Audi A6 Problem z uruchomieniem samochodu

12 Lis 2007, 14:27

Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu w chłodne dni mam problem z pierwszym uruchomieniem silnika w moim samochodzie ( Audi A6 2.5 TDI 1995r.) Opisze krótko co się dzieje.
Mianowicie podgrzewam świece aż do zgaśnięcia kontrolki (trwa to dość długo bo od 10 do 15 s. ale tak było odkąd kupiłem samochód) i próbuje odpalić sillnik jednak ten nie może złapać obrotów a z rury wydechowej wydobywa się biały dym. Dopiero po 6 czy 7 próbach silnik udaje się odpalić, ale z rury jeszcze przez jakieś 5 minut po uruchomieniu nadal wydobywa się biały dym. Co może byc przyczyną ( mogą to być zepsute świece?) Prosze o radę. Pozdrawiam
dawidov
Nowicjusz
 
Posty: 1
  • 12 Lis 2007, 22:09

    Biały dym wskazywałby na początek ko ńca uszczelko pod głowica.Przy dłuższym postoju woda zbiera się w komorze spalania i podczas uruchamiania silnika najpierw część tej wody wyparowuje podczas grzania świec.Dodatkowo,ta woda schładza te świece,a więc uruchomienie silnika jest utrudnione.Żeby sprawdzić czy moja teoria jest słuszna,musisz zaobserwować,czy poziom wody w zbiorniczku nie opada.Czyli wieczorem nalej określoną ilość,a rano sprawdz,czy jest tyle samo.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000