Audi A3 czy Fiat Bravo - wybór

Re: Audi A3 czy Fiat Bravo - wybór

26 Gru 2016, 16:20

Spali 11 litrów, jak jeździ na dwóch pierwszych biegach.. ;)
galakty
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Audi A3 czy Fiat Bravo - wybór

26 Gru 2016, 18:55

dzida napisał(a):łysy ciągle mówi, że głównie stoi w korku...

Tak, 12 l./100km to efekt robienia 4km w 30min. Przed świętami bywało nawet gorzej - to było już jednak klasyczne stanie w miejscu z odpalonym silnikiem. Jak się jednak pokręcę nieco po mieście w czasie, gdy ruch jest w miarę płynny (we Wrocku rzadko się to jednak zdarza) to spalanie mocno idzie w dół - przeodstatnie tankowanie to 9.7 l./100km (komputerek pokazywał 9.0 l./100km). Trasa Wrocław - Częstochowa drogami krajowymi (z pominięciem autostrady) to ostatnio 6.1 l./100km według kompa, także nie jest najgorzej.
Ale jedna ciekawostka - Clio II 1.2 (w pełni sprawne) mojej koleżanki pali na tym samym dystansie, tj. 4km/30 minut (pracujemy w tym samym budynku) zaledwie 1 litr mniej niż moja Honda :)
I jeszcze jedna ciekawostka związana ze spalaniem, tym razem diesel - Sorento 2.2 (w pełni sprawne) jednego z dyrektorów pracującego w mojej firmie pali w mieście (krótkie odcinki w korkach) ok. 17 l./100km.
łysy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia
    Udoskonalona Škoda Octavia opuszcza już centralne zakłady marki w Mlada Boleslav. Dzięki przeprojektowanej przedniej i tylnej części nadwozia oraz najnowocześniejszym rozwiązaniom z zakresu asystentów prowadzenia, ...
    BMW Concept Study CS1 2002 BMW Concept Study CS1 2002
    Koncepcyjne BMW Concept Study CS1 przedstawia wizję przyszłego "niewielkiego" modelu BMW. Elementem determinującym styl tego czteromiejscowego studyjnego kabrioletu jest swoista więź tworzona przez eleganckie i lekkie nadwozie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Toyota Land Cruiser J40, bok
      VERVA Street Racing 2010
      Seat LPG Ibiza ST
      Master Truck