Audi a3 1997r 1.6 16 V

20 Mar 2011, 20:53

witam. mam problem tego typu: ostatnio zakładałem instalacje gazową (sekwencja) i od tej pory silnik zaczął nie równo pracować, skakać na obrotach do 2 tyś i gaśnie w trakcie jazdy. początkowo myślałem że jest to kwestia ustawienia tej instalacji ale byłem 2 razy i nic to nie pomogło. zaprowadziłem samochód do mechanika i powiedział żeby wymienić świece i przewody.i nic z tego. inny powiedział że trzeba wymienić przepustnice ale koszt takiej przepustnicy jest w granicach 1000 zł i też nie wiadomo czy to pomoże. dlatego prosze o pomoc w tej sprawie
durzy7585
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: sochaczew

20 Mar 2011, 23:32

możliwe że to wina przepustnicy, poszukaj na auto złomach takiej samej srawnej o takim samym kodzie silnika i podmień na próbe, jak bedzie tak samo to im oddasz:)
A podpinałeś pod komputer ?
Druga sprawa jak zakładali instalacje to musieli ściągać kolektor ssący, czy przypadkiem nie złożyli na starej uszczelce albo nie dokręcone dobrze. Lub jest jakaś nieszczelność w ukladzie dolotowym i ciągnie lewe powietrze
tibu1
Początkujący
 
Posty: 164
Miejscowość: kraków
Prawo jazdy: 18 11 2007

21 Mar 2011, 08:23

Na pisz coś więcej czy te skoki obrotów i gaśnięcie występuje na Pb czy na LPG czy może na tym i na tym.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

21 Mar 2011, 18:25

samochód gaśnie i skacze na obrotach na benzynie jak i na gazie. a jeżeli chodzi o uszczelkę to była zakładana nowa
durzy7585
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: sochaczew

22 Mar 2011, 11:28

Jeżeli przed założeniem instalacji było wszystko dobrze to śmierdzi mi to nie ogarniętym gazownikiem proponuję na próbę podjechać do innego gazownika i zobaczyć co powie i niech oceni sposób montażu instalacji. Może podaj jeszcze jaką instalację masz i na jakich podzespołach.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

23 Mar 2011, 20:12

jeżeli przed założeniem instalacji nie było problemu i auto chodziło ok to raczej bedzie coś z gazem.bo jeżeli problem miałes juz wcześniej na paliwie to teraz na gazie auto nie będzie ci chodziło.Żeby na gazie było wszystko ok to musi byc najpierw na paliwie ok bez zadnych błędów.Jest jeszcze kwestia co to za instalacja i kto to montował.Warto przed założeniem gazu sprawdzić auto na kompie czy nie ma jakiś błędów.
piotr1973
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: kożuchów