Audi A4 B5 - Proszę o ocenę ogłoszenia z linku

27 Sty 2015, 11:09

Jak nie Aven to jest jeszcze starsza Carina :ok:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

27 Sty 2015, 11:10

łysy30 napisał(a):autor za bardzo przywiązał się do myśli o Audi... :/


Nie będę dyskutował o audi jako osoba która porównuje auta na drodze a nie tabelkami...a jak dołożymy moich kolegów mechaników i ich zdanie na pewne tematy to szkoda gadać.
Zresztą nie wypada odbierać chleba kolegom :D
A użytkownicy tych aut niech sobie dalej myślą że benzyna musi dużo spalić a zawias psuje się co 70tyś. km. :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
1

27 Sty 2015, 16:50

skodavka napisał(a):Nie. Nie olałem tematu i ciągle go śledzę :)
Dalej zastanawiam się nad A4 B5 :)
Toyote Avensis ciężko znaleźć za kasę, którą posiadam i dużo z nich robione miało już progi a to mnie zniechęca.
Myślałem jeszcze o A3 bo niby lepsze ma zawieszenie ale po przejażdzkach nimi wiem,że to za mały samochód dla mnie i źle się w nim czuje.
A co mam myśleć o A4 i zawieszeniu w nim? Dalej nie wiem :D

Może po prostu wejdź na jakieś forum vw/audi i poczytaj opinii o zawieszeniu. Pojawiają się tam opinie o polecanych zamiennikach, kosztach i wytrzymałości, spora lektura do czytania, ale może to pozwoli Ci zobrazować wytrzymałość i koszta tego zawieszenia i zadecydować co dalej.

Co do Avensisa, to trochę jak szukanie igły w stogu siana.O ile jeśli trafi się jakaś fajna sztuka to warto kupić, o tyle moim zdaniem nie ma co na sile szukać tego auta i czekać aż się coś pojawi. Bezawaryjność Avensisa jest bezdyskusyjna, silniki nie palą dużo i wytrzymałość tego samochodu jest duża, ale jednak do ideału trochę mu brakuję(chyba, ze brać pod uwagę wytrzymałość i bezawaryjność tylko, to ideał)
Ogólnie kilka lat temu, sporo tych Avensisów wywoziliśmy z Polski do Holandii, a dalej trafiały do Afryki, ale z mojego doświadczenia wynika, że większość tych aut była w na prawdę marnym stanie, więc te lepsze egzemplarze pewnie jeszcze śmigają po Polsce, ale za dużo ich nie ma.
A Szybki sam napisał, ze te auta jak są sprzedawane to głównie wśród znajomych, zresztą mój przyszły teść, który ma takie auto, też odkupił je od znajomego. Sam jak oglądałem ogłoszenia ostatnio, znalazłem zaledwie parę sztuk Avensiów przed Liftingiem w Polsce, a ile z nich jest warta uwagi?

Ponownie proponuje Mazda 626, dużo łatwiej znaleźć ten samochód. Problemem może być rdza, ale w moim odczuciu w tych mazdach jest dużo lepiej, niż w nowszych 6 i 3(na przykładzie ostatniej generacji 323F)
Koniu napisał(a):Jeszcze nie było tego żeby mi zabraniano wypowiadać się w tematach. :lol:

Czytaj, że zrozumieniem, bo tego nie napisałem.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI
0

27 Sty 2015, 17:49

pkc napisał(a):Co do Avensisa, to trochę jak szukanie igły w stogu siana.

w przypadku Audi jest jeszcze gorzej


Słowa mojego kolegi - mechanika:
"Po czym poznać, że wieśniak do mnie przyjechał jeszcze z nim nie rozmawiając? Wtacza się na plac VW lub Audi w TDIku, żeby mu wtrysk wymienić albo wahacz"
To nie są moje słowa i wymysły - autentyk :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

27 Sty 2015, 18:28

dzida napisał(a):w przypadku Audi jest jeszcze gorzej

Z tą różnicą, ze w przypadku Audi nie wiesz, które auto z ogłoszenia, masz obejrzeć, bo na zdjęciach większość wygląda jako tako, a w przypadku Toyoty nie masz czego oglądać, bo wyboru praktycznie nie ma. Biorąc pod uwagę wersje benzynowe obu aut, w moim województwie Audi jest ponad 30, Toyoty zaledwie 3.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI
0

27 Sty 2015, 18:30

no to nie wiem jak Ty ale ja już z poziomu wyszukiwania auta wolę odrzucić ofertę niż jechać i o tym się dopiero tam przekonać
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak sprawdzić normę emisji spalin?
    Jak można sprawdzić normę emisji spalin EURO? Nie widzę takiej informacji w dowodzie rejestracyjnym, ani karcie pojazdu. Są jakieś strony, gdzie można byłoby to sprawdzić np. po nr VIN?
    Najdziwniejsze pomysły motoryzacyjne ostatnich lat
    Tegoroczne edycje targów motoryzacyjnych pokazały, że producenci samochodów podczas prac koncepcyjnych wciąż poszukują niestandardowych rozwiązań. Które z nich okażą się trafne, zweryfikuje czas. Eksperci ...

27 Sty 2015, 18:35

Nawet robiąc selekcje ogłoszeń i wybierając niepewniejsze ogłoszenia, można stracić czas. Sprzedający(a już w ogóle handlarze) są coraz sprytniejsi w dzisiejszych czasach.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI
0

27 Sty 2015, 18:40

no właśnie i Audi jest królem pod tym względem, dlatego nie wiem czego tu bronić Audi i besztać Toyotę.
Toyot nie ma ale ładnych Audi też tak na prawdę więc wychodzi na remis z tym, że w przypadku Audi o wiele łatwiej wdepnąć w minę
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

27 Sty 2015, 18:42

dzida napisał(a):Toyot nie ma ale ładnych Audi też tak na prawdę więc wychodzi na remis z tym, że w przypadku Audi o wiele łatwiej wdepnąć w minę

Wszystko się znajdzie ale trzeba dobrze szukać ale ja i tak szukalbym avena ze względu na proste zawieszenie a nie wielowahacz.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

27 Sty 2015, 19:04

osobiscie uzytkuje Audi A4b5 2000r 1.8 benzyna od 3 lat, moj brat taki sam tez od 3 lat, i tesciu tez od 3 lat tylko ze z silnikiem 1.8T z lpg, ja jezdze w sumie male przebiegi roczne, ale tesciu juz codzien do pracy swoim dojezdza, robil tylko raz 1 wachacz w ciagu tych lat, ja tak samo, brat niepamietam moze wogole nawet, zrobilismy na dobrych czesciach i u dobrego mechanika, niema zadnego problemu, i wcale to nie sa drogie sprawy, auta nie bite wiec i blacha idelalna, moje ma orginalny przebieg 162 tys, w srodku jak nowe prawie, silnik zamiast 1.6 wez 1.8, pali w granichach 9-10 l ale juz dosc dobrze sobie radzi z autem, 1.8 T juz jezdzi bardzo dobrze ale i wiecej pali, ale mozna zagazowac, dobrze radzi sobie z gazem, i szukaj polifta, tzn rocznik 2000-2001, chociaz koncowka 99 tez juz byl polift, duzo ladniej wyglada na zewnatrz jak i w srodku
granitex
Nowicjusz
 
Posty: 41
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

27 Sty 2015, 19:08

granitex napisał(a):osobiscie uzytkuje Audi A4b5 2000r 1.8 benzyna od 3 lat, moj brat taki sam tez od 3 lat, i tesciu tez od 3 lat tylko ze z silnikiem 1.8T z lpg,

ależ różnorodność i ograniczenie motoryzacyjne u Was w rodzinie :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

27 Sty 2015, 19:30

zapomnialem jeszcze napisac ze ojciec ma a4 Avant 1.9 tdi i tez sobie chwali, tak jakos wyszlo samo ze same a4 w najblizszej rodzinie, nie planowane to bylo, ale kazdy jest jak narazie zadowolony, byly tez wczesniej inne marki, ford zgnil, daewoo tak samo, wujka vectra b wiecznie leczona blacha, wkoncu sprzedal, ale prawda taka ze wszystkie te auto to byly juz stare samochody i bez dobrych blach musialo sie tak to skonczyc, audi ma dobra blache i na silniki akurat te tez niemozna narzekac, jakby nie patrzec to juz sa dosc stare samochody, ale jak wiadomo starsze audi bardziej trwale niz te nowsze, jak chcesz kupic stary 15 letni samochod to musisz kupic marke z dobra blacha, bez tego nie bedzie co zbierac za jakis czas, a rocznik 95 to juz 20 letnie auto
granitex
Nowicjusz
 
Posty: 41
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

27 Sty 2015, 20:39

Wystarczy kupić po prostu zadbany samochód.. :roll:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

27 Sty 2015, 21:22

Nagle znalazło się sporo osób które użytkuje A4 :mrgreen: wracając do zielonej A4 z linku to ona koło S4 nawet nie stała.. Tutaj masz oryginalną [link do oferty na Allegro wygasł] po drugie S4 w pierwszej wersji miały silnik tylko 2.7 uturbiony. Ten z linku to zwykła A4 z dobrym 1.8 pod maską.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

27 Sty 2015, 23:16

Kupiłem dzisiaj samochód.. Audi A4 96r :) Dałem 5 600zl ale to było świeże ogłoszenie, pierwszy go zdążyłem obejrzeć i naprawdę ładny egzemplarz :) myślę że się opłacało bo telefony się urywały do sprzedawcy i inni chcieli w ciemno dać mu więcej kasy :)
Avensis to też na pewno dobry samochód ale jak piszecie, ciężko znaleźć ciekawy egzemplarz. Audi jest bardzo dużo ogłoszeń a też trzeba mieć szczęście żeby znaleźć coś godnego uwagi. Po za tym w tej cenie Avensis nigdy bym nie kupił.
Dzięki wszystkim za cenne uwagi :) Mam nadzieje ze nie będę musiał zaraz robić zawieszenia :D
skodavka
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Nie mam
0