Audi A4 1.8T stożek, dolot, przepływomierz

13 Sie 2013, 10:15

Witam, niedawno zakupiłem A4 1.8T 150km. Chciałbym do niej założyć filtr stożkowy żeby poprawić trochę dźwięk i osiągi lecz jest pewien problem, na puszce filtra jest zamontowany przepływomierz. Nie mogę założyć stożka ponieważ bez przepływomierza to nie będzie działać. Co mam z tym zrobić ? na pewno ktoś miał taki problem.
chacuno
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 12 07 1990
Auto: Audi A4 !.8 tubro
Silnik: 150km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

13 Sie 2013, 10:46

Stożkiem srednio poprawia się dźwięk. Musisz kupić gotowy dolot czyli taką rureczkę w której montujesz przepływkę a później filterek. Do 1,8t sądze że nie będzie problemu.
Jak chcesz popracować nad dźwiękiem to lepiej pomyśl o wydechu.
Ewentualnie możesz połączyć przyjemne z pożytecznym czyli zrobić wydech, dolot blow offka i auto bedzie lepiej jechać i śpiewać :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Sie 2013, 11:10

Nie wiem czy Ci się opłaca montaż filtra stożkowego. Podobno montaż jest dość trudny i uzyskuje się max 5% więcej mocy :angry: . Tu masz artykuł to dowiesz się trochę więcej:
http://www.filterki24.pl/sportowe-filtry-powietrza/
speedy62
Początkujący
 
Posty: 165
Prawo jazdy: 15 07 2003
Auto: Ford Mondeo

13 Sie 2013, 11:13

Według mnie 5% mocy za taki mały kosz to to dużo. Szukałem na allegro dolotów wraz ze stożkiem i są ale nadal nie wiem jak spasować dolot i przepływomierz :no: . Jak z BOV'em w tym silniczku, słyszałem ,że się dusi i przygasa, w ogóle nie da się jeździć.
chacuno
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 12 07 1990
Auto: Audi A4 !.8 tubro
Silnik: 150km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

14 Sie 2013, 11:30

speedy62 napisał(a):Nie wiem czy Ci się opłaca montaż filtra stożkowego. Podobno montaż jest dość trudny i uzyskuje się max 5% więcej mocy :angry: . Tu masz artykuł to dowiesz się trochę więcej:
http://www.filterki24.pl/sportowe-filtry-powietrza/


Zmiana filtra powietrza? 5% To i tak bardzo dużo. Ja myślę że sam stożek nie da więcej niż 2% mocy więcej. A montaż jest stosunkowo łatwy. Żeby liczyć na jakiś konkretny przyrost w tym temacie trzeba by zrobić filterki, wydech i zaprojektować od nowa dolot. Pomijając na razie temat z Turbo, IC itp. Który raczej robi się od razu robiąc taką modernizacje. Jak chcesz tylko stożek to nie trudno będzie Ci znaleźć filtr z rurą montażową do Twojego silnika bo jest dosyć popularny.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

14 Sie 2013, 22:45

Jeśli jesteście w stanie to proszę o podesłanie mi linka bo ja na aukcjach znalazłem tylko doloty z filtrem ale gdzie założyć przepływomierz skoro on jest u mnie wmontowany w puszkę ? Choć mój silnik jest nowszy to ma takie same rozwiązanie co do przepływomierza jest on zamontowany na puszce filtra a nie na dolocie (wtedy nie było by problemu).

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Poradźcie jak to wykombinować.
chacuno
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 12 07 1990
Auto: Audi A4 !.8 tubro
Silnik: 150km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Wyższy poziom bezpieczeństwa - Dacia Duster
    Duster jest wyposażony w szereg systemów, które przyczyniają się do lepszej ochrony pasażerów. Samochód ma wzmocnioną konstrukcję: nowe podłużnice o większej grubości (+0,2 mm) wykonane ze stali ...

15 Sie 2013, 11:11

No to albo własna rzeźba albo odpuść temat. Ja bym na Twoim miejscu odpuścił. Przecież to i tak nie ma żadnego sensu... Trochę mooooże ewentualnie się dźwięk poprawić.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

15 Sie 2013, 12:31

Znalazłem na allegro przepływki montowane na dolocie np;http://allegro.pl/przeplywomierz-vw-skoda-seat-audi-06a906461l-1-8t-i3403141950.html
Czy to by się nadało ?
chacuno
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 12 07 1990
Auto: Audi A4 !.8 tubro
Silnik: 150km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999