Audi a4 - dobry wybór? pomocy!

21 Lip 2013, 18:02

Nie straszcie chłopaka zawieszeniem itp. Nawet jakby za jakiś czas coś trzeba było wymienić,to jaki jest problem? Czy jak kupi inne auto,to będzie ono bezawaryjne i bezkosztowe? Raczej nie i w każdym aucie są wymiany,naprawy i ...koszty. Dla mnie A4 jest udanym długowieczny i prostym autem. Minusy też posiada i do głównych wad należą wysoka cena za starszy rocznik, duża masa samego auta (czyli spore spalanie) oraz niska ładowność (chyba 380 kg ...). A4 udaje duże auto a rzeczywistości jest nie za wiele miejsca wewnątrz. Wystarczy porównać nawet z tą Vectrą. Sam użytkowałem A3 i złego słowa nie powiem. Miałem też w życiu 2 Ople i też nie mogłem na nie narzekać. Wszystko zależy w jakim stanie technicznym zakupimy auto. Nie jeździmy przecież rocznikiem,kolorem tylko autem..! :yes:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Lip 2013, 19:56

artur73 napisał(a):Minusy też posiada i do głównych wad należą wysoka cena za starszy rocznik,


To dziwne bo chyba nie sprawdzałeś wersji 1,6/1,8/2,8

artur73 napisał(a):duża masa samego auta (czyli spore spalanie)


To też chyba nie za bardzo ponieważ wersja 1,8 całkiem przyzwoicie pali tylko nie jedzie. Duże spalanie dotyczy wersji 4x4 nie mówiąc juz o super wynalazku 2,8 który w połączeniu z 4x4 pali więcej niż limuzyna V8. Moja a4 1,8 paliła 9-10l lpg.
Co do masy to jest minimalnie wyższa niż u konkurencji ale bez jakiś rewelacji (1300kg około)

artur73 napisał(a): Sam użytkowałem A3 i złego słowa nie powiem


No i tu jest największ różnica ponieważ a3 ma inne zawieszenie niż a4 więc większe jest prawdopodobieństwo że w a3 będzie ok.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10319
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

21 Lip 2013, 20:19

Trudno szybkiemu racji odmówić...

Ja ze swojej strony już tradycyjnie polecam:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Może nie ma tak komfortowego zawieszenia jak a4 jednak to równie dobry, bardzo elegancki, dobrze wyposażony i co najważniejsze TANI w utrzymaniu samochód nie mający w sobie nic drogiego co mogło by się popsuć.
Taka juz moja misja przekonywania ludzi do rovera;p
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

21 Lip 2013, 20:32

szybki napisał(a):Moja a4 1,8 paliła 9-10l lpg.

Bez obrazy ale piszesz chyba o spalaniu na szosie..? :)
Właśnie luknąłem na Autocentrum z ciekawości i użytkownicy 1,8-125KM maja uśrednione miejskie spalanie 12,1l...i to benzyny. Dziesiątki ludzi pewnie się nie pomylili jak pisali o swoim aucie. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

22 Lip 2013, 09:12

artur73 napisał(a):Właśnie luknąłem na Autocentrum z ciekawości i użytkownicy 1,8-125KM maja uśrednione miejskie spalanie 12,1l...i to benzyny. Dziesiątki ludzi pewnie się nie pomylili jak pisali o swoim aucie.


Generalnie nie spoglądam do autocentrum bo wypowiaddam sie o autach które używałem osobiście albo były w firmie w której pracuje.
Jednak zrobiłem wyjątek :) napisane jest średnie spalanie LPG 10,6l wersja 1,8 20V są do tego komentarze trasa 9,5-miasto 10,5 piłowanie 12,5l. Wklejam linka żeby nie było :D
[link do autocentrum.pl wygasł]
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10319
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Lip 2013, 14:43

autko naprawdę wygląda solidnie, ciekawe czy ma jakieś ukryte minusy, miejmy nadzieję że nie
Rabbit
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: Audi
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Przyczyny wpadnięcia w poślizg podsterowny i nadsterowny
    W okresie jesienno–zimowym zdecydowanie zwiększa się ryzyko wpadnięcia w poślizg. Leżące liście, kałuże, śnieg i lód – to czynniki sprawiające, że ślizgamy się po nawierzchni. Należy jednak pamiętać o tym, ...