Audi A3 8P problem z bardzo głośnym stukaniem/tłuczeniem

Audi A3 8P problem z bardzo głośnym stukaniem/tłuczeniem

08 Gru 2014, 20:52

Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc.
Postaram się opisać mój problem w sposób jak najbardziej dokładny.
Co tydzień jadę w trasę około 200km. Wczoraj jak zawsze wyjazd z domu, po czym słyszę ni z tego ni z owego głośne stuki dochodzące z przodu auta. Stuki słychać przy każdej prędkości, ale tylko przy:
-jeździe na biegu jałowym,
-spokojnym hamowaniu silnikiem
-lub z naciśniętym sprzęgłem
Naciśnięcie delikatnie pedału hamulca lub dodanie gazu powoduje uciszenie stuków.
Stuki występują tylko podczas jazdy na wprost. Na łuku drogi wrzucam luz - cisza. Na prostej drodze wrzucam luz - stukanie/ chrobotanie/ tłuczenie.
Wibrację podczas przyśpieszania występują dosyć intensywne tylko nie wiem czy to nadal jest spowodowane tylko jednomasem (nikomu nie radzę tego zakładać bardzo durny pomysł) czy i sprzęgłem i tą "zagadkową usterką".
Na około 10 kilometry od końca trasy tłuczenie ustaje, słychać tylko stuknięcie podczas odpuszczenia gazu.
Dodam tylko, że podczas tej jazdy dzwonię do znajomego, a ten: co ci się tak tłucze w aucie???... Odgłosy na pewno słyszalne w samochodzie jadącym obok... Około miesiąc temu miałem identyczną sytuację i tak samo jak stukanie się zaczęło, tak i nagle się skończyło, tylko że wtedy nie było aż tak głośne/intensywne. Bardzo byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. Pozdrawiam forumowiczów i proszę o pomoc.
darq
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-2005
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Audi A3 8P
Silnik: 1.9 TDI 105KM BKC
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Audi A3 8P problem z bardzo głośnym stukaniem/tłuczeniem

16 Gru 2014, 00:38

Nie wykluczone że może to być wina tego jednomasu o którym piszesz. W twoim aucie powinien być dwumas. Jest droższy w wymianie ale unikasz tego typu problemów być może przy zmianie na jednomas coś zostało źle spasowane.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3290
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

16 Gru 2014, 09:10

darq, czy to Ty wpadłeś na pomysł żeby zakładać sztywne koło w swoim A3?
Jak dla mnie, to właśnie to, może być przyczyną. Zgadzam się z kolegą Kacper, że mogło zostać coś źle spasowane.
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2013

16 Gru 2014, 17:37

Zmianę na jednomas doradził mi mechanik z forum a3 który jest polecany na tymże forum i u niego też to robiłem, wyszło mnie tyle co dwumas (wzmacniana tarcza itd itp wstepnie chyba 1700 ). Jeszcze przy składaniu wysprzeglik poleciał (+150zł) no i Pan mechanik powiedział że za dodatkowe rozbieranie 50zł(suma 1900). Przed robotą nic nie poczytałem na forach jak to będzie się sprawować - niestety mój błąd. Po odbiorze samochodu zostałem poinformowany, że teraz może być słychać odgłos jakby tłumik drżał i że to typowe dla jednomasu. Jako że jestem ugodowy człowiek powiedziałem OK... Po kilku miesiącach sprzęgło pracuje mi gorzej jak na rozwalonym dwumasie.... trzepie podczas ruszania no i jeszcze możliwe że ten efekt o którym pisałem wcześniej. Porażka! No ale za niewiedzę się płaci... słono.
darq
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-2005
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Audi A3 8P
Silnik: 1.9 TDI 105KM BKC
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Stacja tankowania wodoru w Belgii Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód