nie wkładasz kolejnego zajeżdżonego sztrucla pod maskę :evil:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

03 Kwi 2011, 16:03

Racja :!: Mnie tak robiono remonty ,że o reklamacji nigdy nie było mowy ,przy 200d W115 podniesiono pojemność do 2,2l,nie wiem jak zmodyfikowano wałek(wiem,że to zrobiono),że silnik odpalał od sztycha przy -25 st(auto na zewnątrz),190 też odpala tak ,że :shock: .Robione jednak było tak, jak doc. dr. Arciasty pisze :!:

[ Dodano: 3 Kwiecień 2011, 17:04 ]
przepraszam, Pocieszny :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

03 Kwi 2011, 17:45

dzieki za odpowiedzi, ale ja już dawno postanowiłem że bede robił remont, a nie wkładał drugi silnik:) Przygotowałem się nawet na koszty niemal dwukrotnie przewyższające wartość samochodu (miłość do tego auta nie pozwoli mi go sprzedać). Pytanie jednak było: jak zachowuje się silnik po remoncie :) jaka jest jego kultura pracy? no i jeszcze jedno które mi teraz przyszło na myśl - jak wygląda kwestia dotarcia silnika? Ponoć auto od razu po remoncie nie ma mocy, dopiero gdy silnik zostanie dotarty - moc wraca
radeek9
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: lubelskie

03 Kwi 2011, 18:25

Silnik po porządnym remoncie musi pochodzić na biegu jałowym ,najlepiej nocą gdy chłodno,mój diesel chodził kilka godzin,benzyniak nie wiem.Potem najlepiej nocą lub w chłodny dzień jakaś dalsza trasa(nie miasto :!: )Najważniejsze by docieranie odbywało się podczas płynnej jazdy,autostrada to marzenie.Pamiętaj ,dobre dotarcie to kluczowa sprawa :!:

[ Dodano: 3 Kwiecień 2011, 19:26 ]
ach i jeszcze jedno,delikatnie z gazem! :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Audi A3 Sportback g-tron
    Audi A3 Sportback g-tron to wielki krok marki na drodze ku zrównoważonej mobilności. Kompaktowy pięciodrzwiowy samochód, który zadebiutuje pod koniec 2013 roku, do napędu wykorzystuje Audi e-gaz, paliwo ...

03 Kwi 2011, 18:55

to wszystko zależy,
co do głowicy, wałków, zaworów to warsztaty docierają u siebie, na odpowiednich maszynach,
ułożyć się muszą cylindry i pierścienie, czasem panewki jak był szlif i nadwymiar, auto zaraz po remoncie może nie mieć mocy i może spalać olej :wink: efekt gorszy niż przed remontem, ale jak pochodzi sobie troche, poukłada się jak się ma ułożyć, dotrze się odrobine to należy ciut nim pojeździć, nie przekraczać 2500 rpm tylko delikatnie i spokojnie, później wymienia się olej sprawdza czy nie ma opiłek i zalewa dobrym olejem :wink: już takim jak ma być docelowy,
sprawdzamy kompresje, ciśnienie oleju, i znowu delikatnie pojeździć, znowu wymiana oleju i można zacząć go trochę cisnąć ;)
potem hamownia i wiesz co masz :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)