Audi A6 1.8t 1998 przegrzewanie silnika

Audi A6 1.8t 1998 przegrzewanie silnika

31 Lip 2009, 19:53

Mam problem z niesprawnym układem chłodzenia silnika, gdzie temperatura wody dochodzi do 120 C, przy jednoczesnych problemach z ogrzewaniem , Nie ma ubytków mocy więc wykluczam zatarcie silnika. W samochodzie wymieniona była uszczelka pod głowicą i wiatraki chłodzące, według fachowca audi posiada sprawny czujnik temperatury, pompę i nagrzewnicę a sama głowica została skrupulatnie sprawdzona. Istnieje hipoteza że przyczyną może być zapowietrzenie układu a największym problemem jest jego odpowietrzenie bo żaden z mechaników do których się zgłaszam nie potrafi zrobić tego jak należy. Czy może ktoś zna sposób odpowietrzenia Audi A6 1.8t rocznik 1998. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Thx
sirsnal
Nowicjusz

Miejscowość: włocławek
  • 01 Sie 2009, 01:25

jeśli jest hipoteza że układ jest zapowietrzony to należy to sprawdzić, po pierwsze czy chłodnica jest gorąca czy tylko ciepła? jak temperatura sięga ponad 100 C to powinna być równie gorąca, wymieniałem w tym silniku głowicę i nie miałem problemu z odpowietrzeniem, napełniasz układ chłodzenia do max i odpalasz silnik pompa powinna przetoczyć powietrze z układu, możesz też energicznie pościskać gumowe węże powinno być słychać jak powietrze się przemieszcza.
    Serce bije w tempie obrotów maszyny
    bodziokardasz
    Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

11. zlot Master Truck - Opole 2015 11. zlot Master Truck - Opole 2015
    Z wielką radością ogłaszamy, że na tegorocznym zlocie Master Truck, ku wielkiej uciesze zgromadzonej publiczności, wśród wystawionych modeli ciężarówek obecny będzie też fiński "Highway Hero", bowiem swój ...
    Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki
    Chciał bym się z Wami podzielić wiedzą na temat renowacji skórzanych tapicerek. Mam za sobą ok. 20 odnowionych foteli, kilka kanap tylnych, boczków drzwiowych oraz kierownic. Właściwie uczyłem się na własnych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti