Audi A3 nie odbijają hamulce

Audi A3 nie odbijają hamulce

29 Sty 2015, 17:19

Witam,
mój problem związany jest z wymiana kompletu tarcz i klocków hamulcowych.
Posiadam Audi A3 z 2006 roku 2,0 tdi 140 km. Wymiana tarcz i klocków wynikła przy wymianie piasty/łożyska w tylnym lewym kole. Nie miałem problemów z hamulcem przed wymianą - żadnych problemów, jednak mechanik podczas wymiany łożyska stwierdził że hamulce i tarcze nadają się do wymiany ( i miał rację bo sam widziałem; podczas wymian opon wulkanizator też to stwierdził), więc zakupiłem 4 tarcze i 4 klocki. Po ich wymianie zostało mi oddane auto ale pedał hamulca łapał nieregularnie czasami wyżej czasami niżej. Mechanik stwierdził że jeszcze raz odpowietrzy układ hamulcowy. Poprawa była niewielka - pedał hamulca dalej łapał raz wyżej raz niżej, w dodatku zapalił się czujnik abs i esp. Mechanik stwierdził że pompa hamulca jest popsuta. Nie byłem zadowolony z mechanika nr 1 więc od razu go zmieniłem, przekazałem tylko co i jak nowemu mechanikowi. Mechanicy skontaktowali się między sobą i nowy mechanik wystartował od założenia że pompa nie działa. Po drodze wykrył że popsuty jest czujnik ABS w przednim lewym kole kupiłem nowy, który wymienił i abs i esp juz nie świeci. Długo szukałem mojej pompy, niestety jest to model z czujnikiem, do którego podpina się wtyczkę (nie wiem co to za czujnik) i nie ma żadnych zamienników, chińskich polskich żadnych - jedynie oryginał z niemiec za 1500pln. Więc mechanik stwierdził że rozbierze pompę i wymieni uszczelki, zakupiłem zestaw reperaturek za 20pln. Mechanik je zainstalował w popie hamulcowej, złożył pompę odpowietrzył układ za pomocą komputera (poprzedni mechanik odpowietrzał metoda tradycyjna bez komputera). Teraz mam taki problem że klocki nie odbijają i po przejechaniu ok 3 km hamulce się nagrzewają i zaczynają łapać " na maksa" ciężko ruszyć autem, nie ma możliwości jazdy.
Moje pytania do tej sytuacji:
1. Czy można było wymienić tarcze i klocki bez odpowietrzania.
2. Czy drugi mechanik słusznie użył reparaturek za 20pln - przecież mógł spróbować odpowietrzyć układ na " starej pompie"
3. Co może być przyczyną tego nie odbijania klocków?
4. Drugi mechanik kazał mi kupić przewód do klocków koszt 60 pln, podobno mógł pęknąć w środku i blokuje powrót płynu.

Proszę o pomoc bo chciałem wymienić tylko piastę/ łożysko za 100 pln a teraz już jestem z kosztami ponad 1000 i nie mogę autem jeździć. Co mam zrobić?
Chickenrasta
Obserwowany

Auto: Audi A3 Opel Signum

Re: Audi A3 nie odbijają hamulce

20 Lut 2015, 14:39

Najpierw dowiedz się,czy ten model jest wyposażony w tzw.trudne hamulce,czyli bez wpisania komendy w ASO ,,puść,,tłoczków nie cofniesz specjalnym urządzeniem rozpierającym.Wiem,że Passaty z tych lat już to ustrojstwo mają.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Golf GTI Clubsport - jubileuszowa wersja na 40. urodziny Golf GTI Clubsport - jubileuszowa wersja na 40. urodziny
    Bardzo mocny, bardzo szybki i bardzo bogato wyposażony Golf GTI Clubsport debiutuje w polskich salonach. Specjalna wersja Golfa GTI nawiązuje do jubileuszowych edycji tego modelu, które Volkswagen prezentował przy ...
    Obłożona szlachetnym drewnem kierownica Obłożona szlachetnym drewnem kierownica
    Drewniane kierownice są elementem często spotykanym w najdroższych autach klasy premium. Wykonuje się je zwykle metodą podobną do stosowanej przy produkcji uchwytów parasoli – przez gięcie podłużnych kawałków drewna w odpowiednio ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006