Audi A4 B5 2.8 Quattro, nie wkreca sie, brak mocy

24 Lis 2014, 18:00

Witam.

Pewnego Dnia auto po odpaleniu zaczęło dziwnie pracować nie chciało woogóle jechać, 0 błędów na komputerze, nie dało sie go rozpędzić maxymalna jego prędkość to 50km/h pod górke słabł... Słychać było tak jakby był zalany... stalo sie to po płukaniu nagrzewnicy i musiałem prysnąć wodą na przewody zapłonowe. Po wymianie przewodów obecnie BERU dedykowane do tego modelu niby auto odpalilo i jechalo normalnie więc pojechałem wyciąć katalizatory bo myślałem że mam rozsypane i blokuja mi wydech okazało się ze jeden był cały a drugiego pół wstawione zostały tłumiki przelotowe 55mm. Po wyjechaniu auto tak samo jechalo ale go nie cisnąłem dzień poźniej jechałem trasą i auto rozwinęło prędkość maxymalna 130km/h na gazie, na benzynie 10km/h wicej. Bez względu na bieg czy to 3 4 czy 5. Auto nie ma takjakby siły na biegu jałowym przy przegazowniu od 2tyś do 7tyś obr. zajmuje mu to ponad 2-3sekundy... Gdzie u kolegi w 2.8 30v trwa to sekunde. Przeciąga strasznie na 1-2-3 biegu im wyższy bieg i wieksza prędkość tym jest słabsze. Np na pierwszym biegu od 3do 7tyś zajmuje mu to z 4-5sekund . Czyli rozpędzenie auta do 50km/h trwa ok 9 sekund.


Wymienione przewody zapłonowe, podmieniona przepływka ze sprawnego 2.8 ACK 193HP, gruszka skracania dolotu jest zasysana,wiec skracanie dolotu działa, auto w miarę równo chodzi, wymieniona sonda lambda, pali za strzałem, nie przygasa nie dławi się... Na kompie nie ma żadnych błędów, dolot raczej szczelny sprawdzałem plakiem.
Macie jakieś pomysły ?? Co może być przyczyną ?

Po tej usterce nie wymieniałem świec... Czy świeca jednoelektrodowa mogłaby się uszkodzić pod wpływem przebicia na przewodach i powodować takie zamulenie auta ?? Koszt świec to ok 100zł więc ostatecznie moge jeszce w nie zainwestować chyba że macie inny pomysł...
buko06
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 06 11 1989
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 2.8 174KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

26 Lis 2014, 05:30

Sprawdzałeś cewki???
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Lis 2014, 18:23

tak były sprawdzane są sprawne.
buko06
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 06 11 1989
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 2.8 174KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wiosenny długi weekend "majówka"
    Przed nami majówka i wielu kierowców wybierze się ze swoimi rodzinami na odpoczynek. Zanim jednak wsiądziemy do samochodu, odpowiednio zaplanujmy podróż i przygotujmy się do niej. Wyjeżdżając na drogi ...
    Mercedes Klasy V
    Solidny przód i wyjątkowe kształty. Skonstruowana z pasją, z myślą o radościach i wyzwaniach codzienności, nowa Klasa V oferuje zmienny układ wnętrza, a jednocześnie zapewnia imponujące wrażenia podczas jazdy. Przyciąga ...