Audi B3, warto?

12 Mar 2008, 11:49

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem świeżo upieczonym kierowcą, który teraz poszukuje swojego pierwszego auta. Niestety nie mam zbyt dużej wiedzy na tematy motoryzacyjne dlatego liczę na Waszą pomoc. Brat teścia ma do sprzedania Audi B3 i właśnie zastanawiam się czy nie warto od niego kupić ten samochód. Auto zostało wyprodukowane pod koniec 1988 roku na rynek beligijski, a jego pierwsza rejestracja, w ogóle, miała miejsce w 1991, troche to dziwne, ale tak właśnie podobno było. Samochód trafił do brata teścia w 1993 roku. Brat teścia jest rzeczoznawcą samochodowym i odkupił to Audi od swojego klienta. Samochód miał wtedy rozbity przód, podczas naprawy zrobiono mu przód od B4, tak więc auto wygląda troche ładniej. Samochód wydaje się zadbany, jego właściel dbał o niego. Każda mała usterka, czy jakiś stukot od razy był podobno sprawdzany i naprawiany na bieżąco. Troche mnie martwi przebieg auta, bo jest to grubo ponad 300 tysięcy, a to chyba dużo? Samochód ma silnik disla 1.6 54KM. Spala 6,5l po mieście i 5l na trasie. Podobno nie wymaga żadnego wkładu finansowego, cały czas było garażowane. Posiada skórzaną tapicerkę, wspomaganie kierownicy, podgrzewaną tylną szybą. Sprzedający dorzuca jeszcze dużo różnych części do auta, komplet używanych opon zimowych na felgach stalowych, opony letnie są na felgach aluminiowych. Cena samochodu to 5 tysięcy, ale myśle, że coś by się jeszcze utargowało. Co myślicie o takim autku? Warto? Mnie ono troche kusi z tego względu, że znam jego przeszłość, wiem kto i jak nim jeździł.
Brać go? Czy lepiej rozejrzeć się za czymś nieco nowszym w podobnej cenie? Może jakiś Opel, Renault albo Ford?
towerone
Nowicjusz
 
Posty: 26
Zdjęcia: 6

12 Mar 2008, 15:16

No więc kolego powiem ci że Audi B3 to bardzi dobry samochodzik jak dla młodego kierowcy. Tylko tak sie zastanawiam, bo o ile wiem to w Audi B3 był montowany silnik diesla 1,6TDI o mocy 80KM a nie 54 KM. Ten silniczek jest nie dozajechani, faktyczynie tylko turbina jest awaryjna. Ale dla tej jednostki napędowej 300tys to tak jak nic. Mój kolega na silniku 1,6 diesla bez turbinay zrobił 1mln i jeździ dalej (tylko ma ten silnik w Golfie II 1,6D) ale to jest ta sama jednostka napędowa. Polecam zdecydowanie taką Audi....a opla sobie daruj. Może GOLFA III 1,4 benz albo Honde Civic.....warto sie rozejrzeć ;)
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

12 Mar 2008, 17:16

koledzy ja wam powiem ze nie ma auta AUDI B3 jest audi a3 i jest to bardzo porządny samochód.
kupie sobie vw phaetona ;)
mistrzu567
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 291
Miejscowość: Katowice

12 Mar 2008, 17:20

sory sprawdzilem jest audi b3.przepraszam.jest to audi 80 inna nazwa.swietny samochod do miasta i na trase dobrze wyposazony oszczedny niezawodny.malo takich na rynku
kupie sobie vw phaetona ;)
mistrzu567
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 291
Miejscowość: Katowice

12 Mar 2008, 18:44

Zgadza się! O tyle ile wiem to audi 80 b3 miało silnik 1.6td bez I, miało 82KM. Mogę się mylić ale silnika o mocy 54KM nie miało. Być może jest to jakiś składak. Wsadzili mu silniczek pewnie od Golfa II. Tam taki montowali. Osobiście polecam B3. Najlepszy model audi. Osobiście jeżdżę Audi A4. Niestety ten model już się nie cieszy taka bezawaryjnością ze względu na skomplikowane zawieszenie i elektronikę. Osobiście kup audi 80 ale odpuść sobie ten egzemplarz. Za dużo znaków zapytania.
mistrz27
Początkujący
 
Posty: 146

12 Mar 2008, 18:51

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.

Co do silnika, to jesteście jednak w błędzie. Audi robiło silniki disla 1.6 bez turbiny o mocy 54KM. Co prawda, to nie dużo, ale to mi akurat nie przeszkadza, to nie jest samochód do ścigania.
towerone
Nowicjusz
 
Posty: 26
Zdjęcia: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Hyundai Ioniq Hybrid - test spalania
    Hyundai Ioniq to przestronny w pierwszym rzędzie siedzeń liftback z napędem hybrydowym. Dzięki umieszczeniu akumulatorów pod tylną kanapą i przesunięciu jej w głąb kabiny pasażerskiej, uzyskano naprawdę sporą pojemność ...

12 Mar 2008, 20:14

Do ścigania? Chłopie z taką mocą w takim samochodzie, to dobrze, że ciągnik wyprzedzisz.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

12 Mar 2008, 20:43

Dishman napisał(a):z taką mocą w takim samochodzie, to dobrze, że ciągnik wyprzedzisz.


Może masz i racje, ja się na tym dobrze nie znam, a tym samochodem jeszcze nie miałem okazji jechać bo sprzedający jest z innego miasta. Wiem, że to Audi potrafi się rozpędzić do 165km/h.

Jeszcze to wszystko muszę przemyśleć, dzięki za wypowiedź.
towerone
Nowicjusz
 
Posty: 26
Zdjęcia: 6