Audi A3 1.8T nie odpala - Pomocy!

03 Wrz 2014, 23:34

Witam, od wczoraj męczę się z moim nowym nabytkiem, a mianowicie Audi A3 1.8T z 98r. Auto przestało odpalać, rozrusznik kręci, ale auto nie chce odpalić, po jakiś 5-8 sekundach zaczyna migać kontrolka ciśnienia oleju i pojawia się sygnał dźwiękowy. Olej w silniku uzupełniłem ponieważ był prawie na minimum jednak to nie pomogło.
Nagrałem film jak to wygląda, autem nie mogę wrócić do domu :/

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Co to może być? Nie wiem jaki to jest kod silnika, bo nigdzie nie ma napisane, w bagażniku przy kole zapasowym też nie ma.
Zrobiłem zdjęcie tej tabliczki pod maską
http://www.img.pl/sLhg.jpg

Pomóżcie !
AndiW124
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 27
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi A3 1.8 8L Fiat Seicento

04 Wrz 2014, 22:54

Kontrolka się zapala ponieważ obroty silnika w trakcie rozruchu są zbyt niskie aby wytworzyć odpowiednie ciśnienie oleju, w trakcie długiego kręcenia czujnik to łapie i wyświetla. Akurat w Audi musi mrugać i piszczeć noo...

To nie ma związku, z jakiegoś powodu samochód Ci po prostu nie odpala... Przyczyn może być 1500 ale szybko się je weryfikuje, nie jest to zbyt trudny temat. Możemy to ciągnąć przez internet ale nie łatwiej Ci będzie odwiedzić majstra??? Raczej tak...

Jak na razie sprawdź:

Wyłącznik wstrząsowy i masę na głowicy...

A właściwie to podstawę:

Czy dochodzi paliwo i czy jest iskra.


Masz tam jakieś narzędzia??? Jakiej pomocy od Nas oczekujesz???

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

05 Wrz 2014, 08:45

Pompka paliwa działa, słychać ją. Iskrę sprawdzę za około 2 godziny, bo auto nie stoi u mnie :oops:
AndiW124
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 27
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi A3 1.8 8L Fiat Seicento

22 Wrz 2014, 11:43

Może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem z autem dlatego powiem, że usterką okazał się walnięty czujnik położenia wału, można to w prosty sposób wymienić samemu tylko najlepiej mieć dostęp do kanału. Szerokości1
AndiW124
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 27
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi A3 1.8 8L Fiat Seicento
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Prestiżowa nagroda "Red Dot" dla samochodu Skoda Rapid
    SKODA Rapid otrzymała prestiżową nagrodę "Red Dot" przyznaną za wzornictwo. 37 ekspertów z jury konkursu "Red Dot Design Award" przyznało jedną z bardziej pożądanych nagród modelowi Rapid. Auto wyróżniono ...
    Koncepcyjny uBox - samochód generacji Z
    Toyota i zespół studentów Uniwersytetu Clemson przedstawili uBox, samochód koncepcyjny zaprojektowany z myślą o młodych właścicielach start-upów. Współpraca uczelni z dużym partnerem biznesowym ...