Audi A2 - Problem z układem hamulcowym

07 Lut 2008, 17:08

Witam wszystkich. Posiadam Audi A2 1,4 benzyna z 2000 roku. Problem polega na tym, że zaraz po odpaleniu i ruszeniu z miejsca rozlega się trzykrotny dźwięk(pikanie) a na desce wyskakują symbole: czerwone koło z wykrzyknikiem w środku i żółte esp i abs. Byłem u mechanika wymieniliśmy klocki hamulcowe, dolaliśmy płynu i nie pomogło. Pojechałem do elektryka na komputer i tam wykazało, że usterka jest mechaniczna w przednim lewym kole. Z tego co wiem od fachowca to czujniki abs są ok. Słyszałem, że powodem może być też PIASTA. Jaki może być prawdziwy powód - PROSZĘ FACHOWCÓW O POMOC
kynek11
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 07 Lut 2008, 17:24

    fachowcem nie jestem ale miałem podobny, prawie identyczny problem komputer wykazał usterkę lewe tylne koło (był to fiat marea) świeciły sie kontrolki abs i ręczny (wykrzyknik w kółku), abs w ogole nei działał. za sprawdzenie komputerem skasowali mnie na 100 zł niby usuneli bład 200 metrów odjechałem i dalej to samo. pomogła właśnie wymiana piasty.
    cegielka
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    08 Lut 2008, 10:49

    Dzięki cegiełka.Teraz tylko wybór odpowiedniej piasty, bo musi chyba być z czujnikiem ABS
    pozdrawiam
    kynek11
    Nowicjusz
     
    Posty: 2

    08 Lut 2008, 21:40

    czujnik i piasta to oddzielne rzeczy, mi jak wymieniali piaste tylnego koła czujnika nie ruszali wiec jesli nie potrzeba nie daj sie naciągnąć :)
    cegielka
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Koniec kręcenia liczników?
      Z dniem 1 stycznia 2014 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Transportu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Jedną ze zmian jest zobowiązanie stacji kontroli pojazdów do ...