Audi A4 1.9 TDI nie odpala podejrzewam problem elektroniczny

Audi A4 1.9 TDI nie odpala podejrzewam problem elektroniczny

19 Wrz 2013, 11:46

Jak w temacie moje Audi nie odpala w normalny sposób. Zmuszony jestem do "psiukania" samostartem w kolektor ssący. Sprawdzałem zawód gaszenia przy pomocy miernika i wychodzi na to, że nie dostaje prądu. Próbowałem do zaworu dostarczyć prąd bezpośrednio z akumulatora, ale problem z odpalaniem nie zniknął, a po odpaleniu samostartem prąd pojawia się.

Byłem już u elektronika, który stwierdził, że sterowniki są w porządku i u niego auto jak na złość odpalało przez co śmiał się, że muszę jeździć tylko na jego podwórku. Zasugerował również problem z pompą wiec udałem się do specjalisty, a ten po podłączeniu komputera powiedział, że żadnego problemu z pompą nie widzi.

Czy może ktoś z was miał podobny problem? Może jakieś sugestie? Będę wdzięczny za wszelkie porady i pomoc.

Pozdrawiam.
wiespal
Obserwowany

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Re: Audi A4 1.9 TDI nie odpala podejrzewam problem elektroniczny

29 Paź 2013, 19:10

nie łatwiej podpiąć pod komputer i sprawdzić jakie są błędy i na podstawie tego zacząć działać? :)
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 51
Prawo jazdy od: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1994

30 Paź 2013, 09:47

a jak byleś u gościa od pompy na kompie to dawkę rozruchową i ustawienie pompy Ci sprawdził?? a jeszcze jedno jaki kod silnika masz??
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy od: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1998

20 Mar 2014, 09:11

Witam,

mojej męczarni ciąg dalszy. Elektronik podpinał komputer diagnostyczny używany w serwisach audi i żadnych błędów nie widzi. Oddałem pompę do regeneracji i jak się okazało były to pieniądze wyrzucone w błoto, bo problem nie zniknął. Wymieniłem komputer (na używany), w którym elektronik odłączył mobilajzer. Wymieniłem czujniki temperatury cieczy. Wykręcałem i sprawdzałem każdą świece i grzeją.

Rozmawiałem z jednym Facetem z mojej okolicy, który ma identyczny problem... Jemu mechanik radził, żeby wymienić wszystkie czujniki...

Już na prawdę nie wiem co to może być...

przemek217 napisał(a):a jak byleś u gościa od pompy na kompie to dawkę rozruchową i ustawienie pompy Ci sprawdził?? a jeszcze jedno jaki kod silnika masz??

Mój kod silnika to: 1Z
wiespal
Obserwowany

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1996

03 Maj 2014, 14:41

Jeśli jest to silnik IZ to ma 90 KM,jest to prosta konstrukcja ale z elektroniczną regulacją dawki i momentu wtrysku (ciśnienie 80 mPa),tutaj jak pisze Wiespal może być pies pogrzebany,odpowiednia dawka wtryskiwanego paliwa i moment jego wtrysku w odpowiednim czasie musi być.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006