Audi A3 8P ( po lifcie ) - jaki silnik Diesla wybrać?

Audi A3 8P ( po lifcie ) - jaki silnik Diesla wybrać?

27 Gru 2012, 18:12

Tak jak w temacie. Zamierzam kupić owe auto ( po lifcie już czyli ta druga generacja ). Zastanawiam się nad dwoma jednostkami - silnik Diesla 1.9 TDI o mocy 105 KM czy 2.0 TDI o mocy 140 KM. Chodzi mi głównie o aspekty awaryjności, Waszych przygód. Auto jakie mnie interesuje to z początku produkcji czyli lata 2003, 2004 może 2005 jak fundusze pozwolą ( ok 20-25 tysięcy mam budżetu). Tak więc tylko te jednostki wchodzą w grę no bo pozostałe silniki Diesla w tym modelu były "wkładane" od 2006 roku. Proszę o opinie posiadaczy. Czy jakieś problemy, czy na coś uważać, czy któryś z silników omijać szerokim łukiem? Jestem tutaj zarejestrowany od wielu lat i wiem, że mogę liczyć na Waszą pomoc :) Także oczekuje koledzy na porady i odpowiedzi :)
misza198818
Początkujący

Miejscowość: Wielkopolska

Re: Audi A3 8P ( po lifcie ) - jaki silnik Diesla wybrać?

27 Gru 2012, 18:23

Szerokim łukiem omijać 2.0TDI, bardzo szerokim (oczywiście tyczy to się podanych lat produkcji, powyżej 2007r. są w porządku). A problemy to pękające głowice, padające pompy oleju, pompowtryskiwacze, koła dwumasowe i turbosprężarki. 1.9TDI lepsze, ale też nie idealne niestety. Jeden z artykułów o tym modelu: http://autokult.pl/2011/09/10/audi-a3-8 ... i-problemy . Wg mnie minimalny budżet na to auto to 25000 zł. W większości są sprowadzane i też wiele egzemplarzy będzie miało skręcone przebiegi i będą powypadkowe. Trzeba uważać.

W twoim budżecie zainteresowałbym się Fordem Focusem II (1.6TDCi bądź lepiej 2.0TDCi), auto będzie na pewno młodsze z lepszym silnikiem. Może być też Opel Astra III 1.9CDTi 120KM bądź 150KM. Dobrym wyborem też będzie Toyota Corolla D4D.
arti123
Początkujący

Miejscowość: Lca

Re: Audi A3 8P ( po lifcie ) - jaki silnik Diesla wybrać?

27 Gru 2012, 19:04

No martwią mnie te głowice, pompowtryski, dwumasy i inne usterki które są powszechnie znane w tym i w wielu innych artykułach. Silnik 1.9 wydaje się bardziej rozsądnym posunięciem. Wiadomo, że w przyszłości trzeba będzie w każdym coś zrobić, no i wszystko zależy od egzemplarza na jaki natrafię...
misza198818
Początkujący

Miejscowość: Wielkopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Drift kontrolowany z najwyższą prędkością Drift kontrolowany z najwyższą prędkością
    Nissan ustanowił rekord świata Guinnessa w kategorii driftu z najwyższą prędkością. Specjalnie przygotowany NISSAN GT R NISMO z roku modelowego 2016 wszedł w poślizg kontrolowany przy prędkości 304,96 km/h. Masato Kawabata, ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5