Audi a6 co oznacza ta kontrolka

Audi a6 co oznacza ta kontrolka

30 Sty 2011, 23:00

Nie moge sie doczytac co oznacza pomaranczowa kontrolka na wyswietlaczu duzy x w kole a to kolo w nawiasie.pali sie od czasu do czasu. znalazlem cos od hamulcy ale klocki maja po ok 1cm a hamulce bez zarzutu dzialaja. prosze o odp.
marko19845
Nowicjusz

Miejscowość: Chełmek

Re: Audi a6 co oznacza ta kontrolka

30 Sty 2011, 23:04

marko19845 napisał(a):.pali sie od czasu do czasu. znalazlem cos od hamulcy

A poziom płynu w zbiorniczku właściwy...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

31 Sty 2011, 15:46

Ilosc plynu ok.okolo 3/4 wysokosci miedzy min a max. w zeszlym roku wymieniony. tak w polowie roku. wszystko dzoala tylko jakbym wiedzial dokladníe czego szukac.
marko19845
Nowicjusz

31 Sty 2011, 17:26

Poziom plynu w VAG sygnalizuje kontrolka recznego migajac.

Czy napewno to X?????????
Pierwsze slysze o takowej kontrolce i na forum passata anie audi nie ma takiej;)
Pelna gama zarowek LED SMD, car audio, wachacze do vag, sprzet do diagnostyki!
Seba TDI
Początkujący

Miejscowość: Crewe UK

31 Sty 2011, 23:11

Ja mam tak ze po zaciagnieciu recznego to mam kontrolke normalna czerwona . a ta pojawia sie na wyswietlaczu w miejscu gdzie sygnalizuje np?brak plynu w do spryskiwacza. (X) tyle ze ten krzyzyk jest w okregu i jego konce stykaja sie z tym okregiem? gdzies wyczytalem ze moze klocki ale ja mam bez kabelkow klocki? szukalem podobnych tematow ale nic konkretnego nie znalazlem
marko19845
Nowicjusz

31 Sty 2011, 23:33

Powiem Ci kolego ze mnie zaskoczyles teraz i zagieles na amen... Naprawialem juz ''kilka'' Audi, Skod, VW, Seatow i nigdy nie widzialem takiej kontrolki, nawet zadne zrodla o niej nie wspominaja.
Ale z ciekawosci poszukam jakiegos info na ten temat.
Seba TDI
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel powraca do sportu samochodowego Opel powraca do sportu samochodowego
    Marka Opel powraca do sportu samochodowego, w tym także – z nowym modelem Opel ADAM – do rajdów samochodowych w ramach międzynarodowego programu oraz na tor z nową Astrą OPC w programie ograniczonym do ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

• Re: Audi a6 co oznacza ta kontrolka

31 Sty 2011, 23:40

Jak wcisne check tym lewym przyciskiem na zegarach to ta kpntrolka sie pojawia nad taka sama tylko ze czerwona i z wykrzyknikem zamiast x. tak przynajmniej zapamietalem jak szukalem przyczyny jej pojawienia sie.
    marko19845
    Nowicjusz

31 Sty 2011, 23:43

Juz znalazlem to co ci sie swieci to kontrolka uszkodzenia ukladu oswietlenia (jestem z wyksztalcenia elektronikiem i sie nie domyslilem hahahah )a dokladnie spalonej zarowki w ukladzie.

Przekreslony X'sem okrag to znak zarowki, nawias to wg oznaczen samochodowych ostrzezenie.
    Najprawdopodobniej miga ci ona jak masz wlaczone swiatla, bo zarowka sie nie spalila ale wstrzasnela i raz laczy raz nie.
    Zerwany zarnik sie buja i raz zamyka obwod a raz otwiera.

Oblec auto dookola, powyciagaj zarowki i posprawdzaj pod swiatlo potrzasajac.
    Seba TDI
    Początkujący

31 Sty 2011, 23:53

A moze to byc jakas w desce rozdzielczej?bo jak mi sie spali zarowka np postojowa lub np mijania to w tym samym miejscu mi swieci ksztalt zarowki przekreslony x-em. czyli to moze byc zly przeplyw pradu przez zarowke?dobrze kumam?

[ Dodano: 31 Styczeń 2011, 22:56 ]
    Zapomnialem dodac. ta kontrolka swieci sie takze jak odpale silnik i bez wlaczonych swiatel.
    marko19845
    Nowicjusz

01 Lut 2011, 00:51

Tak.
    Czyli do spalonej zarowki masz inna kontrolke wygladajaca jak zarowka??????

Dziwna ta twoja ''choinka'' :lol:
    Seba TDI
    Początkujący

01 Lut 2011, 20:23

czy ja wiem czy dziwna. :roll: do zarowki mam zarowke. kiedys mi sie spalila i wtedy swiecila zarowka pod x :idea: tylko bardziej analogowo. a czy ten sygnal moze oznajmiac inny uklad niz oswietleniowy? np elektryke ukladu kierowniczego??

[ Dodano: 2 Luty 2011, 19:25 ]
    sprawa wyglada tak. dzis pogrzebalem bardziej szczegolowo przy kolach. okazalo sie ze jeden drucik od klocka byl zasiedzialy i ukiwal sie. i tak bede klocki wymienial to wtedy sie okaze . ale to chyba to. dzieki
    marko19845
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Jeep Grand Cherokee, biały
      Nubira
      Grave Digger - Monster Truck, 7
      1/4 mili Bemowo