Audi A6, Vectra C GTS, VW Passat czy cos innego?

24 Lut 2010, 20:08

komandor, podstawowe różnice między fordowskimi TDDI i TDCI to oczywiście zastosowanie common rail (literka C nie jest bez powodu :) ) tak samo między oplowskimi DTI i CDTI. Poprawione spalanie i lepsze kultura pracy szczególnie w przypadku silników Opla. DTI dużo paliły a ich dynamike nie zachwycała.
kris7777 napisał(a):Klakier a co ci nie pasiło w oplowskim CDTI oczywiście 150KM?

A czy ja napisałem, że coś mi w nim nie pasi? Napisałem tylko, że TDI wcale nie jest gorsze od CDTI.
Wady szczególnie w przypadku fordowskich TDCI to przede wszystkim delikatność silnika, duża wrażliwość na paliwo słabej jakości. Tak jak mówisz bez sensu jest kupować auto, żeby niedługo wymieniać układ wtryskowy.
W samochodach Opla z silnikami CDTI problemem jest elektronika. Ludzie opisują mnóstwo sytuacji, gdy wyprzedzając na trasie komputer przełączał się w tryb awaryjny albo auto traciło moc, a nawet gasło przy prędkościach rzędu 120 km/h!! Błędy na komputerze wyskakują non stop i nawet usunięcie w serwisie nic nie pomaga. Oczywiście trafiają się przypadki, że nie ma takich problemów lub występują bardzo rzadko, ale to przypadki mniejszościowe. Większość zgodnie opisuje ten sam problem i faktycznie kumpel ma Astre III 1.9 CDTI 120 KM i ciągle jakieś błędy na komputerze wyskakują i są problemy z elektroniką.
A czy remont kosztuje 4 tyś czy 8 tyś to dla mnie ważne jest, żeby kupić takie auto przy którym nie będę miał przyjemności robić takiego remontu. stasiowski121, jak znasz się na mechanice i masz dużo czasu to możesz się bawić w remonty silnika i Ci to nie będzie przeszkadzać, ale większość ludzi ceni sobie bezproblemowość i bezawaryjność w samochodzie.
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

24 Lut 2010, 23:42

komandor napisał(a):Mowa o ASO :) Wiadomo - ceny maja spore ale sa naprawy, ktore czasem lepiej im zostawic ...

Tyle tylko odbiegamy od tematu bo prowadzimy temat o cenach serwisu a nie o meritum sprawy jakim jest dobor odpowiedniego motoru .... W tym temacie powiedz cos ;) Bede wdzieczny za wszelkiej masci nowe wiadomosci o silniku CDTI i DTI (pojemność 2.2) :) Jaki silnik w vectre c bedzie dobrym rozwiazaniem ?
Ja ci napiszę tyle CDTI obrywa za grzechy DTI chociaż jest uznawane za jeden z lepszych silników diesla .W oplach jest już od 2004 roku wiec nie jeden już przechulal około 500 tys km .Kazda twoja wypowiedż chwali audiki w wieku "gimnazjalnym "więc się go kup i nie krytykuj bezpodstawnie innych samochodów.
kris7777
Początkujący
 
Posty: 93
Miejscowość: śląsk

25 Lut 2010, 15:13

Klakier - dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :) o to mi chodzilo ;)

Kris - nie krytykuje innych aut - tylko chce sie o nich czegos dowiedziec a to roznica :) Wlasnie chodzi mi o opinie swiadczace o jakosci tych silnikow. ... :)
komandor
Początkujący
 
Posty: 93
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 28 12 2005

25 Lut 2010, 19:10

Nie ma za co :) Lepiej być uświadomionym przed zakupem niż po :D
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

27 Lut 2010, 09:14

witam

Wtrącę sie do rozmowy troszkę.

Jeżdżę Audi co prawda nie a6 a a3.. z roku 97 z 1.9 TDI 90 koni (AGR)

Gdy miałem kupić to auto bylem pełen obaw (ze stare ze może sie psuć itd itp).
Lecz kupiłem egzemplarz od pierwszego właściciela z Luksemburgu który byl 12 lat serwisowany w ASO licznik i aktualna książka serwisowa wskazywała przebieg ok 170 tys km.

Jestem strasznie zadowolony moja A3 i powiem wam ze jadąc tym autem czuje swoistą magie.. Cos pięknego :) Niejezdzilem wcześniej zbyt wieloma Autami (Seicentem i Nissanem Almerą N16) i wiem ze te auta tego nie maja a szczególnie Nissan który jest tej samej klasy autem.

Przejechałem juz ponad 30 tys km i jak narazie nic mi sie nieposypalo w aucie

Co do spalania... 5l/100km ropy w trybie mieszanym przy normalnej jezdzie :)

Polecam audi... :) Pomysl tez o A8 2.5 TDI ma aluminiową bude :) ale ciezko bedzie do 30 tys znaleźć cos zadbanego ;/
Gonathel
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Olkusz

27 Lut 2010, 17:51

Mam Mondeo z rocznika 1998r w stanie BDB zarówno technicznym jak i blacharskim. Po mimo tego wydaje mi się że jest już starawe...

Kup samochód taki jaki tobie odpowiada. Jeżeli będziesz się sugerował takimi opiniami jakie były wcześniej opisane to całe życie będziesz nieszczęśliwy. Po prostu każdy woli co innego.

Paska nie brał bym ze względu na - stosunkowo słabą trwałość zawieszeń oraz wysoki koszt napraw tego zawieszenia. Wszystkie Diesle w wersji FL mają pompowtryskiwacze. Pompowtryskiwacze są same z siebie pomyłką. Są strasznie drogie w naprawach (nowy ok 4tys regeneracja ok 1300zł - są 4 sztuki), muszą pracować na specjalnych olejach, silniki 1.9 - 2.0TDI na pompowtryskach spalają stosunkowo dużo - 8-10 litrów w mieście, bez różnicy ile mają KM. Padają w nich przepływomierze. Bał bym się kupić paska w dieslu.
Co do Audi. Dla mnie to VW z fajniejszym znaczkiem i ładniejszą stylistyką. Tyle że A6 jest klasowo trochę wyżej od Passata i Vectry. Po za tym wszystkie po liftingowe A6 mają te same diesle co Passat :/ Choć w sumie A6 to ładny samochód.
Za ok 27000-28000zł można mieć Peugeota 407 czy Mondeo 3 z rocznika np. 2005 . Dla mnie te samochody są znacznie bardziej eleganckie od Paska B5 czy starego Audi A6.
Swoją drogą właśnie te samochody Passat i A4/A6 kojarzą mi się z ludźmi którzy za pomocą tych samochodów chcą się "pokazać"...
Znowu wspomniane wcześniej Alfa Romeo są po prostu piękne. Moim zdaniem to są samochody dla ludzi "kochających" motoryzację. Po za tym użytkownicy Alf zgodnie twierdzą że te samochody nie są awaryjne, a opinię o ich awaryjności wymyśliły osoby które nigdy nie miały Alfy. 156 czy 166 można mieć z bardzo dobrym silnikiem wysokoprężnym 1.9 150KM. Ten silnik jest także montowany w Vectrze "C".
Co do samej Vectry "C". Niestety nigdy nie jechałem Vectrą "C". Także jedyne co mogę o niej powiedzieć to to że w wersji GTS wygląda fajnie. Po za tym mam Astrę. Jest już leciwa, po mimo tego nie psuje się. A jeżeli już to są to części eksploatacyjne. Podczas ostatnich mrozów odpalała od "puknięcia". Także wydaje mi się że Ople są spoko.

Po za tym. Tak jak wcześniej napisałem. Kup to co się tobie podoba. Każdy woli co innego.
sw.piotrek
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Łódź
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

27 Lut 2010, 18:54

Audi a6 jest stosunkowo droższe i lepsze :mrgreen:
jak dobrze eksploatujesz paska w dieslu to jeździsz :wink:
janow4
Początkujący
 
Posty: 120
Miejscowość: mława

01 Mar 2010, 06:36

sw.piotrek napisał(a):Jeżeli będziesz się sugerował takimi opiniami jakie były wcześniej opisane to całe życie będziesz nieszczęśliwy.

Ty dałeś opinie dzięki której będzie szczęśliwy :lol:
sw.piotrek napisał(a):Po za tym wszystkie po liftingowe A6 mają te same diesle co Passat :/

Nie mówimy o poliftingowych bo to nawet nie ta cena, więc takie komentarze są delikatnie mówiąc nie na temat.
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

01 Mar 2010, 11:33

Klakier nie zrozumiałeś tego co mam na myśli, ale mam nadzieje autor tematu wie o co mi chodziło.
sw.piotrek
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Łódź

02 Mar 2010, 09:05

No jak nie? Mówisz, że nie ma co się sugerować opiniami innych, a sam opowiadasz o swoim "widzi mi się". Zauważyłem, że właśnie 90% ludzi na tym forum jak mają Mondeo to oczywiście polecą Mondeo. Bo jego wybór jest najlepszy, a wszystkie inne auto są blee. Jak już piszesz o słabych stronach samochodów, które Ci się nie podobają to napisz też o słabych stronach aut które Ci się podobają. Praktycznie każde auto ma jakiś swój mankament, jedne auta mniej drugie więcej, a wymieniony Peugot 407 czy nawet Mondeo 3 na pewno nie są idealne. Wygląd? Raz, że kwestia gustu, a dwa to co Ci po wyglądzie jak auto stoi tak często u mechanika, że wstyd o nim opowiadać i tracisz kupe nerw i czasu. Chyba, że ma się dużo kasy i czasu i tylko na wyglądzie nam zależy to co innego. Jednak czytając rozważania autora tematu nie zależy mu tylko na wyglądzie. Po prostu trzeba być trochę obiektywnym i patrzeć na wszystko z dystansem, biorąc pod uwagę wady i zalety :) A jak już wymienisz te wady i zalety to ktoś sobie przemyśli wszystko i wtedy łatwiej auto kupić. Bo opinie typu "dla mnie samochód X jest ładniejszy, bierz go bo nie ma ładniejszych" nic nie dają...
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

02 Mar 2010, 11:23

Nie zrozumiałeś co miałem na myśli pisząc mój post.
Napisałem by kupił to co mu się podoba. Nie sugerując się opinią innych ludzi. Ponad to nikogo nie namawiałem na zakup Mondeo.

Znajoma mi osoba pracuje w serwisie VW/Audi. Wiem jak awaryjne są te samochody. Opinię o tym że samochody grupy VAG się nie psują można włożyć między bajki.

Po za tym pisząc poprzedni post stworzyłeś mit jakoby Fordy czy Peugeoty były awaryjne. Za pewne nigdy nie miałeś samochodu którejś z tych marek.

Po za tym nie życzę sobie byś dalej w sposób twórczy wymyślał interpretacje moich postów.
sw.piotrek
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Łódź

03 Mar 2010, 00:04

sw.piotrek napisał(a):Po za tym pisząc poprzedni post stworzyłeś mit jakoby Fordy czy Peugeoty były awaryjne.

I kto tu ma problem z interpretacją...
A co do moich interpretacji to zwykła prawda. Za mało obiektywny jesteś w pewnych kwestiach przez co możesz wprowadzać innych w błąd, a chyba nie po to jest to forum. Zresztą nie ma co o tym gadać. Pozdrawiam
Klakier
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Płock

03 Mar 2010, 02:23

Klakier napisał(a):
sw.piotrek napisał(a):Po za tym pisząc poprzedni post stworzyłeś mit jakoby Fordy czy Peugeoty były awaryjne.

I kto tu ma problem z interpretacją...
A co do moich interpretacji to zwykła prawda. Za mało obiektywny jesteś w pewnych kwestiach przez co możesz wprowadzać innych w błąd, a chyba nie po to jest to forum. Zresztą nie ma co o tym gadać. Pozdrawiam


Nikogo nie wprowadziłem w błąd, wręcz przeciwnie. I nie dodawaj od siebie. Jeżeli nie chcesz dyskutować, to na przyszłość, nie czepiaj się bez sensownie.
sw.piotrek
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Łódź