Audi A3 GTI vs Golf V GTI

22 Maj 2012, 17:57

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum i nie przyglądałem się mu tak z bliska także nie wiem czy był czy nie był ten temat. Jeżeli był to najmocniej przepraszam, ale trudno opanować te 12k tematów :D

Otóż, na oku mam dwa samochody które mi się bardzo podobają, a są nimi Audi A3 GTI i VW Golf V GTI. z przynajmniej 2008 roku
Pytanie się rodzi, które auto jest jest mało awaryjne i chodzi jak w zegarku?

Chodzi mi o np pojemność przynajmniej 1,8 bo wyższych nie wymagam, które lepiej się spisuje na dłuższe odległości i te krótsze.
I pokrótce prosił bym, aby napisał mi ktoś wady i zalety tych aut i własna ocena, bo nie chce kupić w przyszłości bubla i żeby kasa poszła w piach.

Dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam wszystkich :)
OstinPower
Nowicjusz
 
Posty: 6

28 Maj 2012, 11:18

Auta powyżej 2008 roku nie będą już miały silników do 1.8 a 2.0 benzynowe,

NP po 2008 VW Golf GTI VI i tam 2.0 TSI moc 210 KM

o czymś takim jak AUDI A3 GTI to chyba nawet sam producent audi nie słyszał.

Jest Audi S3 po 2008 to samo 2.0 TFSI 265 KM

Jeśli o takie samochody Ci chodziło to na wstępie Audi zaskoczy cie spalaniem wyższe niż golf. ale jeśli stać Cie na takie auta w przypadku audi wydatek powyżej 70 tys zł a golfa blisko 100 tys. to nie wiem czy ma sens zastanawiać się nad pozostałymi wydatkami.
BartekJ
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mercedes-Benz, Audi, BMW,
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Rejestracja samochodu z zagranicy krok po kroku
    Rejestracja samochodu z zagranicy ( Holandia ), bez tablic rejestracyjnych, kupiony w komisie. Przed kupnem samochodu robimy pierwszy przegląd techniczny w kraju. Po zakończonym badaniu ( bez znaczenia czy negatywnym czy ...
    Autocasco dla motocykla - o czym pamiętać
    Jazda motocyklem kojarzy się z radością i przyjemnością, jednak nie można zapominać o potencjalnych ryzykach i nieprzewidzianych sytuacjach, jakie się z nią wiążą. Aby finansowo zabezpieczyć się przed ich skutkami, warto ...