Audi a4, 1.9 TDI trzesie buda przy ruszaniu

Audi a4, 1.9 TDI trzesie buda przy ruszaniu

16 Maj 2010, 18:00

Witam wszystkich zainetresowanych tematem,
otoz od kilku miesiecy jestem uzytkownikiem wyzej wymienionego samochodu i mam z nim pewien maly problem. A polega on na tym, ze po dluzszym uzytkowaniu auta, glownie w miescie gdzie sie uzywa duzo sprzegla (krzyzowki, swiatla, korki itp), po nagrzaniu sie sprzegla strasznie trzesie buda (wyglada to tak jakby ktos sie uczyl dopiero jezdzic i za szybko chcial spuscic sprzeglo, auto wowczas dostaje tak jakby czkawki) i dzieje sie to tylko i wylacznie na 1-wszym biegu przy ruszaniu (na pozostalcyh biegach, wlacznie ze wstecznym to nie wystepuje).... podkreslam raz jeszcze ze dzieje sie tak tylko po nagrzaniu sie sprzegla.

Otoz jesli chodzi o mechanike to w tej dziedzinie jestem laikiem, wiec prosze o pomoc ludzi nieco madrzejszych ode mnie :) co moze byc tego przyczyna (poduszka skrzyni beigow, docisk tarczy, czy sama tarcza sprzeglowa) i jak to najlatwiej usunac?

bylbym wdzieczny jesli glos w tej sprawie zabralby tez ktos, kto mial podobne doswiadczenie z samochodem (badz spotkal sie z taka sytuacja).

P.S. z tym da sie jezdzic, ale jest to jak dla mnie malo komfortowe, otoz ostatnio duzo jezdze po miesice, a w zimie ze wzgledu na temperature problem ten nie wystepowal.

z gory dziekuje za pomoc.
szrej
Nowicjusz

Miejscowość: opolskie

Re: Audi a4, 1.9 TDI trzesie buda przy ruszaniu

16 Maj 2010, 18:04

koło 2 masowe pada??
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

16 Maj 2010, 21:43

pocieszny napisał(a):koło 2 masowe pada??

Może być ale sprawdż dokładnie jaki masz typ skrzyni biegów lub po oznaczeniu silnika - nie we wszystkich modelach masz koło 2 masowe.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

21 Maj 2010, 18:53

wiec tak model tj a4 Avant TDI 1.9 .... a oznaczenie silnika tj AFN, z tego co sie dowiadywalem to audi kola dwumasowego raczej w tych modelach nie stosowalo.
szrej
Nowicjusz

Miejscowość: opolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Dacia Duster - historia Dacia Duster - historia
    Duster odniósł prawdziwy sukces, zdobywając serca 400 tysięcy klientów w ciągu niewiele ponad 3 lat od jego wprowadzenia do sprzedaży. W 2012 roku uplasował się na przykład w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006